سیاسی

همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی

نسیم قائن ، نهم مهرماه به عنوان « روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی » نامگذاری شده است.
متاسفانه تاکنون به جز برگزاری راهپیمایی های بزرگ و باشکوه درجهان، شاهد اقدام عملی و مٶثر خاص دیگری از سوی جامعه جهانی و به ویژه کشورهای جهان اسلام نبوده ایم ، جز پاره ای کارها و حرکت های انفرادی که از سوی اشخاص یا گروههای آزاده و صلح طلب و نوع دوست و حامی حقوق بشر سازماندهی و انجام گرفته است.
لذا همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در بیانات خویش فرموده اند ؛لازم است که اقداماتی کارساز و مٶثر مانند « تحریم همه جانبه » رژیم غاصب صهیونیستی در دستور کار مردم و مسئولین کشورهای اسلامی مختلف قرار گیرد تا با این ابزار و با تکیه بر فشارهای اجتماعی و اقتصادی و سیاسی،بتوان عرصه را بر رژیم اشغالگر، دشوار و حلقه محاصره را بر حاکمان ستم پیشه و نابکار اسرائیلی تنگ و تنگ تر ساخت.
اینها همان کسانی هستند که تاکنون از هیچ جرم و جنایتی در طول عمر برباد رفته خود،در حق مردم مظلوم فلسطین فروگذار نکرده اند و حتی گاه مانند اصحاب یزید (علیه اللعنه) راه عبور آب را هم به سرزمین های فلسطینی بسته اند.
هر چند مسلمانان تا حد امکان – طبق رهنمودهای پیشوایان دینی اسلام- از مقابله به مثل، آن هم این چنین ناجوانمردانه ،خودداری کرده و خواهند کرد؛ اما استفاده از حربه ها و ابزارهای اجتماعی و سیاسی و مردمی و اقتصادی که این رژیم رو به پایان را هر چه بیشتر تحت فشار و نابودی و اضمحلال قرار دهد؛می تواند در برنامه حرکتی جهان اسلام ، برای ریشه کن ساختن این غده سرطانی و جرثومه فساد، مفید و مٶثر و کارساز واقع گردد.
همانطور که سالهاست پس از انقلاب ، « ورزشکاران غیور » ایران اسلامی از رویارویی و مسابقه با نمایندگان رژیم صهیونیستی امتناع و خودداری می ورزند، به همین شکل امتناع و پرهیز از خرید اجناس و کالاها و تولیدات این رژیم جعلی؛ می تواند یک طرح و راهکار عملی و کاربردی و کارآمد برای حمایت هر چه بیشتر از مردم مسلمان و بی دفاع کشور فلسطین باشد.
با این دعا و آرزو که روز به روز بر اتحاد و اقتدار اسلام و مسلمین و کشورهای اسلامی دنیا افزوده شود و در آینده نزدیک شاهد آزادی و رهایی کامل کشور و مردم عزیز فلسطین از لوث وجود غاصبان صهیونیست باشیم و این تجاوزگران به سرزمین و خاک اصلی خویش در کشورهای مبدٲ – امریکا و … – بازگردند.
امید کامرانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا