سیاسی

پیگیری رییس مجلس/دستگیری برخی اشرار

به گزارش نسیم قائن ، صفر نعیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در این زمینه گفت: رییس مجلس شورای اسلامی در رابطه با حادثه مرز سراوان با مسئولین امنیتی کشور وارد بحث و مذاکره خواهد شد و در رابطه این موضوع عکس‌العمل نشان خواهند داد.
وی اظهار کرد: اشراری که این کار را در مقام تروریست انجام می‌دهند و به پایگاه‌های مرزی ما از نظر جانی و مالی خسارت وارد می‌کنند محکوم هستند. تعدادی از افراد بیان کردند که فرماندهی مرزبانی و وزارت کشور در این راستا مقصر است؛ در حالی که این‌گونه نیست و کسانی که چنین اظهارنظری را داشتند قطعا از موقعیت جغرافیایی سراوان بی‌اطلاع هستند.
وی تصریح کرد: مرزبانان جمهوری اسلامی ایران همواره بیدارند و مسائل را آگاهانه رصد می‌کنند و درصدد رفع مشکلات موجود در مرزهای کشورمان نیز هستند.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تعطیلی مجلس در هفته جاری به دلیل سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابی خود گفت: حتما رییس مجلس شورای اسلامی با مسئولین امنیتی شورای عالی امنیت ملی و وزارت کشور وارد بحث و مذاکره خواهد شد؛ زیرا رییس مجلس شورای اسلامی نسبت به این نوع مسائل حساس هستند و قطعا عکس‌العملی را نشان خواهند داد.
وی ابراز امیدواری کرد که بررسی‌های بیشتر در رابطه با این حادثه با بازگشت نمایندگان از حوزه انتخابیه صورت گیرد.
به گزارش ایسنا به دنبال حادثه‌ای که شب گذشته و امروز صبح در سراوان اتفاق افتاده، جلسه شورای تامین برگزار شد و اقدامات استانداری برای دستگیری عوامل این حملات آغاز شده است.
علی‌اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در گفت‌وگویی کوتاه با خبرگزاری ایسنا ضمن تایید حادثه شب گذشته و صبح امروز در پاسگاه سراوان، گفت: کشور همسایه در کنترل مرز باید دقت بیشتری انجام دهد.
وی ادامه داد: عمده اتفاقاتی هم که در مرز می‌افتد مربوط به قصور طرف پاکستانی است.
اوسط هاشمی تاکید کرد: اقدامات لازم برای دستگیری عوامل درگیری‌های دیشب در دست اجرا است.
نماینده سراوان در مجلس نیز حوادث شب گذشته و صبح امروز پاسگاه آسپیچ سراوان را تشریح کرد و گفت: اشرار دیشب پس از انجام عملیات تروریستی ماشینی را به داخل پاسگاه بردند که حامل بمب بوده است و ساعت ۷:۱۵ صبح امروز این ماشین منفجر شده که باعث مجروح شدن سه یا چهار نفر از اعضای پاسگاه شده است.
هدایت‌الله میرمرادزهی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حوادث دیشب و صبح امروز پاسگاه سراوان، اظهار کرد: دیشب چند نفر به پاسگاه سراوان زنگ زدند و گفتند در چند کیلومتری سراوان درگیری صورت گرفته است. سه نفر از ماموران نیروی انتظامی خود را به این مکان رساندند اما متاسفانه این یک تله بوده است و این برادران توسط اشرار به شهادت رسیدند.
وی درباره اجساد شهدا و اینکه گفته می‌شود اشرار اجساد را با خود برده‌اند، بیان کرد: خیر اینطور نیست و اجساد شهدا اکنون در سردخانه بیمارستان سراوان است.
میرمرادزهی با اشاره به انفجار صبح امروز در پاسگاه سراوان، گفت: گویا اشرار دیشب پس از انجام عملیات تروریستی ماشینی را به داخل پاسگاه بردند که حامل بمب بوده است و ساعت ۷:۱۵ صبح امروز این ماشین منفجر شده که باعث مجروح شدن سه یا چهار نفر از اعضای پاسگاه شده است.
این نماینده مجلس روایت کرد: عصر روز چهارشنبه اشرار مسلح با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و ماموران انتظامی را به خارج از شهر کشانده و در مسیر راه با کمین‌کردن، سه مامور انتظامی را به شهادت رساندند و روز پنجشنبه نیز ، ماشینی را که شب گذشته پس از عملیات تروریستی خود به داخل پاسگاه برده بودند و حامل بمب بود در ساعت ۷:۱۵ صبح منفجر کردند که این انفجار باعث مجروح شدن سه نفر از اعضای پاسگاه شد.
فرمانده نیروی انتظامی نیز در واکنش به دو حادثه تروریستی در سراوان گفت: قابل قبول نیست که خاک پاکستان به محلی امن برای تروریست‌ها تبدیل شود.
سردار اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه سومین گردهمایی موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی انتظامی در جمع خبرنگاران گفت: متأسفانه شب گذشته به دنبال تماس درخواست کمک در منطقه آسپیچ که با هدف فریب انجام شده بود، همکاران ما در راه اعزام به محل بودند که از سوی تروریست‌ها مورد حمله قرار گرفتند و سه نفر از آنها به شهادت رسیدند.
احمدی‌مقدم با اشاره به بررسی‌ها و تحقیقات برای برخورد با عاملان این حادثه تروریستی اظهار کرد: ما تأکید کرده بودیم که با توجه به اینکه ممکن است چنین فریب‌هایی وجود داشته باشد همکاران ما در این مناطق به ویژه در هنگام شب با یک وسیله تردد نکنند که این موضوع در حال بررسی است.
فرمانده ناجا با بیان اینکه مراتب اعتراض نسبت به این موضوع را بیان کرده‌ایم، تصریح کرد: صبح امروز نیز در حمله‌ای که با سلاح‌های سنگین به یکی از پاسگاه‌های ما شد، متأسفانه یکی از مأموران ما به شهادت رسید.
فرمانده ناجا خواستار ورود دستگاه دیپلماسی به این موضوع و فعال عمل کردن آن شد و گفت: قابل قبول نیست که خاک پاکستان به محل امنی برای تروریست‌ها تبدیل شود.
هم‌چنین سردار حسین رحیمی، رییس پلیس سیستان و بلوچستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، از حمله خمپاره‌ای اشرار و گروهک‌های تروریستی معاند نظام در یک پاسگاه مرزی در سراوان خبر داد و افزود: در پی این حادثه یک درجه دار ما به شهادت رسید و یک سرباز نیز مجروح شد.
پس از حمله شب گذشته، عوامل ترور شناسایی و برخی از آنها دستگیر شدند
رحیمی با اشاره به حمله تروریستی روز گذشته اشرار به ماموران انتظامی که منجر به شهادت سه تن از آنها شد، خاطر نشان کرد: پس از این حادثه ما به سرعت این افراد را شناسایی کرده و تعدادی از اعضای این گروه را دستگیر کردیم. اما از آنجایی که آنها از این اقدام پلیس غافلگیر شدند سعی کردند در ساعت هفت صبح روز پنجشنبه با حمله مجدد به پاسگاه مرزی ما این موضوع را تلافی کنند.
وی با بیان این که حملات این اشرار با هوشیاری ماموران دفع شد، تصریح کرد: در منطقه اشرافیت کامل داریم و با اشرار برخورد قاطعی خواهیم کرد و ضربه سنگینی به آنها وارد خواهیم آورد.
رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا اسامی یک مجروح و شهدای این حادثه را اعلام کرد.
به گفته وی، در حمله اشرار مسلح که صبح امروز به یکی از پاسگاه‌های مرزی سراوان صورت گرفت، درجه دار پرویز کیخایی شهید و سرباز وظیفه شمس‌آبادی زخمی شد.
وی ادامه داد: شب گذشته نیز اشرار مسلح به پاسگاه مرزی حمله کردند که درجه دار جانعلی‌پور، گروهبان یکم مصطفی مالکی و سرباز وظیفه محمدرضا نظریان به شهادت رسیدند.
عصر روز گذشته اشرار مسلح با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و ماموران انتظامی را به خارج از شهر کشانده و در مسیر راه با کمین‌کردن، هر سه مامور انتظامی به نامهای ستوان آیت جانعلی پور، گروهبان یکم مرتضی مالکی و سرباز وظیفه محمد رضا نظریانی را به شهادت رساندند.
در اخبار منتشر شده در این زمینه آمده است که گروهک موسوم به جیش‌العدل مسوولیت عملیات تروریستی چهارشنبه شب در سراوان را بر عهده گرفته‌اند.
روز گذشته سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا از شهادت سه مامور ناجا در حین انجام وظیفه در سراوان خبر داد و در تشریح جزئیات این خبر گفت: حوالی ساعت ۱۹:۱۰ امروز (چهارشنبه) تماسی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ برگزار شد و در آن اعلام شد که عده‌ای اقدام به مزاحمت برای چند خانواده در یکی از روستاهای سراوان کرده اند.
وی با بیان این که بلافاصله ماموران به آدرس اعلامی اعزام شدند، افزود: در میانه راه گروهی از اشرار که در میانه راه کمین کرده بودند به سمت همکاران ما تیراندازی کردند و موجب شهادت سه نفر از آنها شدند.
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با بیان این که این تماس برای فریب ماموران انجام شده و صحت نداشت، گفت: متاسفانه یک افسر، یک درجه دار و یک سرباز وظیفه ما به شهادت رسیدند.
به گفته وی، در جریان این حادثه مورد مصدومی وجود نداشته است.
رحیمی با بیان این که عاملان این جنایت شناسایی شده اند، افزود: برخی از گروه های معاند نظام در خارج از کشور اطلاعیه هایی در این خصوص داده اند اما همکاران من در نیروی انتظامی پیگیر این پرونده هستند و برخی از عاملان این جنایت نیز شناسایی شده اند.
وی تأکید کرد: پلیس با عاملان این جنایت قاطعانه و در چهارچوب قانون برخورد خواهد کرد.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا