سیاسی

گرانی‌ ها و اوضاع کنونی بورس و کالا‌های قاچاق، نتیجه نبود نظارتها است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام سید علیرضا عبادی در دیدار با نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس اظهار کرد: گرانی‌های سرسام‌آور موجب التهاب و رنج مردم می‌شود.
وی با بیان اینکه قاچاق کالا و دام در مقطعی که مردم در کشور به آن نیاز دارند نتیجه عدم نظارت‌ها است، تصریح کرد: وضعیت حال حاضر بورس نیز نتیجه همین عملکرد است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه مجلس باید جلوی واگذاری ارز برای واردات کالاهای بی کیفیت را بگیرد، عنوان کرد: آنچه که الان از مجلس توقع داریم، هوشیاری است، زیرا که شرایط فعلی کشور شرایط عادی نیست.
وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی از سویی مظهر اراده مردم و از سویی ریل حرکت دولت است، بیان داشت: مجلس یکی از زیر ساخت‌های مهم کشور است و هر تصمیمی که گرفته می‌شود، باید سنجید که در حال حاضر چه عارضه‌ای دارد و در آینده چه عارضه‌ای خواهد داشت.
حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه توان این مجلس خیلی بیشتر از آن چیزی است که در گزارشات آورده می‌شود، عنوان کرد: شرایط حساس حاکم بر کشور موجب کاستن از توان مجلس می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه مردم به کسانی که اندیشه آنها در خارج از مرزهاست نباید اعتماد کنند، تصریح کرد: مردم ایران اسلامی فرصت قانونی دارند تا فردی را انتخاب کنند که مشکلات را حل کند.
وی همچنین در پاسخ به گزارش رئیس دانشگاه قاین در این جلسه با تاکید بر اینکه باید طرح علم با تقوا را گسترش دهیم، عنوان کرد: علم بدون فرهنگ صحیح که ما از آن به عنوان تقوا یاد می‌کنیم، برای مردم جز ویرانی، جنگ و دزدی چیزی نداشته است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: متأسفانه گزارش‌هایی به دست ما می‌رسد که بعضی مراکز آموزشی امور فرهنگی را ضعیف یا حتی حذف کرده‌اند.
وی یکی از ارکان رشد در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی را احیای فرهنگ اسلامی دانست و افزود: رکن دیگر رشد برای دانشجویان انجام امور عملی در کنار دروس تئوری است.
وی تصریح کرد: باید دولت‌ها به دانشگاه‌ها نزدیک شوند و دانشجویان در انواع و اقسام مسائل حضور داشته باشند، چرا که تمام دانش دانشجویان در کنار مسائل تئوری نیاز به جنبه عملی نیز دارد.
حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه دانشجویان ایرانی در هر حوزه‌ای که ورود کرده‌اند موفق بوده‌اند، گفت: اگر به جوانان ایرانی اعتماد کنند قطعاً می‌توانند نیازمندهای کشور را تولید کنند و بسازند.
وی با اشاره به اینکه امروز فضای مجازی ما در اختیار بیگانه قرار دارد، ادامه داد: شاهد هستیم که مشکلات زیادی در فضای مجازی گریبان گیر جوانان و نوجوانان ما شده است و اگر به دانشجویان میدان بدهیم، می‌توانند در فضای مجازی نیز با قدرت عمل کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از عدم اعتماد به توان نخبگان و دانشجویان کشور انتقاد کرد و افزود: چرا در کشور به دانشجویانی که امروز در زمینه ساخت هواپیماهای جنگی و بدون سرنشین به دستاوردهای قابل قبولی رسیده‌اند، اعتماد نمی‌شود تا در زمینه ساخت هواپیمای مسافربری ورود کنند؟
حجت الاسلام عبادی گفت: متأسفانه می‌بینیم که برای ورود هواپیمای دست دوم کشورهای غربی کلی مراسم می‌گیرند و فلان مدیری که در آن زمان مسئولیت داشته با کلی افتخار از آن یاد می‌کند! و قراردادهای نجومی با این کشورها می ببندند، اما به دانشجویان داخلی اعتمادی نمی‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا