سیاسی

کسب مقام دوم تولیدمحتوای الکترونیک کشورتوسط دانش آموزقاینی

به گزارش نسیم قائن ، محمد علی واقعی،درآیین تجلیل ازاین دانش آموز، اظهارکرد: این جشنواره، محتوای الکترونیک باهدف توسعه و تعمیق فرهنگ تولیدمحتوای چندرسانه‌ای درسی متناسب بانیاز دانش‌آموزان، بهره‌گیری هوشمندانه فرآیند تدریس، و توانمندسازی دانش آموزان برگزار می شود.
وی، با بیان این که ۲۲ دانش آموز، ۶۶ معلم و ۳۵ دانشجو معلم استان؛ ۱۱۳ اثر تولید کرده بودند، تصریح کرد: در سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی، به تولید محتوای چندرسانه‌ای واستفاده هوشمندانه از آن در راستای تنوع ‌بخشی به فرایندیاددهی و یادگیری توجه ویژه شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، رویکردهای جدید آموزشی و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در تولید مواد و رسانه‌های درسی را زمینه ساز مشارکت فعال دانش آموزان در فرایند تعلمیم وتربیت،بسترسازی برای بسط و توسعه ابتکارات دانش‌آموزان در طراحی، ساخت و ارزشیابی مواد و منابع یاددهی و یادگیری دانست.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، افزود: دراین جشنواره شرکت کنندگان با تولید محتواهای الکترونیک، در گروه‌های دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی، دوره های اول و دوم متوسطه، هنرجویان هنرستانهای فنی و حرفه‌ای و کار و دانش، مدرسان و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان و فرهنگیان رقابت کردند.
این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی، تولید قطعات آموزشی با موضوعات آموزشی و تربیتی،تولید درس‌افزارهای آموزشی قطعات،تولید نرم‌افزارهای آموزشی و پرورشی، تربیت بدنی و سلامت، مراقبت در برابر آسیبهای اجتماعی و بازی آموزشی را از جمله محورهای مهم این جشنواره بر شمرد.
به گفته واقعی؛ در دنیای دیجیتال، تولید محتوای الکترونیک مهم ترین،حیاتی ترین و جذاب ترین بخش برای پیام و انتقال پیام به شمار میرود که ضمن خلق بهترین آثار هنری، ذهن دانش آموزان را به کنکاش مستمردر فرایند یاد دهی و یاد گیری وادار می سازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا