سیاسی

کمبود اعتبار، مشکل اصلی مؤسسات قرآنی است

به گزارش نسیم قائن ، حسن یعقوب پور مسئول مؤسسه قرآنی محبان اهل بیت (ع) وابسته به اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین، در دیدار با مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین اظهار کرد: در این مؤسسه کلاس‌های روخوانی٬ روان‌خوانی٬ تجوید و مفاهیم سطح ۱ و ۲ برگزار می‌شود.
وی در خصوص مشکلات آموزش قرآن کریم، گفت: آموزش قرآن کریم در مدارس به صورت سطحی است و برخی از معلمان نیز از آموزش‌های کافی برخوردار نیستند و باید به آموزش در این حوزه در مدارس توجه ویژه‌ای صورت گیرد.
مسئول مؤسسه قرآنی محبان اهل بیت (ع) با بیان اینکه پرداخت شهریه کلاس‌های آموزش قرآن کریم در سطوح بالاتر برای برخی از قرآن‌آموزان مشکل است٬ تأکید کرد: اگر از سوی مسئولان حمایت‌های لازم از مؤسسات قرآنی صورت بگیرد، می‌توان کلاس‌های آموزشی در سطوح بالاتر را رایگان برگزار کرد و با این اقدام قرآن‌آموزان بیشتری جذب مؤسسات قرآنی خواهند شد.
یعقوب پور، با بیان اینکه باید تمام توان خود را برای آموزش نسل کودک و خردسال انجام دهیم، تصریح کرد: نونهالان و خردسالان مانند لوح‌های پاکی هستند که آموزش قرآن به آنها باعث خواهد شد تا جامعه آینده با فرهنگ قرآنی شکل بگیرد و این یک حرکت بزرگ محسوب می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا