سیاسی

کارگروه‌های مشورتی درحوزه اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم برگزار می‌شود

به گزارش نسیم قائن ، سامان نیازی ، با اشاره به اینکه تدوین و تبیین حقوق بشر اسلامی از گزافه‌گویی‌های بیگانگان جلوگیری می‌کند، گفت: کارگروه‌‌های تخصصی در مهر ماه متشکل از اقشار مختلف جامعه برگزار می‌شود و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری از اقشار مختلف برای شرکت در این کارگروه دعوت می‌کند.
وی ادامه داد: کارگروه‌های دانشجویی و اساتید دانشگاهی وحوزوی را با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید در اولویت قرار دادیم.
مشاور معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی هدف از برگزاری این نشست‌ها را تجمیع راهکارها و نظرات برای پیشگیری از وقوع جرم دانست و افزود: در صورتی که بسیج همه جانبه اقشار مختلف جامعه انجام شود بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌ها به صورت چشمگیری کاهش می‌یابد.
نیازی تدوین و تبیین حقوق بشر اسلامی با توجه به ظرفیت‌ها درون استانی را از دیگر اهداف این کارگروه‌ها برشمرد و افزود: با این کار نشان می‌دهیم که خراسان جنوبی در کشور نیز از توانایی بالایی برخوردار است.
وی اظهارکرد: به طور کلی با نشر احکام و قوانین اسلامی، افزایش اطلاعات، نهادینه کردن و عمل به فرهنگ اسلامی از گزافه‌گویی‌ها و گزارشات کذب بیگانگان در خصوص حقوق بشر موجود حاکم بر کشور جلوگیری می‌کند.
مشاور معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی ادامه داد: مسئله حقوق بشر یک مسئله سیاسی نیست؛ بلکه یک مولفه انسانی است و با دید انسانی باید به آن نگاه شود.
نیازی با بیان اینکه نظام حاکم بر جمهوری اسلامی ایران یک نظلام اسلامی و مدنی قدرتمند است و همه ما در کشور معتقد به خدای یگانه و دین مبین اسلام که کامل‌ترین دین‌ها است هستیم و هیچ گونه هراسی از اظهار‌نظرهای غربی‌ها و بیگانگان نداریم، تصریح کرد: چراکه خود غربی‌ها و در راس آن آمریکا حامی اصلی تروریسم‌ها هستند و حقوق بشر را به راحتی نقض می‌کنند و حقوق بشر آمریکایی نوعی توحش مدرن است.
وی خاطرنشان کرد: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در خصوص نشسست‌های تخصصی کارگروه‌های مشورتی از همه نظرها و پیشنهادات استقبال می‌کند.
منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا