اخباراسلایدر بزرگشهرستانویژه خبری

وعده‌ای دیگر برای پروژه‌ای ۱۳ ساله/ تکمیل محور بیرجند ـ قاین به پایان سال موکول شد

درحالی پروژه دوبانده سازی محور بیرجند قاین ۱۳ سال از آغاز آن می‌گذرد که در این سالها بارها مسئولان بازه‌های زمانی مختلفی برای تکمیل آن دادند و امروز هم وعده دادند در صورت تخصیص اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی محور تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

به گزارش نسیم قاین،در حالی هشتمین روز از نوروز زیبا را سپری می‌کنیم که در این روزهایی که پشت سر گذاشتیم بارها و بارها اخبار تلخ تصادفات فوتی را در جاده‌های خراسان جنوبی خوانده‌ایم.

این روزها عجیب اخبار تصادفات و قربانیان را می‌شنویم از تصادفات زنجیره‌ای تا واژگونی، انحراف به چپ و سبقت.

تصادفات خبر غریبی نیست و این عادت کردن بد چیزی است که همه چیز را ویران می‌کند. این است که وقتی می‌شنویم  جاده‌ها قربانیان زیادی را داده است به راحتی بگذریم و در یک جمله تسلیت بگوییم و بلافاصله خطا و کوتاهی‌ها را توجیه کنیم و بگوییم علت اصلی نبستن کمربند ایمنی توسط سرنشینان است.

شاید این عامل هم یکی از عوامل تاثیرگذار باشد اما سریال تلخ حوادث رانندگی در محور بیرجند-قاین حکایتی تلخ برای مردمان این دیار  است، مردمانی که سالهاست عزیزانشان را در این محور از دست می‌دهند.

نمی‌دانم اگر بخواهیم قاب عکس عزیزانی که در این محور جانشان را از دست دادن را جمع‌آوری کنیم چندین قاب عکس خواهد شد؟ نمی‌دانم اگر بخواهیم تعداد وعده‌های مسئولان که تکمیل دوبانده سازی این محور را می‌دادند برشماریم چندین وعده و عید بشود. اما آنچه برای مردمان این دیار سخت است اینکه ۱۰۰ کیلومتر مگر چقد زمان می‌برد که مردمان این دیار ۱۳سال است که هنوز منتظر دوبانده سازی این محور هستند.

یکی از شهروندان بیرجندی که خود داغدار عزیزانش است که جانشان را در این محور از دست داده‌اند به خبرنگارما گفت: اگر یکی از اعضای خانواده مسئولان در این محور آسیبی به او برسد، آیا باز هم در به اتمام رساندن این پروژه اینقدر تعلل می‌کنند؟

آری جاده بیرجند- قاین بخشی از کریدور شمال به جنوب کشور است که به عبارتی از مهمترین کریدورهاست چرا که مسیر چابهار را به مشهد متصل می‌کند و محور بسیار شلوغی است.

این روزها مسافران نوروزی که از این محور تردد می‌کنند معتقدند تا جایی که محور دوبانده است جاده خوب و خیال راننده هم آسوده است اما ۱۲ کیلومتری که هنوز محور دوبانده نیست با وجودی شلوغی مسیر، بسیار خطرناک است.

این محور در حالی ۱۳ سال است مسئولان وعده دوبانده سازی آن را می‌دهند که بار دیگر هم برای اتمام دوبانده سازی وعده پایان سال می‌دهند

گویی روایت تکراری از وعده مسئولان برای اتمام دوبانده سازی جاده بیرجند – قاین که همچنان با گذشت ۱۳ سال عملی نشده است، تمامی ندارد. جاده‌ای که قربانیان زیادی گرفته و خانواده‌های بسیاری را داغدار کرده است. این محور جزو ۱۰ کریدور اصلی کشور است که چابهار را به شمال شرق ایران متصل می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در بازدید از این محور در گفتگو با خبرنگار ما گفت: محور بیرجند_قاین  در صورت اختصاص ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار تا پایان سال دوبانده می‌شود.

داعی گفت: قرار است در صورت اختصاص اعتبار ، طرح دوبانده سازی محور بیرجند – قاین که تنها ۱۲ کیلومتر باقیمانده است تا پایان سال به اتمام برسد.

فرماندار شهرستان قاین نیز گفت: محور بیرجند قاین محوری ۱۰۰ کیلومتری است که در این دولت با پیگیری‌های مسئولان استان در دو ماه اخیر ۴ کیلومتر زیر بار ترافیک رفته است.

محمدی گفت: از این ۱۰۰ کیلومتر تنها ۱۲ کیلومتر باقی مانده که با پیگیری‌های استاندار خراسان جنوبی پیشرفت ۶۵ درصدی دارد.

اما آنچه مطرح است اینکه دوبانده سازی محور بیرجند- قاین که یکی از شلوغ‌ترین محورهای خراسان جنوبی است و آرزوی دوبانده سازی آن سالهاست رویای مردم این دیار است اگر محقق شود آمار حوادث جاده‌ای و تصادفات فوتی این محور کاهش خواهد یافت.

 

منبع:تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا