سیاسی

پیگیری نماینده باعث تسریع و تسهیل خدمات می شود/ قاینات و زیرکوه نباید دست خور سیاست زدگی شود/ بگذارید در سایه اتحاد و همدلی به مردم خدمت کنیم

به گزارش نسیم قائن ، سلمان اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه دراولین نشست خبری با خبرنگاران شهرستان قاین با بیان این که نسیم اتحاد و همبستگی یکی از شعارهای من است گفت: من با سیاستهای کلی نظام همراه و از سیاست زدگی جدا شده ام و حوزه قاینات و زیرکوه نباید دست خور سیاست زدگی شود و اصلاح طلب واصول گرا نباید داشته باشیم و فقط باید ولایتمدار انقلابی داشته باشیم.
وی ادامه داد:در این راستا از تک تک نمایندگان ادوار گذشته دعوت کرده ام وبه دیدن تک تک آنها رفته ام و استدعا کرده ام تا برای خدمت به مردم قاینات و زیرکوه پیش قدم باشند.
مدیران لایقی داریم ،روسای ادارات شایسته ای داریم اگر رئیس اداره حق مردم را انجام ندهد به عنوان نماینده مجلس درمرحله اول تذکر به مدیر مربوطه ودر غیر این صورت به هیئت رسیدگی به تخلفات کارکنان معرفی خواهد شد.
اسحاقی با درخواست از خبرنگاران خواست تا کمک کنند تا یک بستر جدیداز فرهنگ کار و خدمت در حوزه حوزه قاینات و زیرکوه فراهم شود که این فرهنگ در اجتماع،سیاست،علم،اقتصاد و… فرق خواهد داشت.
وی افزود:فرهنگ جدید در برخورد با مدیران و روسای ادارات جزء حیطه کاری ماخواهد بود و تازمانی که منافع مردم دیده شود و برکات آن را مردم ببنند مثل کوه پشت مدیران وروسای ادارات خواهم بود ودر غیر این صورت رودربایستی با هیچ مدیر و رئیسی نخواهیم داشت.
اسحاقی ادامه داد: مردم ما یک حقی دارند که باید به آن حق خود برسند و بارها گفته ام من سیاسی نیستم ونه اصلاح طلب هستم و نه اصول گرا و باید انقلابی عمل کنیم و هیچ مدیری هم نمی تواند بگوید که با نماینده هم فکر نیستم و باید برای مردم کار کنند.
وی افزود: اگر فضا،فضای دوستانه و خدمت باشد هیچ وقت فضای سیاسی وجناحی حاکم نخواهد شد .
نماینده مردم قاینات و زیرکوه درادامه با ارائه گزارشی از فعالیتهای خود از دیدارها و پیگیری های انجام شده پس از انتخابات گفت: دیدار با وزیر جهاد کشاورزی به منظور رفع یکی از مهم ترین دغدغه های مردم که همان بحث منابع طبیعی و آبخیزداری است انجام شد که به دستور ایشان کارگروه بررسی مشکلات زمین های مردم و منابع طبیعی تشکیل و تعیین تکلیف زمین ها در حال اجراست و ان شاء الله به زودی نتایج حاصل از این دیدار به نفع مردم اجرا شود.
وی به سفر وزیر نیرو به خراسان جنوبی در سال جاری اشاره داشت و گفت: اگرچه دراین سفر وزیر محترم به قاینات و زیرکوه سفر نداشت امابا آقای اردکانیان همراه شده ودر مدت ۱۲ ساعت همراهی با ایشان بسیاری از مشکلات حوزه انتخابیه را به عرضشان رساندم و در سربیشه نیز طی سخنانی مشکل فاضلاب هزار واحدی و انتقال آب آهنگران به قاینات و زیرکوه را مطرح کردم .
که در همین راستا وزیر نیرو دستور داد نصب انشعاب فاضلاب از اول تابستان اجرا و ظرف مدت ۳ ماه نیز تجهیزات مستقر وتصفیه خانه فاضلاب اجراشود ودر خصوص انتقال آب از دشت آهنگران نیز وزیر محترم نیرو بیان داشت این طرح در حال اخذ مجوز ماده ۲۳ است و به محض دریافت مجوز ،اعتبار هم برای آن درنظر گرفته خواهدشد.
وی به دیدار با دکتر نادری مدیرعامل شرکت ملی فولاد قاین اشاره کرد و گفت: از ایشان درخواست کردم که به منظور بررسی مشکلات فولاد قاینات سفری به شهرستان داشته باشند و از نزدیک مشکلات پیش روی این مجتمع بزرگ صنعتی را ببینند که خوشبختانه سفر انجام و ۲۰۰ میلیارد تومان هم تزریق اعتبار شد که بنا به قول مدیر عامل فولاد ایران فاز اول فولاد تا پایان شهریور ماه افتتاح خواهد شد.
اسحاقی ادامه داد: اگر به عنوان نماینده پیگیر این موضوع نباشم ممکن است تا ۲ سال دیگر هم به اتمام نرسد و سرمایه گذاری هم اعلام آمادگی کرده است اگر فولاد فاضلاب را بخرد حاضر است ۱۰۰ میلیارد تومان در شهرستان قاینات سرمایه گذاری کند وقطعا یکی از وظایف من پیگیری مشکلات حوزه انتخابیه است و امیدوارم که با تفاهم بین فولاد و صمت این طرح هم به نتیجه برسد و سرمایه گذار هرچه سریعتر کار خود را آغاز کند.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در خصوص بازارچه مرزی یزدان و پیگیری های انجام شده از جهت باز گشایی بازارچه گفت: بازارچه مرزی یزدان یک افتخار ملی هم برای دولت وملت افغانستان و هم برای دولت و ملت ایران است وهردو کشور باید از برکات آن استفاده کنند و زیرساختها باید با پیگیری مستمر از مجاری قانونی صورت گیرد.
وی ادامه داد: از سوی سازمان مدیریت و معاون اقتصادی استانداری بازدیدی انجام شده و منابعی برای تعمیر ۳۰ کیلومتر از جاده یزدان گذاشته شده است و استاندار محترم نیز به جد پیگیر این موضوع هستند ودر جلسه ای هم که با نمایندگان جدید و ۴ نماینده سابق داشتند تنزل بازارچه یزدان توسط استانداربه هر موضوعی دیگری تکذیب شد و بستر هم برای بازگشایی فراهم شده است و خبرهای خوبی در راه است .
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در ادامه با بیان این که پیگیری مطالبات یکی از وظایف نماینده است گفت: این پیگیری ها باعث تسریع و تسهیل خدمات می شود و قطعا تمام موضوعات مربوط به حوزه قاینات و زیرکوه و مصوباتی که در جلسات مطرح شود را پیگیر وتا حصول نتیجه از مدیران اجرایی شهرستان خواهم خواست .
اسحاقی به حضور سرمایه گذارانی برای احیاء مرکز علمی کاربردی جهاد کشاورزی نیمبلوک و اردوگاه شهید کاوه خضری اشاره کرد و گفت: برای نورد فولاد قاینات نیز تسهیلات گرفته شده است و ظرف ۲ ماه آینده خط دوم کارخانه راه می افتدو همچنین در صدد هستیم تا کارخانه ماکارانی قاین و شیر آنا را احیا کنیم .
وی از حضور سرمایه گذار برای تولید ۱۶ مگابایت برق خورشیدی در شهرستان خبر داد و گفت: ۹۰ درصد اعتبار از سوی سرمایه گذار تامین شده است و۷ ساله در اختیار این شخص خواهد بود ۱۰ درصد باقی مانده را یکی از سرمایه گذاران بومی تقبل کرده است که پس از دریافت تسهیلات کار آغاز خواهدشد.
اسحاقی افزود:همچنین برای سرمایه گذاری کارخانه هیدروکربن در شهرک صنعتی حاجی آباد یک اعلام آمادگی کرده است وتاکنون چندین نوبت به همراه سرمایه گذار درحاجی آباد حضور داشته ام و به جد پیگیر اجرایی شدن طرح هستم.
اسحاقی به سفر استاندار به شهرستان قاین و بازدید از مراکز خدماتی وموسسات خیریه و روستاهایی همچون کره و بیهود و گزنو اشاره داشت و گفت: از استاندار درخواست کرده بودیم تا از موسسات خیریه و نگهداری کودکان بدسرپرست و معلولین درشهرستان بازدیدی داشته باشند و آقای معتمدیان با حضور دراین موسسات از نزدیک در جریان مشکلات پیش روی موسسات خیریه و کارمندان قرار گرفتند و اعتبارات خوبی هم گرفته شد.
همچنین با درخواستی که از استاندار داشتیم درروستای گزنو که یکی از محروم ترین روستاهای بخش مرکزی است نیز حضور یافتند و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شدند و قول های بسیار امیدوار کننده ای به مردم دادند و تا حصول نتیجه از استاندار درخواست کردم که دهیار افتخاری گزنو باشم تا بتوانم مشکلات روستا را شخصا پیگیر شوم.
اسحاقی اظهارکرد:حضور در روستای کره نیز با درخواست رئیس شورای بخش مرکزی بودکه استاندار از نزدیک با سرمایه گذار دیدار واز طریق مدیران کل خواستار حل مشکلات این سرمایه گذار شد و دراین سفر رئیس شورای بخش مرکزی در خصوص جاده سفتوک به خنجوک و کوتاه شدن طول مسیر به بیرجند با استاندار صحبت کرد و با توجه به مشکل راه ارتباطی جاده سفتوک به خنجوک از سوی رئیس شورای بخش مرکزی در کره از استاندار محترم خواهش کردم تا برگشت از این مسیر تردد نمایند و حتی در روستای سفتوک توقفی هم نداشتند و پس از بازدید از این جاده دستور مطالعه جاده را دادند
وی بااشاره حضور استاندار در روستای بیهود گفت: این بخش از سفر هم در مسیر رفتن به کره بود که توقف کوتاهی برای نهار به اصرار اهالی انجام شد.
اما بازهم شاهدیم در فضای مجازی صحبتهایی مطرح می شود که سفر با برنامه ریزی شده به روستاهای خود نماینده و اطرافیان بوده است در صورتی که فقط نمونه آن بازدید استاندار محترم از مسیر سفتوک به خنجوک با اصرار و به خاطر مردم بود تا برای این جاده نیز فکر اساسی برداشته شود که استاندار محترم قول طرح مطالعاتی جاده را دادند .
از مسئولین موسسات خیریه که به برخی از موسسات قبلا سرکشی داشتم و از استاندار خواسته بودم تا برای بازدید به موسسات خیریه هم سری بزنند بپرسید که چه طور توانستیم از استاندار محترم کمک های نقدی و غیر نقدی دریافت کنیم .
آیا این بخشی از وظیفه نماینده نیست که به خاطر مردم حوزه انتخابیه درخواستهایی از نماینده عالی دولت در استان داشته باشد؟
آیا در روستای گزنو که حتی برای بیان مشکلاتشان روحیه مطالبه گری نداشتند من نماینده نباید به بیان مشکلات مردم می پرداختم و با افتخارخود را دهیار افتخاری روستا معرفی و خواسته های آنان را به گوش استاندار برسانم؟
پس خواهش ما این است که همه ما برای خدمت، فصل جدیدی را باز کنیم و بگذارید در سایه اتحاد و همدلی به مردم خدمت کنیم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا