سیاسی

هزینه کرد ۱۲ میلیاردتومانی در حوزه آبخیز داری شهرستان قاینات

به گزارش نسیم قائن ، احمد گلی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان قاینات در مراسم تجلیل از دوستداران منابع طبیعی و جمعی از بازنشستگان شهرستان قاینات اظهار کرد: شهرستان قاینات با بیش از ۸۴۰ هزار هکتار مساحت ، ۸۰ درصد از مساحت آن را اراضی منابع طبیعی تشکیل می دهد.
وی ادامه داد: سال جاری از لحاظ آبخیزداری یکی از سالهای بی نظیر برای شهرستان قاینات بوده است و بیش از ۱۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ۱۲ پروژه آبخیزداری شهرستان هزینه شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری قاین ادامه داد:در حوزه بیابان نیز بیش از ۱۸۴۰ هکتاراز عرصه های منابع طبیعی با روش های مختلف با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان احیا شده است که در نوع خود نیز کم نظیر بوده است.
گلی گفت:در قاینات ۷۰۰هزار هکتار اراضی ملی داریم که ۲۵۰ هزار هکتار آن احیا شده است.
وی افزود: همچنین از اجرای طرح مرتع داری در ۳۱۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان قاینات خبر داد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قاینات ادامه داد: ۹۴ هزار هکتار از جنگلهای بادامک و بنه در شهرستان داریم که بیشتر جنبه ارزشی و اکو لوژیکی دارد وذخیره گاهی است و طرح های مختلفی نیز دراین حوزه در شهرستان اجرا شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در طرح ممیزی مراتع واراضی ملی از ۷۰۰ هزار ارضی ملی نیز تاکنون ۴۰۰ هزا رهکتار سند شده است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا