اخباراسلایدر بزرگشهرستان

کار تمیز فرهنگی،لرزه براندام دشمنان اسلام ونظام می اندازد/ مشارکت همه دستگاهها،لازمه تسریع در تحقق اهداف سند تحول بنیادین

به گزارش نسیم قاین،سیدعلیرضاموسوی نژاد، ظهر امروز درآئین تودیع ومعارفه مدیر آموزش و پرورش قاین، با بیان این که مسئولیت امانتی بسیار سنگین است؛ تصریح کرد: توجه ویژه به ارتقای ساختارهای آموزشی و پرورشی کودکان و نوجوانان برای تربیت تمام ساحتی ایشان،مهمترین وظیفه متولیان آموزش و پرورش استان است.

وی، با اشاره به استقبال جامعه جهانی از سرود سلام فرمانده، موفقیت آن را مرهون بها دادن به شخصیت کودکان و نوجوانان دانست و  عنوان کرد: انجام کار تمیز فرهنگی علاوه بر پویایی و نشاط معنوی، لرزه بر اندام دشمنان اسلام، بدخواهان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی می اندازد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، اضافه کرد: بیماری کرونا علاوه بر مختل نمودن آموزش، زندگی عادی دانش آموزان را دچار اختلال کرد، که با شروع سال تحصیلی جدید وحضوری شدن مدارس این معضلات مرتفع خواهد شد.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، لازمه تسریع در تحقق اهداف سند تحول بنیادین را مشارکت همه دستگاه ها در فرایند تعلیم و تربیت برشمرد و اذعان کرد: یکی دیگر از راه های تسریع و دستیابی به اهداف سند تحول، دربهارستان علم و ادب،استفاده ازنیروهای جوان وباتجربه انقلابی،دررأس آموزش وپرورش شهرستان هاومناطق ،با نگرشی نو به مسائل تربیتی مطابق باسنداست.

نماینده وزیر آموزش و پرورش در خراسان جنوبی، مدیریت در مدارس را رسالتی حساس، خطیر و پیچیده بر شمرد که نیازمند اجرای هنرمندانه و هوشمندانه برنامه هاوفعالیت های آموزشی و تربیتی است؛و ابراز داشت: می بایست در انتخاب مدیران مدارس، از افراد توانمند و واجد شرایط استفاده شود چرا که نقش تربیت دینی، ترویج و گسترش فرهنگ حجاب و عفاف از جمله وظایف مدیر مدرسه می باشد.

حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در این مراسم با بیان این که مسئولیت مدیریت آموزش و پرورش یک بار بسیار سنگین است که صد البته سنگینی این بردوش مدیران و متولیان آموزش و پرورش بیشتر است گفت: از مدیریت جدید آموزش و پرورش درخواست داریم که مجذوب خطوط سیاسی نشوند و محدود به خطوط سیاسی نشود و از تجربه هر مدیری که جوهره کار برای تعلیم و تربیت را دارد استفاده شود .

 

احمد احمدی فرد سرپرست سابق آموزش و پرورش قاین دراین مراسم گفت: ۲ هزار معلم و زن و مرد، برای تربیت ۲۸هزار دانش آموز دخترو پسر دوره های مختلف تحصیلی در ۲۸۰ آموزشگاه شهرستان قاین تلاش کرده و در راستای تبیین برنامه های آموزشی، تربیتی و اسلامی جهاد می نمایند.

 

وی ادامه داد: کسب رتبه های برتر علمی،ورزشی،فرهنگی،هنری با تلاش های همکاران ما در آموزش و پرورش حاصل شده است .

وی ادامه داد: از سال۱۳۹۰ تا ابتدای سال ۹۹ بیش از ۳۰ واحد آموزشی با ۱۲۰ کلاس درسی در شهرستان ساخت و ساز شده است و این حرکت عظیم هنوز هم ادامه دارد و تا شهریور امسال ۱۷ پروژه با ۶۵ کلاس درسی دراختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

 

احمدی فرد ضمن تقدیر و تشکر از همراهی بسیار خوب خیرین و اداره کل نوسازی مدارس با آموزش و پرورش قاین از کمک ۴۰۰ میلیون تومانی خیرین برای تجهیز هنرستان فنی شهید فخری زاده قاین خبر داد و گفت: خوشبختانه در شهرستان قاینات آموزشگاه بدون سیستم گرمایشی استاندارد نداریم .

 

سرپرست سابق آموزش و پرورش قاین از آسفالت ۴۰ هزار مترمربعی آموزشگاههای قاین با همکاری شهرداری های این شهر خبر داد و گفت: سهمیه آسفالت مدارس قاینات ۱۰هزار مترمربع بود که به لطف شهرداران و شورای به ۴۰ هزار مترمربع رسید.

اسماعیل زاده مدیر آموزش و پرورش قاینات نیز دراین مراسم با بیان اینکه سرمایه بزرگ هرکشوری نیروی انسانی آن است گفت: کل ایران از خانواده آموزش و پرورش هستند .

 

وی ادامه داد: دغدغه ما فرهنگیان دغدغه فرهنگی است واین یک حرکت جهادی و انقلابی می خواهد و از همه همکاران می خواهم برای رسیدن به اهداف مهم همراه ما باشند.

 

در پایان مراسم از زحمات احمد احمدی فرد که مدتی مسئولیت سرپرستی آموزش و پرورش قاین را بر عهده داشت تقدیر و آقای ابراهیم اسماعیل زاده به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش قاین معرفی شد.

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا