سیاسی

وضعیت قاینات به سمت قرمز شدن است/مردم کرونا را جدی بگیرند

به گزارش نسیم قائن ، کریمی فرماندار قاین درجلسه ستاد بیماری کرونای شهرستان گفت:با توجه به شیوع بیماری کرونا سبک زندگی ما باید تغییر کند.
وی ضمن تاکید بر استفاده مردم از ماسک در اماکن عمومی از مسئولین خواست تا نظارتها بیشتر شود.
فرماندار قاین با بیان این که معیشت مردم برای ما بسیار مهم است گفت: برنامه ای برای محدودیت سازی نداریم اما با توجه به شرایط موجود همه باید برای مقابله با این بیماری همکاری و رعایت موازین بهداشتی را داشته باشیم.
کریمی با بیان این که در اماکن عمومی نظارت بر عهده مدیر است واگر موردی دیده شود قطعا برخورد جدی صورت خواهد گرفت گفت: تیم های گشت نظارتی با همکاری ادارات ونهاها و بسیج شهرستان تشکیل و بر اماکن عمومی نظارت بیشتری صورت گیرد.
وی ادامه داد: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی دراماکن غیر دولتی برعهده مسئول مکان است واگر مواردی دیده وبیش از ۲ بار تذکر داده شود و موارد بهداشتی رعایت نشود مجموعه یک هفته تعطیل خواهد شد.
فرماندار قاین از بسیج شهرستان خواست تا همانند گذشته با نظارت شبکه بهداشت نسبت به فعال نمودن کارگاههای تولید ماسک اقدام کنند.
کریمی در ادامه گفت: طبق دستورالعمل های استانی تا فصل پاییز باید ۳۰ درصد افزایش تخت بیمارستانی در نظر گرفته شود و گزارشات به ستاد ارسال گردد.
وی همچنین از مرکز رشد فناوری قاین خواست تا با راه اندازی و فعال شدن فروشگاههای اینترنتی و آموزش های لازم به مردم در فضای مجازی خرید را به صورت اینترنتی برای مردم انجام دهند.
فرماندار قاین درادامه بر نظارت بیشتر بر اماکن عمومی و بازار تاکید کرد و گفت: تیم های گندزدایی همانند چند ماه گذشته که نیروهای بسیج وارد میدان شده بودند مجدد فعال و با نظارت بهداشت نسبت به ضد عفونی اماکن عمومی اقدام شود.
کریمی در پایان از مسئولین خواست تا نسبت به جمع آوری زباله گردانهای سطح شهر اقدام و برخورد جدی با این افراد صورت گیرد.
وی بر نظارت بیشتر بر ناوگان عمومی تاکید کرد و گفت: شهرستان قاین به سمت قرمز شدن است و باید شرایط ویژه تر شودو مردم هم برای سلامتی خود با جدی گرفتن این بیماری ،مسائل بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا