اخبارشهرستانویژه خبری

کمک ۱ میلیاردی مردم قاینات به عتبات عالیات

به گزارش نسیم قاین،محمد رضا غلامی رئیس  ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان قاینات در جمع اصحاب رسانه با بیان این که نماد شیعه در جهان اسلام حرم های امامانمان است، گفت: عتبات عالیات با هدف بازسازی،مرمت توسعه اعتاب مقدسه تاسیس شده است .

وی گفت: در طرح توسعه حرم امام علی(ع)صحن حضرت زهرا(س) در نجف به عنوان  بزرگترین سازه جهان اسلام به متراژ ۲۲۰ هزار مترمربع ساخته شده است.

 

غلامی به ترفیع سازی گنبد امام حسین(ع) اشاره داشت وگفت: هرخشت طلا در گنبد در گذشته ۳ میلیون و اکنون ۵میلیون تومان به مشارکت گذاشته شده است که به صورت نقد و اقساط هزینه آن دریافت می شود وخانواده شهدا پیشتاز خرید خشت طلا جهت ترفیع گنبد امام حسین(ع) بوده اند.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان قاینات درادامه با بیان این که صحن عقیله قمر بنی هاشم در جوار حرم امام حسین به طول ۱۸۵ هزار مترمربع در حال ساخت است گفت: این صحن نیز ۵۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدواریم طی ۳ سال آینده به بهره برداری برسد.

 

غلامی از گسترش ستاد عتبات عالیات شهرستان در مراکز و بخش ها خبر داد و گفت: شهرستان قاینات در گسترش راه اندازی ستادهای عتبات عالیات در مناطق مختلف شهرها و روستاهای پرجمعیت و مراکز دهستانها در صدر جدول است .

وی از راه اندازی ستاد عتبات عالیات در خضری دشت بیاض،دهستان کرغند،شهر نیمبلوک،اسفدن،چاهک موسویه،شهر نیمبلوک،قومنجان،آفریز،بیهود و شهرک هاشمیه خبرداد.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان قاینات از کمک ۱ میلیارد و ۹۲ میلیون و ۸۶۳ هزار تومانی مردم قاینات به عتبات عالیات  در سال گذشته خبر داد و گفت: بر اساس سرانه جمعیت ، در سال ۱۴۰۰ برای شهرستان قاینات ۷۵۵ میلیون و ۱۷۶ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده بود که خوشبختانه با ۴۴ درصد افزایش این امر توسط مردم قاینات محقق شد.

وی این میزان کمک را شامل کمک های نقدی شامل پسته،عناب،زعفران،زرشک،طرح برکت کسر حقوق،طرح بنات نور(دریافت وام و پرداخت به صورت اقساطی)،هبه کردن درختان مثمربه تعداد ۱۵۰ درخت (عناب،پسته وزرشک) راه اندازی کارگاههای قالی بافی و بافت فرش و.. ذکر کرد.

غلامی ادامه داد: در سال جاری نیز ۸۷۱ میلیون و۳۵۷ هزار و ۵۰۰ میلیون تومان سهم شهرستان قاینات برای مشارکت در توسعه عتبات عالیات است که قطعا مردم قاینات امسال هم ارادت خود را به  عتبات نشان خواهند داد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان قاینات در بخش دیگری از صحبت های خود به همکاری مواکب با ستاد عتبات عالیات در اربعین و ایام الله ها و همچنین کمک به سیل زدگان و نیازمندان اشاره داشت و گفت: در حال حاضر ۸ موکب در سطح شهرستان قاینات داریم که د رسال گذشته مواکب ۸ گانه ۲ میلیارد و ۶۳۸ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان در شهرستان قاینات و سایر نقاط کشور خدمات رسانی داشته اند.

وی از کسب رتبه اول ستاد عتبات خضری دشت بیاض در سال ۱۳۹۹ در سطح کشور در جمع آوری نذورات خبر داد و گفت: دهستان کرغند از بخش نیمبلوک جز رتبه های اول جمع اوری نذورات وکمک به  عتبات عالیات بوده است.

 

غلامی با بیان این که در سال ۹۸ بالغ بر۲۲۰ نفر برای کمک به باز سازی عتبات عالیات اعزام داشته ایم گفت: با توجه به وضعیت کرونا این تعداد در سال ۱۴۰۰ به ۲۰ نفر به مدت ۴۵ روز رسید.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات قاینات ضمن تقدیر و تشکر از مردم شهرستان که با وجود خشکسالیها و وضعیت اقتصادی در این مسیر گام های موثری بر می دارند گفت: هرکس به اندازه وسع خود برای بازسازی کمک می کند به گونه ای که ما حتی ۱۸ تخم مرغ محلی،۱ ماکارانی،ویا حتی سرویس طلا به مبلغ ۶۰ میلیون و یا ملک ۱۲۰ میلیونی و… هم داشته ایم و اینها همه سخاوت مردم قاینات را می رساند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا