سیاسی

کاهش آمار ولادت در شهرستان قاینات/ ثبت ۲ هزار و ۲۹۷ واقعه ولادت در سال ۹۶

غلامرضا رجب زاده رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن با ارائه گزارش یک ساله وقایع حیاتی شهرستان قاینات از کاهش ۴و۶ دهم درصدی ولادت در سال ۹۶ خبر داد و گفت: در سال گذشته ۲ هزار و ۲۹۷ واقعه ولادت در شهرستان قاین به ثبت رسیده است که از این تعداد ۱۳۷۷ واقعه شهری و ۹۲۰ واقعه روستایی بوده است.
وی گفت:از این تعداد ۱۲۲۲ واقعه پسر و ۱۰۷۵ واقعه دختر بوده است ودر مقابل هر۱۰۰ واقعه دختر۱۱۴ واقعه پسر به ثبت رسیده است.
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات گفت: در سال گذشته ۲۲۴۹ مورد تک زایی و ۲۴ مورد دوقلوزایی در شهرستان قاینات به ثبت رسیده است.
رجب زاده با اشاره به ثبت ۵۴۱ واقعه وفات در سال ۹۶در شهرستان قاینات گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه به سال ۹۵ نیز ۶ و۲ دهم درصد کاهش داشته است.
به گفته رئیس ثبت احوال قاین در مقابل هر۱۰۰ فوت زنان ۱۱۵ مورد فوت مردان به ثبت رسیده است.
وی با بیان این که از این تعداد واقعه وفات ۲۱۶ مورد شهری و ۳۲۵ واقعه روستایی بوده است گفت: در سال گذشته ۲۸۹ واقعه فوت مردان و ۲۵۲ واقعه فوت زنان در قاینات به ثبت رسیده است.
رجب زاده ادامه داد: بیشترین آمارفوتی مربوط به گروه سنی ۷۵ سال و بیشتر با رقم ۳۱۶ واقعه بوده است که ۵۸ و۴ دهم درصد کل فوتیهای شهرستان را شامل می شود.
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات اظهارکرد: سال گذشته ۱۰۸۱ واقعه ازدواج در شهرستان قاینات به ثبت رسیده است که از این تعداد ۵۲۵ واقعه شهری و ۵۵۶ واقعه روستایی بوده است که نسبت به مدت مشابه ۱/۷ (یک و هفت دهم درصد) افزایش داشته است.
وی بیشترین سن ازدواج در بین مردان را ۲۰-۲۴ سال با رقم ۴۹۷ نفرذکرکرد و گفت: این میزان در بین زنان در رده سنی ۱۵-۱۹ سال با رقم ۴۸۲ نفر می باشد.
رجب زاده در ادامه با اشاره به فراوانی نام ها در بین دختران و پسران در سال ۹۶ در شهرستان قاینات گفت: نام های ابوالفضل،امیر علی،محمد مهدی و امیر حسین در بین پسران و نام های فاطمه ،فاطمه زهرا،زهرا،یسنا ونازنین زهرا در بین دختران بیشترین فراوانی نام ها را در سال گذشته داشته اند.
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات در بخش دیگری از این گفتگو به صدور شناسامه مکانیزه بالای ۱۵ از ابتدای شروع طرح تا پایان سال ۹۶ در شهرستان قاینات اشاره کرد و گفت: دراین مدت ۳۰ هزا رو ۱۰۱ شتاسنامه مکانیزه در شهرستان قاینات صادر شده است.
وی در خصوص کارت هوشمند ملی نیز گفت: در سال گذشته ۳۶ هزار و ۲۸۷ مورد کارت ملی از متقاضیان اخذ و از این تعداد ۳۳هزا رو ۴۴ مورد صادر شده است و ۲۹ هزا رو ۴۹۱ مورد به متقاضیان تحویل شده است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا