سیاسی

همکاری ومستقر شدن متخصصین بومی در قاین راهی برای حل مشکلات درمانی شهرستان/ مستقل شدن دانشکده علوم پزشکی قاین دراولویت است

به گزارش نسیم قائن ، دکتر کاظم قائمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در جلسه هیئت مدیره دانشگاه علوم پزشکی که در شهرستان قاین برگزار شد با اشاره به تکمیل ساختمان درمانگاه تخصصی خاتم الانبیاء بیمارستان قاین گفت: مردم ما باید هرچه سریعتر از این خدمات بهره مند شوند و به زودی شاهد راه اندازی این مرکز خواهیم بود.
وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده وزیر محترم بهداشت و درمان در بهار سال آینده به خراسان جنوبی سفر خواهند کرد و قطعا سفری هم به شهرستان قاینات خواهند داشت و بهره برداری رسمی از پروژه های بخش بهداشت ودرمان شهرستان صورت خواهد گرفت وبازهم مجدد تاکید می کنیم که باید در آغازین روزهای بهار ۹۷ درمانگاه خاتم الانبیاء بیمارستان قاین مورد بهره برداری قرار گیرد.
قائمی با بیان این که در تعداد نیروهای متخصص کمبود داشتیم اما همه تلاش ما این بود که شهرستان قاینات در اولویت اول متخصصین باشدوسعی شد از هر رشته حداقل یک متخصص به شهرستان قاین اختصاص دهیم.
وی افزود: اگر در شهرستان قاینات چندین بیمارستان هم داشته باشیم اما همکاری و مستقر شدن متخصصین بومی قاین نباشد مشکلات درمانی شهرستان حل نخواهد شد واین را بارها مطرح کرده ایم وباید دراین زمینه این فرهنگ جا بیفتد که نیروی بومی ما پس از اخذ تخصص خود به شهرستان برگردد و به مردم منطقه خود خدمت کند.
قائمی درادامه با اشاره به پیگیری های انجام شده برای مستقل شدن دانشکده علوم پزشکی قاین گفت: این جزء اهداف ماست و اگر قرار بر مستقل شدن دانشکده پزشکی در سطح استان باشد اولین شهرستانی که دانشکده آن مستقل خواهد شد ، شهرستان قاینات خواهد بود .
وی به مراسم تجلیل از خیرین سلامت در آینده ای نزدیک در شهرستان قاینات اشاره کرد و گفت:این مراسم فقط به پاس تقدیر و تشکر از خیرینی خواهد بود که با دانشگاه علوم پزشکی بیرجند وشبکه بهداشت ودرمان شهرستان همکاری داشته اند.
دکتر قائمی قول پرداخت اعتباراتی برای سیستم گرمایشی بیمارستان و همچنین مبالغی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان بابت معوقات گذشته این شبکه داد.
تامین نیروی آزمایشگاه بیمارستان به صورت موقت تا زمان اعلام آزمون استخدامی از جمله قول هایی بود که از سوی معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند داده شد .
وی از اعلام نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت خبر داد و گفت:۱۰ نیرو سهمیه شهرستان قاینات است که به زودی به کادر درمانی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان افزوده خواهند شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا