سیاسی

ولایتی: رابطه ایران و سوریه راهبردی و پایدار است

به گزارش نسیم قائن ، علی اکبر ولایتی’ روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا و واحد مرکزی خبر در دمشق اظهار داشت: کشور سوریه در مواقع حساس و مقاطع مهم زمانی پیروزی های عظیمی به دست آورده است.
وی ادامه داد: پیروزی های اخیر در غوطه شرقی ریف دمشق، سبب شده تا مخالفان و دشمنان جهان اسلام در واکنش به آن به دنبال تحت تاثیر قرار دادن این پیروزی ها باشند.
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی تاکید کرد: ملت و دولت سوریه به خوبی از سرزمین خود دفاع می کنند و دشمنان نیز به دنیال فتنه جدید دیگری در منطقه هستند.
ولایتی ادامه داد: تبادل نظر و مشاوره های جمهوری اسلامی به مسئولان سوری در چنین شرایطی در رده های مختلف انجام می شود.
وی با اشاره به جنجال آفرینی جبهه استکبار علیه سوریه، گفت: سوریه بیش از هفت سال است که درگیر جنگ تمام عیار بین المللی با محوریت آمریکا و صهیونیست است و به خوبی این فتنه را تحمل کرده است.
مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: سوریه امروز ضعیف تر از ابتدای جنگ نیست و آمریکا نیز قوی تر از گذشته نشده و این جنجال آفرینی دشمنان بیشتر آثار تبلیغاتی و سیاسی دارد.
ولایتی افزود: جبهه استکبار تاکنون نتوانسته در سوریه هیچ کاری را پیش ببرد و از این به بعد هم نمی تواند کاری انجام دهد.
وی تصریح کرد: دولت و ملت سوریه و متحدان آنها با تشکیل جبهه مقاومت مثمم هستند که در مقابل زیاده خواهی های آمریکا و صهیونیست ایستادگی کنند.
ولایتی به منظور شرکت در کنفرانس بین المللی ‘القدس وجهتنا’ (قدس رویکرد و مقصد ما) وارد دمشق پایتخت سوریه شد.
کنفرانس بین المللی ‘القدس وجهتنا’ (قدس رویکرد و مقصد ما) از ظهر سه شنبه به مدت ۲ روز در دمشق برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا