سیاسی

کلنگ زنی و افتتاح ۱۹۷ پروژه با اعتبار ی بالغ بر ۲۹۰ میلیارد تومان در قاینات

به گزارش نسیم قائن ، کریمی فرماندار قاین شامگاه امشب در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک ایام الله دهه فجر با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در شهرستان قاینات اظهارکرد: در دهه فجر امسال ۱۹۷ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۹۲ میلیارد تومان در شهرستان قاینات به بهره برداری خواهد رسید که از این تعداد پروژه ۱۸۳ مورد افتتاحیه و ۱۴ مورد کلنگ زنی خواهد بود.
وی افزود: با بهره برداری از این پروژه ها ۳۸ هزار خانواده و ۸۴۴ نفر از اشتغال پایدار برخوردار خواهند شد.
فرماندار قاین با اشاره به پروژه های شاخص شهرستان که شامل افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه حیات طیبه،پمپ بنزین شهرداری،کلنگ زنی شبکه جمع آوری و احداث تصفیه خانه فاضلاب قاین،گازرسانی به ۵۴ روستای قاینات،افتتاح مخزن ۵۰۰۰متر مکعبی و افتتاح راه روستایی خضری به ثغوری، خواهد بود گفت: با توجه به این که احتمال حضور مسئولین کشوری در آینده ای نزدیک به شهرستان قاینات،احتمال تغییر در افتتاح این پروژه وجود خواهد داشت .
برخورداری ۱۳۰ روستای قاین از اینترنت
کریمی با بیان این که این دولت توجه خوبی به دولت الکترونیک داشت و همچنین به دلیل کرونا استفاده از فضای مجازی و اینترنت بیشتر بود لذا تاکنون ۱۳۰ روستای قاینات به صورت نسبی از نعمت اینترنت برخوردار شده اند .
وی افزود: این میزان در سال ۹۶ تعداد ۳۰ روستا بوده است که در امسال به ۱۳۰ روستا رسیده است و برنامه ریزی شده است تا پایان دولت همه روستاها برخوردار از اینترنت شوند.
فرماندار قاین از گاز رسانی ۱۵۸ روستای شهرستان قاینات تا کنون خبر داد و گفتیم ان شاء الله تا پایان دولت ۹۸ درصد روستاهای قاینات از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.
تکمیل محور قاین- بیرجند تا پایان دولت
کریمی تسریع در دوبانده شدن محور قاین – بیرجند را از جمله اقدامات دولت در سال های اخیر برشمرد و گفت: این پروژه از سال گذشته با تزریق بودجه سرعت بیشتری گرفته است و ان شاء الله تا پایان دولت به بهره برداری کامل برسد.
وی افزود:تکمیل ۵/۲ (دو ونیم ) کیلومتر از جاده قاین گناباد در حوزه استحفاظی شهرستان،دوبانده شدن محور قاین به خواف که ۵ کیلومتر نیاز به روکش آسفالت دارد را ازدیگر پروژه های در دست اجرای شهرستان برشمرد و گفت: خوشبختانه شرکت عمران توسعه شهرستان نیز شکل گرفت و زمینه واردات ۵۰ دستگاه کامیون کشنده از اروپا به شهرستان قاینات فراهم شد.
فرماندار قاین از تکمیل پروژه خوابگاه دانشکده پرستاری تا مهر ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: اقدامات خوبی برای احیاء ساختمان رها شده دانشکده پرستاری و مامایی صورت گرفته است .
۱۳۰۰ واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد
وی از اعطای ۲۴۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض به واحد های تولیدی شهرستان خبر داد و گفت:طی ۳ سال گذشته نیز ۹۳۴ طرح در قالب اشتغال روستایی و خانگی وام های خود اشتغالی ۴ درصد دریافت کرده اند.
کریمی درادامه بیان داشت: در حوزه مسکن اقشار کم درآمد در سال گذشته ۱۳۰۰ واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد احداث شد.
وی افزود: افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد ۴۰ میلیون تومان بلاعوض و۴۰ میلیون تومان وام ۴ درصد و سایر اقشار نیازمند نیز ۲۵ میلیون بلاعوض و ۴۰ میلیون تومان وام ۴ درصد دریافت کرده اند.
کریمی از هدف گذاری ۵۰۰ واحد دیگر در سال جاری نیز خبر داد وگفت: طرح مسکن ملی نیز برای۱۶۴ واحد در شهرستان قاینات اجرا خواهد شد.
پیشنهاد راه اندازی خط دوم سیمان قاین به معاون وزیر
فرماندار قاین در بخش دیگری از سخنان خود به بازدید معاون وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی اشاره داشت و گفت: دراین بازدید پیشنهاد برای خط دوم سیمان قاین داده شد و همچنین پروژهایی از جمله آهک هیدراته،دی کلنیک،مجتمع کارگری شهرستان مطرح و خواستار حل مشکلات این پروژه ها که چند سالی است کلنگ زنی شده است شده ایم.
وی به موافقت وزیر کشاورزی با ایستگاه تحقیقات زرشک و مرغ لاین در شهرستان اشاره داشت و گفت: با همکاری نماینده شهرستان پیگیری هایی صورت گرفته است .
موضوع دانشگاه بزرگمهر قاین،استخر شنا،دی کلنیک،استقلال دانشکده علوم پرشکی و… از جمله موضوعاتی بود که خبرنگاران خواستار پیگیری از سوی فرماندار بودند.
کریمی دراین زمینه نیز افزود:با توجه به مطالبه مردمی در رابطه با دانشگاه بزرگمهر قاینات چندین جلسه برگزار شده و با توجه به مزیت های این دانشگاه همچون افزایش ۳۰درصدی ورودی در سال جاری نسبت به سال گذشته علی رغم کمبود دانشجو در دیگر مراکز آموزش عالی، استقلال و بودجه مستقل و …. مسئولین شهرستان به جد پیگیر استقلال دانشگاه بزرگمهر هستند.
وی از پیگری ائمه جمعه، نماینده مجلس،فرمانداری، شوراهای اسلامی شهر و شهرستان با توجه به پتانسیل و ظرفیت شهرستان همچون جمعیت، پوشش بهداشت و درمان قاینات و زیرکوهدر خصوص استقلال دانشکده علوم پزشکی نیر خبر داد و گفت:دی کلینیک تامین اجتماعی با توجه به وجود ۱۶ هزار بیمه شده اصلی و بالغ بر۵۷ هزار بیمه شده تبعی مطالبه بحق شهروندان است و در بازدید معاون وزیر کار پیگیری شده است و ماهم امیدواریم که نتایج خوبی با توجه به راه اندازی فولاد و ارتش در آینده دراین شهرستان و افزایش بیمه شدگان تامین اجتماعی صورت گیرد.
هنوز مقصر استخر امید قاین پیدا نشده است
وی در خصوص استخر شنا نیز اظهارداشت:سالهاست که از افتتاح استخر امید قاین می گذرد و با وجود چند بار افتتاح اما این استخر با مشکلات عدیده ای روبه رو بوده است و حتی دستگاههای نظارتی هم ورود پیدا کرده اند اما هنوز مقصر استخر شنا پیدا نشده است و ما هم امیدواریم با اعتباراتی که تخصیص داده ایم بتوانیم مشکل اساسی این استخر را حل کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا