سیاسی

همکاری ۶۲۲ بسیجی در طرح شهید سلیمانی/ادارات و نهادها همکاری بیشتری داشته باشند

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ فرحبخش فرمانده سپاه ناحیه قاینات در بیست و هشتمین جلسه ستاد مبارزه با کرونا با اشاره به طرح شهید سلیمانی که از ۴ آذر ماه همزمان با سراسر کشوردر شهرستان قاینات آغاز شده است گفت: این یک طرح مشترک بین شبکه بهداشت و درمان و بسیج است که به منظور مقابله با بیماری کرونا و خدمت رسانی به شهروندان اجرا می شود.
وی ادامه داد:بسیجیان دراین طرح پای کار آمدند تا د رگام چهارم بسیج ملی مبارزه با ویروس کرونا به مردم خدمت کنند.
فرمانده سپاه ناحیه قاینات به طرح هرخانه یک پایگاه سلامت اشاره کرد و گفت: این طرح به شیوه محله محور اجرا می شود.
فرحبخش از همکاری ۶۲۲ بسیجی در ۴ کمیته آموزش،حمایت،مراقبت و نظارت در طرح شهید سلیمانی خبر داد و گفت: بسیجیان با حضور در مراکز بهداشت و خانه های بهداشت روستا طی تماس های تلفنی با خانوارها و تکمیل پرسشنامه نسبت به شناسایی افراد در معرض خطر اقدام و آموزش های لازم را نیز به خانواده ها ارائه می دهند.
وی ادامه داد:در طرح نظارت نیز بسیجیان در سطح شهر حضور یافته و ضمن نظارت بر اقدامات اصناف نیز آموزش های لازم را به کسبه و بازاریان می دهند .
فرمانده ناحیه مقاومت با بیان این که در همه این طرح ،بسیجیان درکنارنیروهای شبکه بهداشت و درمان فعالیت دارند گفت: آموزش و حمایت از شهروندان از دیگر برنامه هایی است که توسط کمیته آموزش و کمیته حمایت و پشتیبانی صورت می گیرد و تاکنون ۵۰۰ بسته حمایتی بر اساس لیست دریافتی از شبکه بهداشت و درمان آماده و تحویل افراد معرفی شده خواهد شد.
فرحبخش از تشکیل قرار گاه شهید سلیمانی در بیمارستان قاین خبر داد و گفت: دراین طرح نیز ۴۶ نیروی بسیجی به صورت شیفتی وبه عنوان همیار بیمار در طرح های خدماتی و همراهی بیمار با شبکه بهداشت و درمان همکاری دارند .
فرمانده سپاه ناحیه قاینات با ارائه برخی از مشکلات پیش روی بسیجیان گفت: با توجه به این که نیروهای بسیجی جهادی وار و با الگو پذیری از شهید سلیمانی در این طرح شرکت می کنند اما متاسفانه برخی ادارات وسیله نقلیه جهت ایاب و ذهاب و تردد در اختیار افراد قرار نمی دهند.
وی اضافه کرد: با توجه به این که نیروهای بسیجی در مراکز بهداشت و درمان مستقر و با خانواده ها تماس می گیرند و پرسشنامه های شبکه بهداشت و درمان را تکمیل می کنند، کمبود خط تلفن در مراکز بهداشت وجود دارد و لذا درخواست ما از فرماندار محترم این است که نسبت به رفع مشکلات پیش رو اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا