سیاسی

پلیس شاخص ترین چهره حاکمیت در بستر جامعه است

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ امیرآبادی زاده فرمانده انتظامی شهرستان قاین در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی قاین که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد گفت:شعار امسال هفته نیروی انتظامی پلیس شعار جهادی ،کار آمدی واقتدار است ووظیفه نیروی انتظامی ،تلاش جهادی وحرکتی خالصانه برای رضای خدا واز خود گذشتگی برای امنیت مردم است.
وی افزود: نیروی انتظامی هم با اقتداروقدرت با متجاوزان برخورد می کند .
فرمانده انتظامی قاین نیروی انتظامی را حافظ نظم وامنیت دانست وافزود: ما تلاش می کنیم که درمواجه با مشکلات،چالشها ودور کردن خطرات از جامعه یک عنصر کار آمد باشیم.
شرافتی فرماندار قاین در این مراسم گفت: امنیت امروز جمهوری اسلامی ایران مرهون خون شهدا وامام شهدا وراهنمایی های رهبر فرزانه انقلاب است .
وی بابیان اینکه اقتدار وعزت در جای جای مملکت ودر صفرترین نقطه مرزی کشور ما وجود دارد افزود:امنیت کشور ما مفت ومجانی بدست نیامده است وبرای حفظ این اقتدار خونها تقدیم این مملکت شده است ودر جهت حفظ آرمانهای امام وشهدا ایستادگی خواهیم کرد.
رئیس شورای تامین شهرستان قاین بابیان اینکه پلیس شاخص ترین چهره حاکمیت دربستر جامعه است گفت: شاید خیلی هادرادارات وارگانها هستند وبه نوعی دیگر خدمت می کنندکه ممکن است دیده هم نشوند اما تنها چیزی که نماد وشاخص زائرین ومسافرین وبازاریان وکسبه است وحضورشان همیشه احساس می شود پلیس است.
وی بیان داشت :ویژگی پلیس جمهوری اسلامی ایران با پلیس های گذشته وکشورهای بیگانه این است که از جنس مردم است واخلاق مداری،عزت مندی،مردم محوری از خصوصیات پلیس ایران است.
مردم هم خوب می دانند که نقش نیروی انتظامی یک نقش اساسی ومهم است وقطعا بدون مشارکت وهمکاری مردم امنیت برقرار نمی شود.
وی با اشاره به حدیثی از حضرت علی علیه السلام، بیان داشت: امام علی (ع) می فرمایند: بدترین وطن، وطنی است که مردمانش در ایمن نباشند.لذانیروی انتظامی در سازماندهی نوین خود با هوشمندی و درک درست از الـزامات دست یـابی به سازمانـی کار آمد و توانمنـد، با عبور از دشـواری ها و پیچیدگی‌ های متعارف توانسته است به عنوان یک سازمان مقتدر و موفق نقش تعیین کننده در عرصه امنیت و نظم عمومی که در سطح جامعه شاهد آن هستیم، داشته باشد.
در پایان این مراسم از خانواده معظم شهداء،جانبازان ،بازنشستگان ونیروهای نمونه انتظامی قاین تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا