سیاسی

کمبود نیروی انسانی راه و شهرسازی قاین جبران شود/تکمیل ۴۶ کیلومتر از راههای شهرستان قاینات در سال جاری

به گزارش نسیم قائن ، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای قاین و زیرکوه درمجلس شورای اسلامی دیدار کرد.
مهندس داعی دراین دیدار که درمحل دفتر نماینده محترم شهرستانهای قاین و زیرکوه برگزار شد اظهارداشت: با تمام توان آماده خدمت هستیم و به همین منظور با کلیه معاونین در این جلسه حضور یافتیم.
وی افزود:در سال ۹۸ در شهرستانهای قاین و زیرکوه ۱۰ کیلومتر باند دوم و ۱۹کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۴۴۵ میلیارد ریال پروژه به اتمام رساندیم و برنامه ریزی کردیم ۴۶ کیلومتر باند دوم در قاین شامل قاین – حاجی آباد و قاین – یزدان را درسال ۹۹ تکمیل کنیم.همچنین برنامه داریم ۱۵ کیلومتر از زیرکوه به شاهرخت را تکمیل نماییم.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی افزود: برنامه ریزی خوبی برای محور بیرجند قاین داریم و امیدواریم این محور تاپایان سال مالی ۹۹ به اتمام برسد.
وی درخصوص طرح اقدام ملی مسکن در قاین گفت: در شهر قاین سهمیه ۳۳۵ نفر بود که ۸۹۳ نفر ثبت نام کردند که تاکنون برای ۱۵۰ نفر در شاهیک زمین تامین کرده ایم و پیگیریم از یکماه آینده عملیات اجرایی آغاز شود.
مهندس داعی در ادامه گزارشی از پروژه راه آهن بیرجند – قاین – گناباد ، طرح اقدام ملی مسکن ، شهرسازی ، بازآفرینی شهری ودیگر بخش ها ارائه و ازاسحاقی نماینده مردم شریف قاینات و زیرکوه خواست در زمینه تحقق برنامه ها همراهی و پیگیری لازم را داشته باشند.
وی از اجرای ۶پروژه با اعتبار ۱ میلیارد و۴۰۰ میلیون تومان در سال گذشته از محل اعتبارات باز آفرینی در بافتهای فرسوده خبر داد و گفت در سال ۹۹ نیز دو پروژه جدید برای قاین تعریف شده است.
داعی از اختصاص ۱میلیار تومان از محل تعهد اداره کل راه وشهرسازی جهت تکمیل فاضلاب قاین خبر داد و گفت:۳و نیم میلیارد تعهد ما برای این پروژه است که به آب و فاضلاب پرداخت خواهد شد
اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه در دیدار با مدیر کل راه وشهرسازی و هیئت همراه گفت:یکی از دغدغه های نمایندگان خراسان جنوبی بحث تکمیل جاده قاین بیرجند است و قطعا برای تسریع در روند کار پیگیر خواهیم بود.
اسحاقی با اشاره به طرح مالیات بر خانه های خالی گفت:عده زیادی دراین طرح متضرر می شوند و مخالف این طرح هستند اما مردم ان شاء الله ذی نفع خواهند بود.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه با اشاره به کمبود نیروی انسانی در اداره راه و شهر سازی قاین از مدیرکل خواست تا نسبت به تامین نیروی انسانی اقدام شود که داعی مدیر کل راه و شهرسازی نیزبا بیان این که فعلا مجوز استخدامی نداریم و درکل استان چارت اداری ما با ۵۰ درصد نیر فعالیت دارند اما قول می دهم نهایت همکاری را برای تامین نیروی شهرستان داشته و با مدیر جدید شهرستان نیز همکاری های لازم را داشته باشم
اسحاقی از پیگیری ۲/۵(دو ونیم)کیلومتر باقی مانده از جاده قاین گناباد خبر داد و گفت: رایزنی هایی با نماینده گناباد در جهت تکمیل این پروژه داشته ایم که انشا ء الله برکات خوبی عاید مردم خواهد شد.
در این دیدار معاونان مسکن و ساختمان ، شهرسازی و معماری ، املاک و حقوقی و مهندسی و ساخت و رئیس اداره ارتباطات و اطلاع رسانی در این دیدار مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی را همراهی کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا