سیاسی

کسی که مسئولیت می‌پذیرد باید پاسخگوی اقدامات خود باشد/ نرخ های لجام گسیخته بازار آیا مسئول ندارد؟

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید علیرضا عبادی در دیدار با آقای اسحاقی نماینده مردم شریف شهرستان های قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: ما برای دائر شدن این دوره مجلس شورای اسلامی خداوند متعال را بسیار شکر می کنیم، زیرا با اندک تغییراتی ممکن بود که ما مجلسی نمی داشتیم.
وی افزود: در فراخوانی فتنه ها، تحلیل این بود که فتنه هایی ایجاد کنند تا به اسفند ماه کشیده شوند و جلوی انتخابات و ایجاد مجلس را بگیرند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین اگر در تصمیم گیری که برای انتخابات مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، جمعه دوم تأیید می گشت و کرونا شایع می شد مشخص نبود اوضاع چه می شود و لی خداوند متعال خواست و این مجلس تشکیل شد.
حجت الاسلام و المسلمین آقای عبادی خاطر نشان کرد: در آن زمان اسلام، انقلاب و انقلابیون در یک حالت مظلومیتی قرار گرفته بودند که جز این راهی نداشت که دست خدا از آستین بیرون آید و کمک کند.
وی تصریح کرد: بخش هایی از مجلس شورای اسلامی را که رصد می کنم در عین حالی که تازه کارشان را شروع کرده اند، اما بسیار لذت بخش است، آن هم در شرایطی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، قوه قضائیه نیز در تعقیب مسائل مربوطه در اوج عمل می کند و مایه امید مردم شده است.
امام جمعه بیرجند بیان داشت: خراسان جنوبی در انتخابات بسیار موفق عمل کرد و اینکه در ظرف کمتر از یک ماه جنابعالی(آقای اسحاقی نماینده محترم قائنات و زیرکوه) بسیاری از موضوعات را رصد کرده، اقدام بسیار ارزشمندی است.
حجت الاسلام و المسلمین آقای عبادی با بیان اینکه امروز، فردا و همیشه آن اصلی که کاربرد دارد، بصیرت است، گفت: مسلما دشمنان نیز بیکار ننشسته و از همان ابتدا خیلی سعی کردند تا با اختلاف، در مجلس خللی ایجاد کنند که نتوانستند.
وی ادامه داد: امروز ما دارای امور معوقه بسیاری هستیم لذا مجلس و مجلسی ها باید در هر کمیسیون متناسب با مسائل مربوطه اولویت ها را در نظر بگیرند و مسائل غیراولویت دار را به رده های بعدی منتقل کنند و کاری کنند که کارستان باشد، زیرا بعضی کارها وقتی درست شود ده ها کار دیگر درست می شود.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی ابراز داشت: با توجه به اینکه بسیاری از امور بر روی زمین مانده است، باید مجلس اولویت ها را شناسایی کند و بر اساس آنها کارش را دنبال کند.
حجت الاسلام و المسلمین آقای عبادی تأکید کرد: وظیفه اصلی نمایندگان مجلس تصمیم گیری برای کل ایران است اما در خصوص حوزه انتخابیه نیز باید آگاهی های صحیح منطقه ای داده شود.
وی با اشاره به اینکه ما تحت بمب باران امور فرهنگی، تبلیغاتی و روانی هستیم، اضافه کرد: در هر کشوری مدیران حرف اول را می زنند و کشورهایی ممکن است هیچ ندارند، اما مدیریت درست دارند و کشورشان را به جلو حرکت می دهند.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه مدیریت درست، همه چیز را درست می کند، افزود: ایران کشوری است که دارای وسعت، داشتن ویژگی چهار فصل بودن، دریا، صحرا، معادن، محصولات منحصر و استعدادهای مردمی است اما اگر این کشور از نظر مدیریتی درست شود فقر برای ما معنی نخواهد داشت که متاسفانه سلیقه ای عمل می شود.
حجت الاسلام و المسلمین آقای عبادی بیان داشت: مقام معظم رهبری صراحتا تصریح فرمودند که دولت ها اگر عوض می شوند سیاست ها نباید عوض گردد، لذا اگر بر اساس سیاست صحیح که عین دیانت ما است و انقلاب بر اساس آن شکل گرفته، بر آن راه می بودیم اکنون بسیار جلو و به آرمان های خود نزدیک بودیم اما متاسفانه گاه آنقدر جولان خواسته های بیگانگان خودش را نشان می دهد که نظر خوشبینانه این است که افراد سلیقه ای عمل می کنند.
وی ضمن انتقاد از وضعیت بازار مطرح کرد: این نرخ های لجام گسیخته برای چیست؟ آیا مسئول و مدیریت ندارند؟
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: وقتی مدیری به عنوان وزیر در کشور ۶ سال وزارت خانه ای را اشغال کرده و اعتبارات و اختیارات داشته و بعد می گوید که من افتخار می کنم یک خانه نساخته ام، با این مسئول باید چه کرد؟
حجت الاسلام و المسلمین آقای عبادی ادامه داد: باید قوانین به گونه ای باشد که اگر کسی مدیریتی می پذیرد، پاسخگو باشد و یکی از مسئولیت های نمایندگان مجلس مطالبه گری و نظارت است و این نظارت باید جدی باشد.
وی تصریح کرد: هیچ کس آقا بالاسر کسی نیست، همه را قانون بر سر کار آورده لذا باید پاسخگوی اقدامات خود باشند.
امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه ما گاهی شاهد کارهای خلافی بوده ایم که رنج آور بوده است، گفت: کاملا باید مدیران پاسخگوی قانون باشند.
حجت الاسلام و المسلمین آقای عبادی ادامه داد: دشمن آن دسته از افرادی هستند که مسئول ما را دزد بار آورند و دوست آن کسی که مسئولمان را با شخصیت و با عظمت بار آورد.
وی مطرح کرد: در اصلِ ماهیت نظام جمهوری اسلامی، دولت و مردم یکی هستند و آنهایی که با کارهایشان این دو را از یکدیگر جدا می کنند دشمن هستند.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی بیان داشت: متأسفانه وقتی پرونده ها رو می شود و هر روز و هر شب گزارش های محاکمات و جلسات پخش می گردد، می بینیم که مسئولین گرفتارند.
حجت الاسلام و المسلمین آقای عبادی گفت: با توجه به زمینه عدالت خواهی که در سطح بین المللی به وجود آمده و همچنین پیروزی های حق طلبانه هسته های مقاومت در مقابل تجاوز بیگانگان و آنچه که در داخل می گذرد، همه این اتفاقات به مانند نسیم بهاری است که در حال وزیدن است اما نیازمند کار اصولی است، کاری که بر اساس رضای خدا و نجات نوع بشر باشد.
وی مطرح کرد: با توجه به نمایندگان بصیری که به مجلس راه پیدا کرده اند ما بسیار امیدوار هستیم و دعاگوی همه آن ها خواهیم بود، ان‌شاءالله قدم این مجلس برای اصلاح امور مبارک باشد تا اندکی مردم راحتی را حس کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا