سیاسی

کرمانشاه| خطری که زلزله‌زدگان را تهدید می‌کند+فیلم

به گزارش نسیم قائن با تغییر فصل و گرمای زودهنگام در مناطق زلزله‌زده غرب استان کرمانشاه خطر دیگری ساکنان این مناطق را تهدید می‌کند که نخستین نشانه این تهدید چند روز قبل در منطقه “پاونار” سرپل‌ذهاب رخ داد.
مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه به‌ویژه شهرستانهای سرپل‌ذهاب و قصرشیرین در محدوده مناطق گرمسیر قرار دارد و بسیار زودتر از سایر مناطق ایران گرمای تابستان را تجربه می‌کنند و از سوی دیگر نیز تابستان در این مناطق بسیار گرم است.
گرمای هوا زلزله‌زدگان ساکن در کمپهای مملو از کانکس و چادر را به استفاده مداوم از وسایل سرمایشی مجبور می‌کند که استفاده مداوم از ظرفیت شبکه برق و افزایش دما برای شبکه‌ای که به‌طور موقت در مناطق زلزله‌زده برپا شده تهدیدآمیز است.
ساکنان منطقه پاونار سرپل‌ذهاب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم بیان کردند که منشأ آتش‌سوزی این کمپ زلزله‌زدگان تیر برق بوده که مشاهده می‌شود از یک تیر برق چندین انشعاب برای کانکسها و چادرهای زلزله‌زدگان گرفته شده است.
از سوی دیگر نیز به‌گفته اهالی در این مورد آتش‌نشانی قصرشیرین به‌کمک زلزله‌زدگان سرپل‌ذهاب رفته و آتش را خاموش کرده است که به‌نظر می‌رسد با گذشت چند ماه از وقوع زلزله برخی زیرساختها در سرپل‌ذهاب تکمیل نشده است.
انتهای پیام/م*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا