سیاسی

پیمان بستن آل سعود با آمریکا برعلیه شیعیان، نمونه بارز جاهلیت است/گلایه از تاخیر در انتصاب مدیرآموزش و پرورش قاین

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه قاین با رعایت مردم به تقوای الهی ودر ادامه مباحث خطبه های هفته گذشته نماز جمعه به ارزش حکومت داری در نزد امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: همان طور که در روایات داریم حکومت در نزد امیرالمومنین(ع) ارزشی نداشته است و اگر هم حکومت را پذیرفتند به خاطر مردم بود تا بتوانند درحکومت داری به داد مظلومان برسند .
وی درادامه با بیان این که امام علی (ع) فرمودند این که به من امیرالمومنین بگویند دل خوش نیستم بلکه باید در سختیهای روزگار هم درد و هم پای مردم باشم .
امام جمعه قاین گفت: این که ما می گوییم شیعه علی بن ابیطالب (ع) هستیم ومحبت علی را در دل داریم به تنهایی کافی نیست و باید تلاش کنیم که این موضوع در مرحله حرف وشعار نباشد ودر عمل هم آن را نشان دهیم.
حجت السلام رحمانی درادامه خطبه های نماز جمعه با تبریک مبعث حضرت رسول (ص) گفت:زمانی که از مادر متولد شده ایم این گونه نبوده است که هیچ گونه استعدادی در وجود ما نبوده ،بلکه خداوند دینش را دوبار بر ما عرضه کرد ه است یکبار بعد ازآن که به دنیا آمده وبه حد بلوغ رسیده و مکلف شده ایم توسط پیامبر ان بر ما عرصه شده ویکبار دیگرهم این دین در خمیر مایه وجودی ازلی ما قرارداده شده و به ما تعلیم داده شده است
وی افزود:انسان ها به طور مادرزادی خداجوی و خدا باور و خدا شناس و خدا پرست هستند ودر قرآن آیات فراوانی دراین زمینه داریم .
امام جمعه قاین ادامه داد:اگر دین مادر زادی در وجود ما نبود واگر این شمع در وجود ما سوسو نمی زد پیغمبران نمی توانستند با دعوت خودشان کاری را از پیش ببرند .
وی افزود:پیغمبر آمده است که تذکر دهد و تذکر درجایی گفته می شود که مطلب جهت یادآوری به زبان آورده می شود .
حجت الاسلام رحمانی در ادامه خطبه ها گفت:خداوند پیغمبران را برای زدودن غبارمادی از آموزه های فطری فرستاده است تا این گرد وغبار هارا از روی فطرت ها بزدایند وآن را تمیز کند .
امام جمعه قاین بیان داشت:همه مردم این ها را می دانند و فقط در مسائل سیاسی و مسائل جناحی ودر داد و ستد ها مادی به مرور زمان غبار غفلت روی این فطرت را فرا می گیرد و پیغمبران می آیند که این غبار را از دلها بزدایند.
وی اظهارکرد: پیامبر در عصری به رسالت مبعوث شد که غبارهایی بر روی انسان های آن زمان نشسته بود و مردم در جاهلیت اولی به سر می بردند و پیغمبر(ص) آمدند تا مردم را جهل زدایی کنند.
امام جمعه قاین ادامه داد:مفسرین می گویند این که گفته می شود جاهلیت اولی یعنی این که برجامعه انسانی یک جاهلیت دیگری هم خواهد گذشت واین جاهلیت در عصر پیغمبر نخواهد بود واین بایستی در زمان های بعد از پیغمبر خدا باشد .
حجت الاسلام رحمانی درادامه با اشاره به روایتی از حضرت محمد(ص) گفت: پیغمبر فرمودند من بین دو جاهلیت و نادانی مبعوث به رسالت شدم و جاهلیت دوم به مراتب از جاهلیت اول بدتر خواهد بود .
وی با اشاره به آیات قرآنی گفت: در قرآن آمده است که درکوی و برزن همچون زنان جاهلیت اولی گام برندارید و صدای خلخال و زیورآلات شما به گوش مردان نرسد و ملعبه دست مردان شیاد قرار نگیرید .
حجت الاسلام رحمانی با بیان این که پیغمبر فرمودند جاهلیت دوم از جاهلیت اولی بدتر است گفت: روایاتی داریم که پیامبر می فرمایند زنان کاسیات وعاریات هستند واین روایت امروز معنی پیدا می کند که زنان ما لباس دارند اما برهنه هستند .
وی ادامه داد: دردوران جاهلیت دوم مساجد از لحاظ بنا وساختمان بسیار زیبا وخوب هستند اما از هدایت در آن خبری نیست و کسانی که این مساجد را می سازند ودر آن می نشینند بدترین انسان های روی زمین هستند و فتنه از سوی همین مساجد بلند می شود کفر به همین جاها پناه می برند .
حجت الاسلام رحمانی بیان داشت: در دوران جاهلیت دوم ویا به تعبیر مقام معظم رهبری جاهلیت مدرن،قرآن ها در عربستان به زیباترین خط چاپ می شود و زیباترین مساجد دراین کشور ساخته می شود اما ازسوی همین افراد با آمریکا واسرائیل بر علیه شیعیان عهد وپیمان بسته می شود
وی در بخش پایانی سخنان خود گفت:دوست ندارم مسائل اجتماعی که مربوط به دولتمردان و مسئولین است را به خطبه ها بکشانم اما، واقعا ازاین همه مدتی که مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بدون مدیر به عمر خود ادامه می دهد گلایه دارم.
حجت الاسلام رحمانی افزود:سال تحصیلی به پایان می رسد وامتحان ها به زودی شروع می شود ولی چند ماه است که این اداره بدون مدیر و با سرپرست اداره می شود و جای گلایه است و مطالبه مردم و جراید و رسانه هاست
وی گفت:درانتصاب این چنین مدیری امامت جمعه نقشی ندارد و نقش عمده بر عهده مدیرکل آموزش و پرورش و فرماندار شهرستان است و نمی دانم این کار چرا قفل شده است ونباید بیشتر از این فرزندان ما ضرر علمی را متحمل شوند و باید هرچه زودتر این مشکل حل شود..
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا