اخباراسلایدر بزرگشهرستانویژه خبری

نماینده مردم قاینات و زیرکوه: قصاص قاتلان شهدای امنیت خواسته تمام مردم ایران است/ نمی‌گذاریم جای جلاد و شهید عوض شود

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به جهادتببین در همه مسائل توجه ویژه‌ای شود؛ دشمن هیچ‌گاه نمی‌تواند جای جلاد و شهید را عوض کند

به گزارش نسیم قاین، سلمان اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، با بیان این‌که یکی از مقوله‌های بسیارمهمی که رهبر انقلاب همیشه به آن توجه داشته‌اند جهاد تبیین است، گفت: متاسفانه برخی‌ها فکر می‌کنند جهاد تبیین تنها در عملکردها و دستاوردهای نظام باشد اما یکی از دستاوردهای نظام این است دستگاه قضا حول محور عدالت حرکت کرده و زمانی‌که حقوقی از کلیات نظام، مجلس، حاکمیت و قوای سه گانه ضایع شده، از آن گذشته است.

وی با بیان این‌که امروز در کشور ما بیشترین فضای آزادی بیان نسبت به انتقاداتی که برای قوای سه گانه و مسائل حاکمیتی وجود دارد را شاهد هستیم، گفت: هیچ وقت دستگاه قضا به این مسائل ورود نکرده است؛ بحث سوت زنی مبارزه با فساد در مجلس شورای اسلامی مطرح شد و این بستر را مطرح کرد که سازوکار امنی برای مبارزه با فساد ایجاد کند.

هدف دشمن کشته شدن امنیت در جامعه است

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر این‌که اگر به جهادتببین در همه مسائل توجه ویژه‌ای شود؛ دشمن هیچ‌گاه نمی‌تواند جای جلاد و شهید را عوض کند؛ گفت: در اغتشاشات هر کس متهم به قتل می‌شود؛ هدف آن کشتن یک دوسه نفر نیست بلکه هدف کشته شدن امنیت در جامعه است و می‌خواهد فضای جامعه را به سمتی ببرد و به گونه ای القا کند هیچ کس در ساعت هشت شب جرات تردد در شهر را نکند.

هدف اغتشاشگران برداشتن چتر امنیت در جامعه است

اسحاقی بیان‌کرد: برخی در اغتشاشات به جرم کشته شدن چند نفر از افراد محکوم به اعدام می شوند دوسه نفر را کشتن هدف اصلی اغتشاشاگران برداشتن چتر امنیت در کشور است؛ امنیتی که مرهون خون شهیدان هستیم یکی از دستاوردهای بزرگ انتقلاب اسلامی امنیت نوامیس ما در کشور است به این باید توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی ادامه‌داد: مردم عهدنامه کاپیتولاسیون را فراموش نمی‌کنند که در زمان شاه وقتی این عهدنامه امضا شد شاه این اختیار را به غربی‌ها داد که حتی یک تجاوز به انس ازسوی غربی‌ها صورت بگیرد نمی‌توانیم به آن رسیدگی کنیم؛ ذلت و خواری به این حد می‌رسد که نوامیس ایرانی ما در خود کشور امنیت ندارند.

قصاص قاتلان شهدای امنیت خواسته تمام مردم ایران است

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی تاکید‌کرد: جهاد تبیین این را می‌گوید که باید نسبت به کشورهای غربی و دولت‌های گذشته که شعارهای غلطی در جامعه القا می‌کنند؛ جایگاه زن در جامعه غربی را ارزیابی کنیم و بدانیم زن در کشورهای غربی امنیت اجتماعی ندارد؛ مردم این را بدانند اگر امروز دستگاه قضای ما نسبت به اعدام چندنفر که محکوم به کشته شدن عزیزان ما هستند و خانواده‌های آنها حداقل خواسته آنها قصاص است بدانند این درخواست تنها خانواده‌ی شهدا نیست بلکه خواسته مردم ایران است.

اسحاقی تصریح‌کرد: من به‌عنوان رئیس فراکسیون حقوق‌دانان می‌گویم دشمنان با هدف برداشتن امنیت اجتماعی که برای نوامیس ما در جامعه است و کشته شدن مظلومی به دست ظالمی این کشتارها را در جامعه انجام می‌دهند و بعد می‌خواهند با جو رسانه‌ای اورا تطهیر کنند.

ضرورت جهاد تبیین در رسانه ملی

وی ضمن تاکید برلزوم رعایت جهادتبیین در رسانه ملی، گفت: از صداوسیما می‌خواهم به جهاد تبیین توجه ویژه‌ای داشته و با قول رسانه‌ای غرب مبارزه کنند.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان‌کرد: افرادی که به جرم خودشان اعتراف کردند دو هدف داشتند یک هدف کشته‌سازی بود که این اشخاص به قتل نفس محکوم شدند؛ برخی از مجرمان در اغتشاشات مشمول بخشودگی عظیمی شدند ویک فرصت دیگری به آنها داده شد.

اسحاقی تاکید کرد: مطئمن باشید ملت ایران اجازه نخواهند داد زمانی که چند نفر از عزیزان مدافع امنیت به دست چند ظالم کشته شوند این افراد مشمول بخشودگی شوند.

وی ضمن تاکید بر این‌که مردم ما همان وجهه‌ای که در ذهن‌شان نسبت به داعش و صدام دارند نسبت به اشخاصی که در خیابان‌ها جوانان ما را پرپر کردند، دارند، گفت: بخشودگی از سوی ملت ایران هیچ گاه صورت نمی‌گیرد چراکه مردم ما همه صاحب عزا هستند؛ مردم از صدام که در هشت سال جنگ تحمیلی، داعش که سر جوانان را برای دفاع از حرم و کشور برید نخواهند گذشت و کنار مادران شهدا و خانواده‌های آنها هستیم تا به حقوق آنها رسیدگی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا