سیاسی

کارخانه زرشک قاینات درگیر مشکلات مالی است/مسئولان تدبیر کنند

به گزارش نسیم قائن ، محمد زمانی بعد از ظهر امروز در چهارمین کارگروه تخصصی امور اقتصادی خراسان جنوبی اظهار داشت: در مجموعه بزرگ جهاد کشاورزی مشکلات بزرگ وجود دارد و باید با همفکری آن را حل کنیم.
وی با اشاره به تولیدات محصولات کشاورزی تصریح کرد: در ۱۰ سال گذشته این مقدار تولید زرشک و سطح کاشت را در استان نداشتیم و در آن زمان مشکل ایجاد سطح این محصول را داشتیم و اکنون مشکل تولید را داریم.
تولید ۴۲ هزار تن چغندرقند در خراسان‌جنوبی
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال زراعی ۸۱ استان ما در محدوده جغرافیایی خراسان رضوی ۱۷۱ هزار تن تولید چغندرقند داشته است، یادآور شد: امروز استان ما ۴۲ هزار تن چغندرقند تولید می‌کند.
زمانی ادامه داد: این جابه‌جایی سطح و تولید تصادفی نبوده است و براساس دانش و علم صورت گرفته است و این تغییرات انتهای کار نبوده و باید در قالب اصلاح الگوی کشت با بهره‌وری بهتر تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه نهاده‌هایی که در بخش دام و طیور کشور مصرف می‌شود ۲۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: در خراسان جنوبی ۴۰۲ میلیارد تومان در واحدهای دام و طیور مصرف می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه واحدهای دام و طیور کشور در راستای استفاده از نهاده‌ها ۳۵ هزار میلیارد تومان تولید دارند، افزود: در خراسان جنوبی با مصرف نهاده‌ها ۶۳۰ میلیارد تومان تولید صورت می‌گیرد.
بارگاه بهداشتی زرشک کد صنعتی گرفت
زمانی اضافه کرد: در موضوع خوشه‌ها باید تصمیم‌سازی کنیم برای گروهی که می‌خواهند تصمیم‌گیری کنند.
وی با بیان اینکه طرح بارگاه بهداشتی زرشک به نهاد ریاست جمهوری‌ رفته و تصویب شده است، تصریح کرد: بارگاه بهداشتی زرشک کد صنعتی دریافت کرد و برای آن چارچوب خاصی تعریف شده است.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۴۵۰ بارگاه زرشک بهداشتی در استان ما ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: کارخانه زرشک در قاینات ایجاد شده است و دارای مشکلات مالی است که باید رفع شود.
منبع:فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا