سیاسی

کلنگ زنی احداث خانه جوانان قاینات و بهره برداری از چمن مصنوعی روستای محمد آباد علم

به گزارش نسیم قائن ، پانزدهم مهرماه ۹۸ بود که وزیر ورزش و جوانان در سفر به خراسان‌جنوبی و قاین قرار بود کلنگ احداث خانه جوانان این شهرستان را بر زمین بزند که به‌دلیل عدم تأمین اعتبار مصوب منتفی و بالأخره بعد از ۱۱ ماه وبا پیگیری های نماینده مردم قاینات و زیرکوه وهمکاری اداره کل ورزش و جوانان استان و فرمانداری قاین، ساخت این پروژه از سر گرفته شد.
روز گذشته و در دومین روز از هفته دولت،کلنگ احداث سومین خانه جوانان خراسان‌جنوبی در فضایی به متراژ ۴۰۰ متر مربع به زمین خورد و با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان طی ۳ سال به بهره برداری خواهد رسید.
در سفر وزیر ورزش و جوانان در سال ۹۸ به خراسان‌جنوبی و شهرستان قاینات قرار بود طی مراسمی با حضور مسؤولان استانی کلنگ احداث این خانه جوانان به زمین بخورد که به‌دلیل عدم تخصیص اعتبار مصوب منتفی شد.
مسعود سلطانی‌فر با بیان‌اینکه بنا نداریم پروژه‌ای را احداث و همچنین وعده‌ای به مردم بدهیم که فعلاً عملیاتی نیست.
وی با بیان اینکه خانه جوانان قاینات طرحی استانی و برای احداث آن یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مورد نیاز است، گفت: ۷۵۰ میلیون تومان احداث آن را فرمانداری و مابقی هزینه از طریق اعتبارات اداره‌کل ورزش برای سال آینده تأمین خواهد شد.
خانه جوانان قاین که در سال گذشته برای احداث آن یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد هزبنه شده بود با تأخیر یک‌ ساله با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان ساخته می‌شود.
همچنین چمن مصنوعی فوتبال روستای محمدآبادعلم شهرستان قائنات که کلنگ احداث در سال ۱۳۹۵ در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع به زمین خورده بود با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.
عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با تقدیر و تشکر از همراهی مجموعه استانداری، اسحاقی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و اهالی روستای محمد آباد علم گفت: بی شک ایجاد و راه اندازی پروژه های سبک و زودبازده ورزشی در روستای استان می تواند در راستای کاهش آسیب های اجتماعی نقش به سزایی را ایفا کند
. عزیزی تصریح کرد: مجموعه ورزش و جوانان استان افتخار دارد در ایام پر خیر و برکت هفته دولت تعداد ۱۰ پروژه ورزشی را با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال، در نقاط مختلف استان ، به خصوص روستاهای دور افتاده و مرزی افتتاح و به بهره برداری برساند‌.
مدیرکل ورزش و جوانان استان با عنایت به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به جوانان خاطر نشان کرد: به فضل الهی تا پایان دولت با احتساب این ۱۰ پروژه، تعداد ۳۷ پروژه ورزشی اعم از سالن های چند منظوره ورزشی، استخر سرپوشیده و چمن مصنوعی فوتبال، در شهرستان های استان افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید. لازم به ذکر است: تعداد ۷ چمن مصنوعی فوتبال، در هفته دولت افتتاح و به بهره برداری می رسد و این پروژه در راستای تفاهم نامه مجموعه وزارت ورزش و جوانان استان و بنیاد مستضعفان کشور، احداث و راه اندازی شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا