سیاسی

وقتی قاین میزبان فینال جام جهانی می شود

نسیم قائن به نقل از مهر قاینات ، محمدباقر صحرایی- با عرض سلام محضر شما بینندگان عزیز و گرامی در خدمت شما هستیم با گزارش بازی تکراری فینال جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، خوب همانطور که همه شما مستحضرید این بازی تکرار آلمان و آرژانتین در فینال بازیهای برزیل هست. جایی که فیفا به خاطر پرداخت رشوه به داور و کشف شبکه ی اینترنتی شرط بندی و دلالی روی این بازی بزرگ مجبور شد بازی را ابطال اعلام کرده و باز با توجه به آشوب‌های خیابانی و شرایط علی گلابی این روزهای برزیل مقرر شد این دیدار در جایی غیر از برزیل برگزار شود.
تمام کشورهای دنیا برای برگزاری این بازی بزرگ دندان تیز کرده بودند که بلاتر گفت فقط آسیا و باز در آسیا هم از جومونگ و دار و دسته اش بگیرید تا لشکر چنگیزخان مغول همه می خواستند میزبان باشند. اعراب هم که به زور پول و رشوه می خواستند این میزبانی را مثل تمساح ببلعند اما خوب لابی های مرد همیشه خندان فوتبال ایران یعنی کفاشیان باعث شد که ایران میزبان این بازی بزرگ باشه و باز در ایران دعوا بین شهرهای بزرگ در گرفت و دولت این وسط مستاصل مونده بود که میزبانی را به کدام شهر بدهد که شخص سپ بلاتر وارد عمل شد و با بررسی از طریق گوگل ارث با قاینات، طبیعت بکرش و آب و هوای عالی اش آنهم این فصل سال آشنا شد و هر دو تا پاشو کرد توی یک دمپایی ابری، که حاشا و کلا این بازی باید در قاین برگزار بشه.
خلاصه بزرگان فدراسیون خیلی رایزنی کردند که جناب بلاتر! بودجه چمن قاین سه سال پیش به حساب اداره کل واریز شده ولی هنوز بدست اداره قاین نرسیده بنابراین در این استادیوم هنوز چمن کاشت نشده و عملاً نمیشه فوتبال بازی کرد ولی مرغ بلاتر از قدیم یه پا داشت و دستور داد این بازی باید در قاین برگزار بشه که الحمدا… افتخاری است برای مردم قاینات تا میزبان این بازی بزرگ باشند. خلاصه پس از کش و قوسهای فراوان بالاخره دو تیم به تهران آمدند و پس از گرفتن عکس با برج میلاد سوار هواپیما و وارد فرودگاه بیرجند شدند. اما خوبه بدونید که وقتی دو تیم سوار اتوبوس های وی آی پی ترمینال قاین شدند اتوبوسها به سمت داخل شهر بیرجند حرکت کردند که ناگهان داد بلاتر درآمد که های آقای راننده! کجا داری میری؟! مسئولان استان که می خواستند بلاتر و همراهان رو بپیچانند گفتند می ریم قاین دیگه، اینجا قاینات بزرگ هست مهد تمدن مشرق زمین اینجا خیلی شهر بزرگ و خوبی است. دو تا استادیوم داره یک ۱۵ هزار نفری هم داریم می سازیم هتلهای مجلل داریم و می توانیم میزبان تورنمنت های بزرگ باشیم. اما بلاتر قاطعانه در جوابشون گفت زرشک!! فکر کردین من ببو گلابی ام از جیک و پوک کاراتون خبر دارم، می دونم شگرد دارین که تاریخ و جغرافیای یک منطقه رو هاپولی کنین،تازه آدرس قاین رو هم از تو گوگل ارث درآوردم یا ا… برین به سمت قاین!
انصافاً اگر این دفاع جانانه شخص بلاتر نبود الان بیرجند میزبان بازی بود خدا وکیلی ای کاش برخی مسئولین شهر ما یک هفتم آقای بلاتر شجاعت و یک ششم ایشان عدالت و یک پنجم ایشان درایت داشتند و می توانستند حق ما را از مدیران کل بگیرند. خلاصه به خاطر جاده پیچ در پیچ و پر مخاطره ی قاین – بیرجند بازیکنان دو تیم یک ۴۸ ساعتی دچار شوک روحی شده بودند دقیقاً مثل مسافران یک هواپیما که از سقوط جان سالم به در می برن، تازه وقتی هم رسیدن قاین مشکل اسکان داشتند که در نهایت بلاتر و هیئت اعزامی فیفا در خانه ی معلم و دانشگاه آزاد ساکن شدند، روسای فدراسیونهای مربوطه و همراهانشون در تنها مهمانپذیر این شهر ۵۰ هزار نفری اسکان گزیدند و با همکاری آموزش و پرورش، بازیکنان آلمان در مدرسه ی شاهد پسران (مطهری سابق) و تیم آرژانتین هم در هنرستان چمران مستقر شدند و کلیه ی خبرنگاران هم در سالن تدارکات سپاه روبروی استادیوم ساکن شدند.
خوب بگذریم عزیزان مشاهده می فرمایید دو تیم دارن وارد زمین می شن فلیپ لام کاپیتان آلمان بسیار از طرف قاینی ها تشویق میشه، اما خوب شعارها رو علیه مسی می شنوید. به نظر میرسه آرژانتین کار سختی در قاین پیش رو داره. قاینی ها مرتب و یکصدا دارن آلمان رو تشویق می کنن. خوب با سوت داور کانادایی این دیدار آغاز میشه تیم آلمان اولین توپ رو روی دروازه ی آرژانتین می بره گرد و خاک زیادی به هوا بلند شده انگار پیست اسب دوانی گنبد هست بازیکنان با بهترین استوکهای جهان پا به این میدان خاکی گذاشتن اما از دور انگار سم اسب ها گرد و خاک به پا کرده، این گرد و خاک باعث ناراحتی بازیکنان دو تیم شده مخصوصاً آلمانها که یه مقدار تیتیش تر هستند. حالا توپ زیر پای مسی، یه نفر رو دریبل می کنه اما نفر دوم توپش رو می زنه.
چهره بلاتر رو با دیگر شخصیتهای سیاسی و حقوقی می بینید که کنار زمین روی صندلی پلاستیکی نشستند آخه خبری از وی آی پی و تشریفات و اینها نیست. جایگاه خبر نگاران هم تدارک دیده نشده و خبرنگاران این کنده های همیشه سر سوخته دور تا دور زمین ولو هستند و البته مشغول کار، به بازی برگردیم توماس‌مولر مهاجم آلمان توپ رو برداشته به سمت دروازه آرژانتین مثل اسب رستم داره می تازه، خوب داره حرکت می کنه اما آه چی شد یک دفعه بدجوری خورد زمین؛ حرکت آهسته رو نگاه کنید، بله همانطور که حرکت میکنه اینجا پاش توی چاله می بنده و کج کلتو می خوره و نقش بر زمین میشه، داور می ره بالای سرش اجازه می ده برانکارد بیاد داخل زمین، امیدواریم آسیب دیدگی اش جدی نباشه به بیرون زمین منتقلش میکنن تا مداوا روش انجام بگیره، داور بازی رو از سر میگیره، البته با دراپ بال، بازیکن آرژانتین زیر توپ می زنه توپ به بیرون استادیوم می ره سمت پارک گل زعفرون.
این کنار زمین مثل اینکه حال مولر خیلی وخیمه می خوان با آمبولانس منتقلش کنن به بیمارستان این کار رو هم انجام میدن، براش آرزوی سلامتی می کنیم. خوب بازی ادامه پیدا میکنه، مسوت اوزیل که حالا با رفتن مولر وظیفه اش در مرکز میدان سنگین تر شده توپ رو پاس میده به خدیرا، او به لام، لام می‌ندازه برای مهاجمان شون اما توپ چه روی زمین و چه توی هوا داره رقص بندری میره، خوب به زعم کارشناسان این به خاطر زمین خاکی و کیفیت بد اون هست. سابه یا مربی آرژانتین در کنفرانس خبری قبل از بازی گفته بود اگر می دانستم تا به این اندازه حق قاینات رو می خوردن حتماً با خودم تخم چمن می آوردم تا حداقل این مشکل جوانان قاین حل بشه. اما خوب چه فایده که تخم چمن نیاورده و ما کماکان باید برای ۱۵ میلیون تومن، چشم به‌دست اداره کل ورزش باشیم.
بگذریم بازی رو ادامه میدیم در حالی که توپ زیر پای مدافع آرژانتین یعنی زابالاتاست قاینی ها دارن براش هووو می کشن شاید به خاطر خطای پتالتی روی اشکان دژآگه باشه، توپ رو میده به رودریگز، رودریگز می خواد پاس بده به دی ماریا، اما توپ میره به سمت نقطه ی کرنر! انگار زمین یه شیبی به سمت نقطه ی کرنر داره؛ هیگواین آرژانتینی با سرعت به گوشه ی زمین می ره تا توپ رو تصاحب کنه اما یه دفعه کله ملق می خوره انگار برای اونم مشکلی پیش اومده داور سریع میره به سمتش و تقاضای برانکارد می کنه، خدا کنه این بازیکن دیگه آسیبی نبینه، منتقلش می کنن به بیرون زمین داور دستور دراپ بال میده، اما انگار بازیکنای دو تیم رغبتی به شروع مسابقه ندارن، خوب متاسفانه هیگواین هم مصدوم شده و باید زمین بازی رو ترک کنه اما ظاهراً مشکلی پیش اومده مربی آرژانتین عصبانیه و داره یه چیزایی به ناظر فیفا میگه اونم مرتب داره یادداشت میکنه، بله دوستان اطلاع میدن که ظاهراً مولر آلمانی دچار خونریزی بینی شده و کاری از دست کادر درمانی بیمارستان قاین بر نمی اومده، بنابراین اعزامش کردن به بیرجند و از بخت بد همون یه آمبولانس هم شهرستان داشته حالا دیگه برای بازیکن مصدوم آرژانتینی آمبولانس نیست.
البته طبق هماهنگی های اولیه قرار بود ۸ دستگاه خودروی موسو تامین کادر پزشکی مورد نیاز مسابقه رو بر عهده بگیرن اما بنا به دلایل نا معلومی خودروها ناپدید شدند و هیچ اثری ازشون نیست. واقعاً شرایط اسفناکه، بلاتر از عصبانیت مثل لبو سرخ شده شاید از برگزاری مسابقه در قاین پشیمون شده اما خوب چاره ای جز سکوت در مقابل افکار عمومی جهان نداره؛ ضمناً جا داره من خدمت همه هم میهنان عزیز که تصویر ما رو در جای جای این کره خاکی می بینن سلام و عرض ادب داشته باشم بالاخره به بهانه فینال جام جهانی یک گزارش از قاین فراتر از شبکه خاوران پخش شد.
اُه اُه بازیکنان دارن زمین مسابقه رو ترک می کنن. داور داره مرتب سوت می زنه اما توجهی نمی کنن، بله مربیان هم حالا دست به کار شدن و دارن بازیکناشونو از میدون مسابقه بیرون می کشن. بلاتر رو نگاه کنین داره مثل خروسی که سرشو می‌برن بال‌بال می زنه. از بازیکنا می خواد که به داخل میدون برگردن ولی لام و مسی کاپیتانهای دو تیم دارن با بلاتر صحبت می کنن یکی از دوستان که رشته ی ورزشی اش مثل فردوسی پور لب خوانی در فوتبال هست به ما اعلام کرد که مسی و لام گفتن که ما جونمون رو از سر راه نیاوردیم که بابت عدم رعایت عدالت از جانب یک شهر یا یه اداره کل که حق شهرستانها رو نمیده، ارزون قربونی بشیم. و به همین راحتی زمین مسابقه رو ترک کردن.
بله دوستان اوضاع بد جور قمر در عقرب شده مسابقه به رای فیفا نیمه تمام می مونه، بد آبرو ریزی شد به خاطر عدم رعایت عدالت از سوی مرکز استان و عدم شجاعت برخی مدیران شهرستان این افتخار بزرگ از قاینات سلب میشه و تبدیل به یک آبروریزی بزرگ میشه ای کاش مدیران ما بیشتر به فکر منافع شهرستان باشن. ای کاش اینقدر از مدیران کل نترسند به خدا مدیران کل کاری بهتون ندارند تازه وقتی ببینند برای شهرتون تلاش می کنید شاید خوششون هم بیاد و حتی ارتقا هم به پستتون هم، بدن تو رو خدا یه کم شجاعت داشته باشید. من دارم برای کی حرف میزنم انگار از روی آنتن رفتیم دیگه حتی همین خاوران هم ما رو نشون نمیده چه کار برسه به جام و جم و….

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا