سیاسی

کمک ۱ ونیم میلیاردی خیرین برای ساختمان ام ار آی/تبدیل بیمارستان شهداء قاین به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ۳۰۰ تخت خوابی

به گزارش نسیم قائن ، عباس حمیدی‌راد رئیس شبکۀ بهداشت و درمان شهرستان روز گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر ساکی مدیر کل دفتر منابع توسعه فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت و درمان ،این سفر را برای شهرستان پرخیر و برکت دانست و گفت: دراین سفر چند ساعته که به بازدید از پروژه های در حال اجرای شبکه بهداشت و درمان شهرستان اختصاص داشت خوشبختانه تصمیمات خوبی اتخاذگردید.
وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های اسحاقی نماینده مردم قاینات وزیرکوه در این سفر یک روزه به حوزه انتخابیه ،از همکاری بی نظیر مردم و خیرین در کمک به ساختمان ام ارآی قدر دانی کرد و گفت: خوشبختانه همشهریان ما قریب به ۱ونیم میلیاردتومان کمک های نقدی و غیر نقدی به این ساختمان داشته اند.
تبدیل بیمارستان شهداء قاین به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ۳۰۰ تخت خوابی
حمیدی اظهارکرد:طبق قول مساعد مهندس ساکی بیمارستان شهداء قاین به یک بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ۳۰۰ تختخوابی تبدیل خواهد شد.
وی ادامه داد:ساختمان ام‌آرآی بیمارستان به همت مردم موقعیت شناس و خیرین بزرگوار ظرف حدود یک تا دوماه آینده تکمیل خواهد شد .
وی با بیان این که قسط اول دستگاه ام ار ای توسط دانشگاه محترم علوم پزشکی بیرجند به زودی پرداخت خواهد شد گفت: دستگاه مذکور ۱.۵ تسلا مربوط به شرکت زیمنس بوده که با پیگیری های نماینده شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی به استان وارد می شودو قطعا در استان جابه‌جا نخواهد شد و متعلق به شهرستان قاینات خواهد بود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات با اشاره به بازدید های انجام شده گفت:در خضری دشت بیاض، اسفدن، آرین شهر و نیمبلوک هم فراتر از انتظار مساعدت جناب ساکی را داشتیم به طوری که ۵۰۰ متر فضای درمانی موجود در نیمبلوک به دلیل وجود مجتمع فولاد قاینات به ۱۳۰۰ متر ارتقاء خواهد یافت.
وی افزود: ۵ طرح بهداشتی درمانی ما ظرف یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
ساخت ۱۶ پانسیون پزشکان متخصص، دومین مرکز اورژانس ۱۱۵ قاین، ارتقاء بیمارستان به ۳۰۰ تختخواب را از طرح های در دست اقدام بیان کرد.
دکتر حمیدی با بیان این که روند احداث پروژه بیمارستان دوم قاین به کندی پیش می‌رود گفت: با قول مساعد مهندس ساکی مقرر گردید تا پایان سال اعتبار اتمام اسکلت پروژه به مبلغی حدود ۴۰ میلیارد تومان تامین گردد.
وی ادامه داد:ساختمان خیر ساز پژوهشکدۀ قرآنی هم با قبول شرط اینکه ظرف یکسال ساخته شود، تحویل شبکه خواهد شد.
حمیدی افزود: ساکی قول داد در صورت انجام ۴۰ درصد توسط خیر مابقی را دانشگاه تکمیل کند.
لازم به ذکر است:این پروژه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم با حمایت دلگرم کنندۀ خیرین گرامی با انجام ۱۰ درصد امورات عمرانی بتوانیم ساختمان را هر چه زودتر به صورت مشارکتی تکمیل کنیم.
وی گفت: این مجموعه برای مرکز بهیاری شهرستان در نظر گرفته شده است.
امسال در دفترچه کنکور رشته کارشناسی پیوسته مامایی قاین را داریم
علی دشتگرد رئیس دانشکده پرستاری و مامایی قاین نیز در این جلسه سفر مهندس ساکی را نقطۀ عطفی در حوزۀ درمانی و آموزش عالی شهرستان دانست وگفت: با مساعدت مهندس ساکی مقرر گردید سقف اول ساختمان دانشکده تا پایان امسال اجرایی شود. همچنین برای تکمیل آمفی تئاتر دانشکده که هم نیاز شهرستان و هم دانشکده را برطرف می‌کند قول همکاری دادند البته برای تکمیل این ساختمان حدود ۳ میلیارد تومان دیگر لازم است که در این زمینه به کمک خیرین شهرستان نیز نیاز داریم.
وی ادامه داد:با پیگیری و تلاش نماینده محترم شهرستان رشته کارشناسی پیوسته مامایی دانشکده قاین امسال پذیرش دانشجو خواهد داشت.
مردم مردانه پای کار آمدند
محمدعلی شوشتری، مالک مبینی و جواد قناد نیز به نمایندگی از شورای خیرین سلامت در این جلسه حضور داشته و هر یک طی سخنانی از مردم عزیز و به ویژه خیرین گرانقدر شهرستان تشکر کردند وبیان داشتند که مردم قاینات مردانه پای کار آمدند.
به گفتۀ اعضای محترم این شورا مردم شریف قاینات با موقعیت شناسی و احساس ضرورت برای ورود به این موضوع در مدت اندکی مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون تومان کمک کرده‌اندوبه زودی طی همایشی از خیرین گرانقدر شهرستان تجلیل به عمل خواهد آمد.
دکتر حمیدی‌راد در پایان ضمن تشکر مجدد از همراهی خیرین و مردم شهرستان این حمایت ها را بسیار دلگرم کننده دانست و ابراز امیدواری به استمرار همراهی مردم برای انجام کارهای بزرگتر در شهرستان کرد.
وی از پیگیری ها جهت تجهیز بیمارستان به دستگاه ماموگرافی نیز خبر داد.
به گفتۀ دکتر حمیدی راد تا کنون ۴۰۰۰ نفر در قاینات در برابر ویروس کرونا واکسینه شده که ادامه این امر اعتماد و همراهی مردم را می‌طلبد
وی همچنین از شورای شهر و شهرداری بابت واگذاری ۷۰۰۰ متر زمین به بیمارستان شهداء تشکر کرده و ابراز داشت که این قطعه زمین در آینده برای بیمارستان بسیار گره‌گشا و کارساز خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا