سیاسی

کاهش ۵۰ درصدی تصادفات فوتی در حوزه شهرستان قاینات در ایام نوروز

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ کاظمی فرمانده پلیس راه قاین نیز در اولین جلسه شورای ترافیک شهرستان قاین در سال جاری با ابراز خرسندی از کاهش ۵۰ درصدی تصادفات فوتی در حوزه شهرستان قاینات در ایام نوروز ۹۷ گفت: متاسفانه ۱۰۰ درصد فوتی ها ما در قاین و زیرکوه مربوط به راههای روستایی بود .
وی ادامه داد: ۶۶ درصد حوادث رخ داده در ایام نوروزی به علت سرعت وخواب آلودگی بوده و بیشترین حوادث در ساعت ۱۲ تا ۸ شب اتفاق افتاده است .
سرهنگ کاظمی با بیان این که ۲۶ درصد حوادث در جاده قاین بیرجند بوده است گفت: ۱۶ درصد حوادث نیز در جاده قاین گناباد و ۵۸ درصد حوادث در راههای روستایی بوده است.
وی روزهای حادثه خیر ایام نوروز را روزهای ۲۷ و۲۸ اسفند و ۱۱ ۱۴ فروردین ذکر کرد و گفت: در حوادث امسال ۵۵ در صد سواریها و ۲۳ درصد موتورسواران مقصر بوده اند .
فرمانداه پلیس راه قاین با بیان این که امسال ۵۰ مورد امداد رسانی و کمک به درراه ماندگان توسط پلیس راه قاین انجام شده است گفت: یکی از نقاط حادثه خیز حوزه قاین پیچ خرواج است که باید یک فکر اساسی که بیشترین حوادث دراین نقطه رخ داده است برداشته شود.
کاظمی خواستار اصلاح آب نماهای راههای روستایی تیغاب و قومنجان و اسفدن و حوض رباط و ابراهیم آباد و کال شور شد و گفت: این موضوع بارها در جلسات شورای ترافیک مطرح شده است اما هنوز اقدام اساسی صورت نگرفته است.
سرهنگ جعفری فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان قاینات دراین جلسه با بیان این که در ایام نوروز امسال ۱۷ درصد کاهش تصادفات جرحی در سطح شهر داشته ایم گفت:خوشبختانه امسال تصادفات فوتی نداشته ایم .
وی افزود: براساس آخرین گزارشات ما تعداد مجروحین ما نسبت به سال گذشته در ایام نوروز۳۱ درصد کاهش داشته است.
سرهنگ جعفری خواستار اصلاح هندسی تقاطع امامزاده زید شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا