سیاسی

کمک ۵۵۰ میلیون تومانی مردم قاینات به عتبات عالیات در سال ۹۶

محمد رضا غلامی رئیس ستاد باز سازی عتبات عالیات شهرستان قاینات در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن اظهارکرد: هر چه داریم از ائمه اطهار(ع) به ویژه حضرت زهرا(س) است و مردم در مراحل مختلفی ارادت و محبت خودشان را به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) ثابت کردند.
غلامی با بیان این که تعهد شهرستان قاینات در سال گذشته به ستاد عتبات عالیات استان ۴۵۰ میلیون تومان بود گفت: با عنایت حضرت حق و عشق و اراده مردم به اهل بیت عصمت و طهارت این کمک ها به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.
رئیس ستاد باز سازی عتبات عالیات قاینات گفت: از این میزان ۱۱ کیلو زعفران و همچنین ۱۴۰ میلیون تومان از عواید قالیبافی بانوان هنرمند ما حاصل شده است.
وی افزود:در حال حاضر ۳۲۰ نفر در ۲۵ کارگاه قالیبافی شهرستان قاینات مشغول به بافت قالی برای بازسازی عتبات عالیات هستند.
غلامی گفت: در سال ۹۶ نیز ۱۵ تخته فرش در کارگاههای قالیبافی عتبات عالیات بافته شده است و به شرکت بافت استان تحویل داده شده است.
رئیس ستاد باز سازی عتبات عالیات قاین از اعزام ۱۵۳ نفر نیروی متخصص به اعتاب مقدسه برای کمک به باز سازی عتبات عالیات خبر داد و گفت: این تعداد معادل ۴هزار و ۵۹۰ نفر کار انجام داده اند .
وی میزان برآورد کمک این افراد را معادل ۲۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ذکر کرد.
غلامی با بیان این که یکی دیگر از ماموریت های ستاد بازسازی عتبات عالیات برپایی موکب در ایام اربعین در کشور عراق می باشد گفت: سال گذشته دو موکب امام رضا(ع) و موکب کریم اهل بیت (ع) در کربلا و کاظمین به زائرین عتبات عالیات خدمات ارائه کرده اند و امسال نیز موکب ابوالفضل (ع) بخش سده و موکب نانوایی شهرستان نیز علاوه بر دوموکب دیگر در کشور عراق مستقر خواهند شد.
رئیس ستاد باز سازی عتبات عالیات شهرستان از راه اندازی ستادهای فرعی عتبات عالیات در مراکز بخش ها ودهستان کرغند خبر داد و گفت: با راه اندازی این ستادها و واگذاری کار به مردم خوشبختانه میزان آورده کمک به ستاد عتبات عالیات شهرستان افزایش یافته است و قاینات مقام دوم استان درجمع آوری کمک به باز سازی عتبات عالیات را در سال گذشته کسب کرده است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا