سیاسی

کسی منکر شادی مردم نیست/افتتاح قهوه‌خانه در قم نگران‌کننده است

به گزارش نسیم قائن ،آیت‌الله محمد یزدی در دیدار با استاندار قم و مدیران استان که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین قم برگزار شد، طی سخنانی با بیان این‌که برای حفظ مدیریت استان لازم است فاکتورهای خاص مدیریتی را در نظر گرفت؛ گفت: صرف وجود مراجع و حوزه علمیه در شهر برای پیشرفت استان کافی نیست، بلکه باید فاکتورهای خاص مدیریتی را در نظر گرفت.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین برخدمت رسانی بهتر مسئولین به مردم تأکید کرد و افزود: اگر خدمت رسانی به مردم برای رضای خدای باشد، قطعا آثار آن دو چندان خواهد بود.
وی با بیان این که موضوع فرهنگ و اقتصاد از مسائل مهم در هر جامعه است، بر توجه بیشتر به این مسئله ئأکید کرد.
یزدی با بیان اینکه اگر چه گلایه‌هایی نسبت به مسائل فرهنگی در شهر قم هست، اظهار کرد: اما با کارهای که شده، انتظار این است به مسائل فرهنگی شهر قم توجه بیشتری شود و شاهد بدحجابی در بعضی از قسمت های شهرنباشیم.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه استان قم از استانهای پرتردد زائران است، عنوان کرد: همه این مسائل می‌طلبد تا مسئولین اطلاعاتی و امنیتی به این شهر توجه جدی کنند و اگر چه فعالیت هایی در این عرصه صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه افتتاح قهوه خانه در قسمتی از شهر به دلیل مشکلات فرهنگی و اجتماعی، نگرانی هایی برای دلسوزان استان به وجود آورده، اظهار داشت: کسی منکر شادی مردم نیست، اما نباید این شادی به ناهنجاری و رقص و پای کوبی تبدیل شود به همین دلیل این مسئله و نظارت بر اماکنی مانند قهوه خانه ها نیازمند توجه بیشتری است.
یزدی با تأکید بر اینکه موضوع دیگر توجه به اقتصاد و استفاده ازکالای داخلی است، گفت: مسئولین دراین عرصه بیش از همه مورد توجه هستند و باید از وسایل داخلی در ادارات بهره ببرند تا برای مردم الگو باشند.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین عنوان کرد: بنابراین نقش مسئولین در استفاده از کالای داخلی بسیار مهم است و باید این کار آن قدر مورد اهمیت مسئولین قرار گیرد تا کالاهای خارجی جایگاه خود را در داخل کشور از دست دهد.
وی بابیان اینکه اصل مهم در کالاهای خارجی، کیفیت است و در این عرصه مسئولین می توانند نقش داشته باشند، اظهار داشت: با حفظ ظواهر می توان بهترین بهره برداری از کالاهای داخلی برد.
به گزارش ایسنا به نقل از حوزه، یزدی در پایان با بیان اینکه دولتمردان هم برای استفاده ازکالاهای داخلی به جد به میدان بیایند و از این طریق به اقتصاد کشور و تحقق شعار سال از سوی رهبر انقلاب تحقق ببخشند، اظهار داشت: بنابراین تحقق این مسئله نیازمند توجه جدی از سوی دولت مردان است.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا