سیاسی

پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی قاین برگزار شد

به گزارش نسیم قائن ، روز گذشته پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان با حضور امام جمعه و فرماندار و دیگر اعضای این شورا در دفتر امام جمعه قاین برگزار شد .
درابتدای جلسه عباس میرزنگویی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ودبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان قاینات ضمن تقدیر و تشکر از حضور منسجم اعضای شورا در طول برگزاری جلسات و هم اندیشی و ارائه راهکارهای مفید و موثر برای مسائل عنوان شده در جلسات این شورا در طول سال جاری ، گزارش کوتاهی از دستورجلسات قبلی ارائه داد
.
درادامه حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین با اشاره به آیات و روایات اظهارکرد: حجاب فقط مربوط به دین اسلام نیست و درادیان دیگر هم به مسئله حجاب توجه شده است .
وی افزود: حجاب اسلام یک حجاب آسان است واین باید برای مردم تبیین شود .
امام جمعه قاین ادامه داد: فرد مسلمان باید در اجتماع و یا در خانه حریم را رعایت کند و این رعایت حریم و حجاب فقط مخصوص زنان ما نیست و بلکه مردان ما باید به این مسئله نیز توجه داشته باشند .
تشکیل کارگروههای زیرمجموعه شورای فرهنگ عمومی و بررسی مشکلات و راهکارهایی که بتوان در خصوص مسائل مطرح شده در شورای فرهنگ عمومی به تصویب رساند از جمله درخواست هایی بود که دراین جلسه از سوی مدعوین ارائه شد .
دراین جلسه هریک از اعضای شورای فرهنگ عمومی به بیان اقدامات انجام شده پرداختند و راهکارهایی درخصوص ترویج عفاف و حجاب اسلامی ارائه دادند.
یکی ازاعضای شورای فرهنگ عمومی با بیان این که حجاب حکم شرعی صرف نیست و یک حکم اجتماعی است بیان داشت: در خصوص مسئله حجاب خوراک فکری دقیقی به جوانان و نوجوانان ما داده نشده است و این باید از کودکی در بین کودکان نهادینه شود و البته خانواده ها هم در نوع رفتار فرزندان خود بسیار موثر هستند.
ایجاد فروشگاههای دائمی عفاف وحجاب و ارائه اجناس ناب و شکیل ومتناسب دراین فروشگاهها،حضور مشاورین در مهدها ودبستانها و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب به زبان کودکانه،برخورد مسئولین ادارات با کارکنان بد حجاب،تشویق بانوان محجبه ادارات و نهادها ومعرفی آنها به عنوان الگوی برتر و.. از جمله پیشنهادات وراهکارهایی بود که دراین جلسه ارائه شد .
در پایان جلسه از اعضای شورای فرهنگ عمومی با اهدای لوح سپاس که از سوی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر گردیده بود، تقدیر بعمل آمد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا