سیاسی

کشف بیش از ۲ تن و ۲۰۰ کیلو انواع مواد مخدر در شهرستان قاینات در سال گذشته

به گزارش نسیم قائن ، بهمن کهن ترابی فرماندار قاین و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان در اولین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان در سال جاری اظهارکرد:مبارزه با مواد مخدر و مشروبات الکلی وهرگونه آسیب هایی که دامنگیر مردم است فقط وظیفه دستگاههای امنیتی نیست و همه باید کمک کنند وبا اجرای کارهای فرهنگی با آسیب های اجتماعی مبارزه کنند.
وی بابیان این که بودجه های فرهنگی در راستای مبارزه با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی باید به دستگاههای متولی داده شود گفت: مدیران استانی نیز در تخصیص اعتبارات فرهنگی به شهرستان ها توجه بیشتری داشته باشند.
کهن ترابی درادامه با تاکید بر این که باید در حوزه کارآفرینی واشتغال زایی توجه ویژه داشت گفت: هرشغلی که ایجاد شود یگ گام در پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی برخواهیم داشت.
فرماندار قاین ادامه داد: در حوزه ورزش و جوانان نیز باید توجه ویژه ای داشت و اگر میلیاردها تومان هم در حوزه ورزش هزینه شود در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار تاثیر گذار خواهد بود .
وی درادامه با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان قاین گفت: در سال گذشته ۲ تن و ۲۰۲ کیلوو ۶۲۶ گرم انواع مواد مخدر در شهرستان قاینات کشف شده است که در مقایسه با سال ۹۵ که ۱ تن و ۹۵۵ کیلو و۲۷۶ گرم بوده است ۱۲ و ۶۵ دهم درصد افزایش داشته است .
فرماندار قاین از انهدام ۲۰ باند مواد مخدر در سال گذشته در شهرستان خبر داد و گفت: ۷۹۴ نفر در راستای مبارزه با مواد مخدر دستگیر و ۸۸ دستگاه خودرو نیز متوقف شده است.
کهن ترابی با بیان این که ۹۳ توزیع کننده مواد مخدر در شهرستان نیز دستگیر شده اند گفت: ۲۴ هزار و ۹۲۴ عدد انواع قرص وداروهای روان گردان در سال گذشته توسط نیروی انتظامی کشف شده است که در مقایسه با سال ۹۵ که ۲۶۴ عدد بود افزایش چشم گیری داشته است.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قاین در ادامه گفت: در راستای مبارزه با مواد مخدر در فروردین سال جاری تاکنون ۲ باند مواد مخدر در شهرستان منهدم و ۳ توزیع کننده مواد نیز دستگیر شدند .
وی افزود: درهمین راستا تا کنون بالغ بر ۱۲۱ کیلو مواد مخدر کشف شده است و ۸ خودرو نیز توقیف و۶۳ نفر دستگیرشده اندکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته میزان کشفیات افزایش چشم گیری داشته است.
کهن ترابی گفت: در فروردین سال گذشته نیز ۲۸ کیلوو ۲۳۴ گرم انواع مواد مخدر در شهرستان کشف و ۳ خودرو متوقف و ۸۸ نفر دستگیر وتحویل مقامات قضایی شدند .
کهن ترابی از معرفی ۱۴۰ مصرف کننده مواد مخدر در سال گذشته به کمپ های ترک اعتیاد شهرستان خبرداد و گفت: این آمار در مقایسه با سال ۹۵ که ۴۱ نفر بوده اند ۲۴۱ درصد افزایش داشته است.
وی در پایان از کلیه نهادها و ادارات خواست تا در زمینه آموزش ها و برنامه های فرهنگی در راستای مبارزه با مواد مخدر با نیروی انتظامی همکاری داشته باشند.
سرهنگ واعظی فرمانده نیروی انتظامی قاین در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگی در راستای مبارزه با مواد مخدر در سطح شهرستان قاینات گفت: با همکاری و استقبال ادارات و نهادهای مختلف در سال گذشته بالغ بر ۶۵۰۰ دانش آموز در ۱۲۵ مدرسه آموزش های لازم در زمینه مبارزه با مواد مخدر را فراگرفته اند .
وی افزود: ۸۲۰۰ فراگیر در ۱۴۰ مسجد شهرستان و۷۲۰ نفر از کارکنان در ادارات دولتی نیز آموزش های لازم در زمینه آسیب های اجتماعی و تاثیرات مواد مخدر را فراگرفته اند.
واعظی از توزیع ۸۵۰۰ بروشور هشدارهاو آسیب های مواد مخدر در بین مردم خبرداد و گفت: انواع مختلف مواد مخدر در کشور توزیع می شود و والدین و جوانان ما باید دراین زمینه به آگاهی کافی برسند و لذا نیروی انتظامی در راستای وظیفه خود در کنار مقابله با مواد مخدر یک سری آموزش هایی را نیز ارائه می دهد واین را جزءوظایف خود می داند .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا