سیاسی

هرج ومرج بر بازار مسکن قاین حاکم شده است/ شهروندان فعلا از خرید و تقاضای زمین و مسکن خودداری کنند

به گزارش نسیم قائن ، رحیمی دادستان قاینات پیش از ظهر امروز در نشست خبری ضمن گرامیداشت یاد معمار قوه قضائیه، شهید بهشتی و یارانش، از تصمیم قاطع دستگاه قضا در شهرستان قاینات برای سامان دهی بازار زمین و مسکن خبر داده وگفت: از ۶ماه پیش وضعیت آشفته بازار زمین و مسکن را در قاین رصد می کنیم و برخی از افراد سود جو را شناسایی کرده ایم که به دلیل بیماری کرونا برنامه های تدوین شده ما با تاخیر آغاز شد .
وی ضمن تشکر از خبرنگاران در احقاق حقوق عمومی مردم، گفت: دو وظیفه اساسی و مشترک دستگاه قضا و پلیس، تامین امنیت و اجرای عدالت و احقاق حقوق عمومی و خصوصی شهروندان است. احقاق حقوق عمومی بخشهای مختلف دارد در همین بیماری کرونا وقایعی پیش آمد که طبیعی بوده و لازم است درین مواقع دستگاه قضا به مقابله بپردازد که با ورود تمام عیار و مشروع اجازه مخاطره در حوزه بهداشت عمومی و تامین ارزاق مردم را ندادیم
رحیمی درباره وضعیت بازار مسکن و زمین در قاین به نقل از شهروندان و صاحب نظران گفت: مشکل نابسامانی زمین و مسکن در شهرستان قاین نبست به سایر شهرهای استان حادتر بوده و هرج و مرج بر این بازار حاکم شده و برخی دنبال اخلال و مقاصد و منافع شخصی هستند.
وی با بیان این که وضعیت موجود برای هیچ شهروندی قابل هضم نیست گفت: مگر دشمن حمله کرده و اراضی قاین را گرفته یا شهروندان به طلا و گنجی رسیده اند که حالا باید این قیمتها را تحمل کنند. شرایط مردم همان شرایط قبلی است و چه بسا سخت تر از گذشته شده است ولی قیمت مسکن هر روز رو به افزایش است.
دادستان قاین ادامه داد: از جایگاه مدعی العموم شهرستان لازم دانستیم ورود کرده و این هرج و مرج را مدیریت کنیم بنابراین کارگروهی دراین باره تشکیل و درباره علل و حواشی این موضوع به نتایج خوبی دست پیدا کرده و برنامه مدونی تدوین شد که گام به گام اجرا خواهد شد.
رحیمی در ادامه به تحرکات اشتباه در چند وقت اخیر اشاره کرد و افزود: شهروندان بدانند هیچ منطقه ای فعلاً قرار نیست به محدودۀ شهری قاین اضافه شود و از خرید و فروش و یا تفکیک و قطعه بندی و حصارکشی زمین در تمام نقاط شهرستان اکیداً خودداری نمایند.
وی با مهلت یک هفته ای به شهروندان گفت: اگر چنانچه شهروندی اقدام به حصارکشی غیرقانونی کرده قبل از اقدام قضایی و تخریب آن توسط نهادهای ذیربط سریعاً جمع آوری نماید. صریحاً اعلام می کنم هرگونه تصرف، قطعه بندی، تفکیک، حصارکشی و خردکردن اراضی چه در داخل و چه خارج محدودۀ شهری غیرقانونی بوده و مجرمان مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
وی با بیان اینکه زمین های بلاتکلیف و رها شده در سطح شهر تاکنون جز واسطه گری و دلال بازی چیزی برای مردم نداشته است، اظهارداشت:از مردم عزیز هم تقاضا داریم در این مدت با ما همکاری داشته و کمک کنند تا این هول و ولع بازار مسکن فروکش کند. یقیناً مسئولیت هر اقدام شهروندان که موجب زیان آنها گردد بر عهدۀ خودشان بوده و مورد پیگرد قانونی نیز قرار خواهند گرفت.
دادستان قاین با بیان این که شهروندان نقش بسیار اساسی و تاثیر گذاری در کاهش قیمت مسکن دارند از شهروندان قاین خواست فعلا از خرید و تقاضای خرید زمین و مسکن خودداری نمایند.
وی افزود: یک بخش اساسی در تعدیل قیمت ها همکاری شهروندان با ما بوده تا قیمت ها را با برنامه تعدیل نماییم لذا مجددا تاکید می نماییم شهروندان از هرگونه تقاضای خرید زمین و مسکن خودداری نموده در غیر این صورت به زودی دچار خسارت قابل توجهی خواهند شد.
دادستان قاین با بیان اینکه اسناد جمع آوری شده در حال بررسی است گفت: “گاهی متاسفانه قصور در پرداحت حقوق عمومی مانند مالیات هم صورت می گرفته است که ما با جمع آوری اسناد معاملاتی از سال ۹۶ تا اکنون، این موضوع را نیز در دستور کار قرار داده و با خاطیان برخورد خواهیم کرد.
سرهنگ محمود زال بیگی فرمانده انتظامی قاینات نیز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طی عملیات ضربتی و در قالب ده گروه و بازرسی از ۶۰ واحد صنفی فروش املاک در سطح شهر قاین حدود ۶هزار نسخه گواهی از صنف املاک جمع آوری و ده واحد صنفی هم به دلیل نبود متصدی پلمپ گردیده است گفت:با تمام قوا در کنار دادستان محترم شهرستان جهت اجرای طرح مبارزه با هرج و مرج بازار مسکن در کنار دادستان ایستاده ایم.
وی افزود: مدتهاست بازار املاک را رصد می کنیم و متاسفانه باید گفت دلالان با انجام معاملات صوری بازار را به نفع خود مدیریت می کنند ودرهمین راستا در عمل به منویات رهبری با مخلان امنیت جامعه قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا