سیاسی

پرداخت بیش از ۴۶ میلیاردتومان تسهیلات اشتغال زایی به۵۴۸ طرح در قاین

به گزارش نسیم قائن ، عرب نژاد رئیس اداره کار،تعاون ورفاه اجتماعی قاین در اولین جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اظهارکرد: در سال گذشته ۱۳۸۶ نفر تعهد اشتغال شهرستان قاینات بود که ۱۴۲۹ شغل ایجاد و ۱۰۴ درصد اشتغال شهرستان محقق شد .
وی افزود: طرح مهارت آموزی در محیط کارواقعی از جمله طرح هایی بود که سال گذشته قاینات ۱۰۰ نفر سهمیه داشت و این سهمیه صد در صد محقق شد .
عرب نژاد با اشاره به طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهها گفت:۵۲ نفر از فارغ التحصیلان در واحد های تولیدی وکارخانجات به مدت ۶ ماه به عنوان کارورز مشغول به فعالیت شدند و کمک هزینه نیز دریافت کردند اند و امیدواریم که این طرح ها منجر به ایجاد اشتغال دائم برای این افراد شود .
وی به تسهیلات بند(د) تبصره ۱۶ نهادهای حمایتی اشاره کرد و گفت: ۲۴۲ طرح در حوزه کمیته امداد شهرستان با اعتبار ۳میلیارد و ۶۵۵ میلیون تومان به بانک معرفی و تسهیلات پرداخت شده است.
وی افزود: درهمین راستا ۱۴۸ طرح با اعتبار ۱میلیارد و ۵۸۲ میلیون تومان از بهزیستی شهرستان محقق شده است .
عرب نژاد با بیان این که در بخش مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان نیز ۱۳۲ مجوز صادر شده است گفت: تاکنون ۱۱۸ طرح به بانک معرفی و۸۳ طرح به میزان ۱ میلیارد و ۷۷ میلیون تومان اعتبار دریافت کرده اند .
وی افزود:۶۰ درصد اعتبارات مشاغل خانگی و پشتیبان محقق شده است وامید است با همکاری بانکها ۴۰ درصد باقی مانده تا تیرماه ۹۷ نیز محقق شود .
رئیس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی در ادامه گفت: صندوق کارآفرینی امید نیزدر راستای اشتغال زایی و ارائه تسهیلات ۱ میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان را به ۵۲ طرح پرداخت کرده است .
عرب نژادبا بیان این که در تسهیلات تبصره ۱۸ طرح های اشتغال توسعه روستایی وعشایری و طرح تکاپو تا کنون ۹۷ طرح در حوزه روستایی در شهرستان مصوب شده است گفت: ۲۳ طرح مصوبه استانی را دریافت وبا اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد و ۳۹۲ میلیون تومان به بانک های عامل معرفی شده اند ودر مرحله پرداخت هستند.
وی گفت: در طرح تکاپو ۳۶ طرح در شهرستان مصوب شد که ۲۶ طرح مصوبه استانی با اعتباری بالغ بر ۱۳میلیارد و ۳۷۵ میلیون تومان گرفته است .
عرب درادامه گفت: در مجموع ۴۹ طرح در حوزه روستایی و طرح تکاپو در شهرستان قاینات در کمیته فنی تایید ودر مرحله پرداخت تسهیلات هستند.
رئیس اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی از دریافت مجوز دفتر کاریابی در سال ۹۶ خبرداد و گفت: ۱۵۶ نفر در سال گذشته از این محل مشغول به کار شدند .
وی در پایان گفت: در مجموع طرح های اشتغال زایی در شهرستان قاینات در سال گذشته ۵۴۸ طرح از سرفصل های مختلف مصوب شده است که ۴۶ میلیارد و ۳۸۲ میلیون تومان پرداخت و یا تصمیم نهایی برای آن اتخاذ شده است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا