سیاسی

گافی که پشت پرده پروژه کشف حجاب را لو داد/ تاج زاده طرد خواهد شد؟

به گزارش نسیم قائن ،
چندی پیش فردی به نام «مریم شریعتمداری» یکی از دخترانی که در خیابان انقلاب کشف حجاب کرد، در صفحه توئیتر خود به افشاگری از پشت پرده حرکتی که به «دختران خیابان انقلاب» معروف شده است، پرداخت. وی از پاکت پولی در این رابطه سخن گفت که با واسطه یکی از روزنامه‌نگاران اصلاح‌طلب که وی را می‌شناخته به دست او رسیده است. شریعتمداری ارسال پاکت پول را عملی وقیحانه خواند و با ارسال فیلمی به شبکه اجتماعی توئیتر درباره این پاکت که از سوی یکی از سران فتنه (زهران رهنورد) به دست وی رسیده بود، توضیح داد:
« این هدیه از طرف خانم رهنورد[است]. وقتی پاکتی به من دادند و با خود گفتم که در پاکت نوشته و نقاشی چیزی باشد، چون می دونم این روزها دختراشون راحت تر می توانند رفت و آمد کنند. بعد موقع برگشت به خانه وقتی که پاکت را نگاه کردم و دیدم توش پول هست، شوکه شدم. برای همین وقتی می دیدم که کاربران (شبکه اجتماعی) واکنش تندی نشان می دهند تا حدودی درک می کردم که آنها هم شوکه شدند و برایشان این مسئله قابل قبول نیست.»
واکنش‌ها به این اقدام به حدی رسید که نرگس موسوی فرزند میرحسین موسوی در توییتر خود مدعی شد «ارتباط والدین ما با بیرون قطع است» و به همین دلیل امکان انتقال پول وجود ندارد. البته این ادعا در حالی مطرح شده است که پیش از این نقاشی‌ها و حتی نامه‌های سران فتنه نیز از طریق فرزندان آنها به رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی رسیده است.
شاهد دیگر اینکه چندی قبل رهنورد با یک نقاشی و انتشار آن (در شرایط حصر) از حرکت مریم شریعتمداری حمایت کرده بود اما همانطور که شریعتمداری می گوید، جنجال زیادی در فضای مجازی به راه انداخته شد که واسطه چه کسی بوده است.
در همین رابطه، روزنامه نگار اصلاح‌طلبی که به نوعی واسطه این کار شده بود با ارسال چند توئیت در صفحه شخصی خود درباره پشت پرده این ماجرا سخن گفت. اما ناگهان سرنخ‌هایی که در این رابطه ارائه شد، از سران فتنه به «مصطفی تاجزاده» یکی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب تغییر جهت داد.
به نوشته تسنیم، «ژیلا بنی یعقوب» درباره ماجرای پاکت تروال‌های پنجاه هزارتومانی در توئیتر نوشت:
«برخی از کاربران خواسته بودند در باره ماجرای عیدی به مریم شریعتمداری روشنگری کنم. من گفت و گوی کوتاهی با آقای مصطفی تاج زاده که اطلاعاتی در این خصوص داشتند، در این باره انجام دادم که مجموعه توییت می کنم.
آقای تاجزاده چند نکته در این مورد گفت: اول اینکه اصل این کار که به زندانیان و خانواده‌های آن‌ها به مناسبت سال جدید عیدی می‌دهند و به نام بزرگان هم می‌دهند کار خوبی است و چندین سال است که رسم شده و هر کس این کار رو با نیت خیر انجام می‌دهد، دستش درد نکند و کار خوبی‌ است.
دوم اینکه پای اسم بردن از افراد به هیچ وجه در این فضای امنیتی به مصلحت نیست و به نوعی آدم فروشی تلقی می‌شود چرا که مسئولیت زیادی برگردن می‌گذارد و بنابراین اسم هیچ کس را نباید آورد.»
ژیلا بنی یعقوب مامور شد تا با طرح مطالبی از طرف مصطفی تاجزاده، ضمن تأیید پرداخت پول، هشدار بدهد تا مبادا اسم و عنوانی از افراد رابط (میان سران فتنه و افرادی نظیر شریعتمداری) منتشر شود. و در نهایت تاجزاده خود را آماده پذیرش مسؤولیت این حرکت می‌کند. تاجزاده همچنین دستورالعملی را هم برای نحوه دریافت یا رد این هدایا اعلام می‌کند!
وی ادامه داد:
«و هر کس هم در این زمینه اعتراض دارد، مسئولیت این اتفاق را من ( مصطفی تاجزاده )می پذیرم چون به هیچ وجه مصلحت نیست که اسم افراد برده شود. نتیجه اش این بشود که کسانی که می‌توانند در بزنگاه‌ها به آسیب‌دیدگان کمک برسانند دستشان بسته شود. هرکسی از این هدایا و عیدی‌ها می‌پذیرد بزرگواری خود را نشان می‌دهد و اگر کسی هدیه را نمی پذیرد آن را به رابط خود برگرداند بدون اینکه اسم کسی برده شود و مسئولیتی متوجه کسی بکند.»
اما با وجود اینکه این خبرنگار اصلاح‌طلب بیان داشت که تاجزاده مسئولیت این موضوع را برعهده گرفته اما نگاهی به توئیتر تاجزاده نشان می دهد که وی در این رابطه سکوت کرده است.
فعالان فضای مجازی نیز که منتظر پاسخگویی تاجزاده بودند، وقتی با سکوت وی مواجه شدند این رسوایی را «تاجزاده گیت» نامیده و لقب «دختران پنجاه هزار تومانی» را به حرکت دختران کشف حجاب کرده دادند.
تاج‌زاده که در توئیتر خود با تندترین الفاظ علیه مسئولان مملکتی و غیرهمفکرانش، هرگونه توهین و اتهام را روا می‌داند، خود در مقام پاسخگویی چنان سکوت کرده که گویی با فرد دیگری در این موضوع روبرو هستیم. اما به هر جهت این رسوایی فراموش شدنی نیست و افکار عمومی از تاج‌زاده پاسخی روشن و واضح می خواهند. هر چند که سکوت وی خود گویای همه چیز است و شاید تنها گذشت زمان این آب رفته را به جوی بازمی‌گرداند.
گرچه این افشاگری در ظاهر خبر از حرکت جدید فتنه گران علیه حجاب حکایت دارد اما با بررسی واکنش تاج زاده در این موضوع و سابقه وی در حمله به حجاب، نشان از طرح جدی و قدیمی آنها برای لیبرال کردن جامعه ایران دارد که با گاف وی فاش شد؛ گافی که شاید به طرد وی از میان همفکرانش منجر شود.
مصطفی تاج‌زاده که در جریان فتنه نقش فعالی داشت در سال ۸۹ در نامه‌ای به علی مطهری به بررسی مساله «حجاب» در ایران پرداخته و از او خواسته بود نسبت به این موضوع واکنش نشان دهد.
به گزارش جهان، تاج‌زاده در آن نامه با استدلال مضحک و بی منطقِ «جامعه پادگان نیست که بتوان به تن همه اونیفورم واحد پوشاند» از مسئله حجاب انتقاد کرده است؛ مغالطه ای که به واسطه آن تمامی قوانین در جامعه ( چه در ایران و چه در کشورهای غربی) زیر سوال می رود.
او به طور مشخص خواسته تا مسئله حجاب آزاد شود و دولت نسبت به آن بی تفاوت باشد.
اینکه تاجزاده در این نامه کلیه امور از جمله فرار مغزها و سرمایه ها را هم به حجاب مرتبط دانسته و حتی آن را باعث بدبینی به اصل دین شمرده، نشان دهنده فاصله و تفاوتی آشکار بین خواسته های اصلاح طلبان با گفتمان واقعی انقلاب اسلامی است.
این اظهارات در حالی صورت گرفته بود که کسی از فتنه گران تا آن زمان به این صراحت خواستار آزادی حجاب نشده بود.
این موضوع و در ادامه آن به راه انداختن نمایش دختران بی حجاب، حجتی است برای همه کسانی که باور نمی کردند که فتنه گران اهدافی غیر از انتخابات را دنبال می کردند و خواهان آزادی های لیبرالیستی و اباحیگری بی قید و شرط در مسائل فرهنگ عمومی جامعه بودند؛ حالا مهم نیست که رهنورد برای دخترانی که بازیچه قرار گرفته اند، پول فرستاده یا تاج زاده و یا هر کس دیگری که می خواهد مسئولیت به گردن بگیرد.
جام نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا