سیاسی

نظارت دولت بر بازار خیالی بیش نیست/ دولت این اواخر یک خوش نامی از خود بر جای بگذارد

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و با اشاره به بیماری منحوس کرونا در سطح کشور و جهان بیان داشت: آنچنان که از شواهد پیداست ظاهرا این ویروس منحوس ماندگار است و میهمان بدیمن و بد پاقدم هر روز به یک شکل خود نمایی می کند و لذا با این شرایط بایستی کم کم آن را در کنار خودمان بپذیریم و با رعایت کامل دستور العمل های بهداشتی به آن عادت کنیم .
خطیب جمعه قاین با اشاره به سه رویداد بزرگ که در طی ماههای اخیر در کشور و شهرستان قاین بر گزار شد ضمن تقدیر و تشکر از ریاست دانشگاه بزرگمهر و همکارانشان در برگزاری کنکوری سالم و همچنین تشکر از مسئولین هیئات مذهبی و سازمان تبلیغات که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی عزاداری اباعبدالله الحسین را با شکوه خاصی برگزار کردند گفت: خوشبختانه از این دو رویداد بزرگ گزارش و مشکل خاصی پس از برگزاری داده نشد و جای تقدیر وتشکر از همه مردم به دلیل رعایت موارد بهداشتی دارد.
وی ادامه داد:بازگشایی مدارس از دیگر رویدادهایی است که انجام شده است و ان شاء الله با رعایت مسائل بهداشتی دراین زمینه هم مشکلی نداشته باشیم.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه با اشاره به وضعیت سرسام آور بازار با بیان این که مردم یک زبان گویایی برای ابراز نارضایتی خود از این بازار اقتصادی افسار گسیخته ندارند گفت:متاسفانه گرانی آن قدر بیداد می کند و قیمت ها آنقدر جهشی شده است که داد مردم درآمده است و نظارت خوبی از سوی دولت در بازار وجود ندارد.
وی اضافه کرد:جامعه روحانیت ،شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و… به این وضعیت افسار گسیخته رضایت ندارند و گلایه مند هستند.
حجت الاسلام رحمانی درادامه سخنان خود با بیانی که می گویند بر نظارت دولت بر بازار امید داشته باشید گفت: نظارت دولت بر بازار خیالی بیش نیست و مصداق آن سخنان معاون رئیس جمهور طی ماههای گذشته است که علنا و به صراحت اعلام کرد بیشتر از این نمی توانیم بر بازار نظارت داشته باشیم.
خطیب جمعه قاین با بیان این که دولت و مسئولین بنایی بر نظارت بازار ندارند گفت: قبل از شیوع کرونادفتر امام جمعه قاین ، لیست ۱۰۰ نفر از جوانان جهادی و فعال و متدین به اداره صنعت و معدن شهرستان ارسال تا این افراد به صورت رایگان بر کنترل قیمتها و بازار همکاری داشته باشند وگویا چنین بنایی ندارند که نظارت وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: آنها می گویند بازار پر از کالا باشد حال به هر قیمتی و مهم نیست که قیمتها چگونه باشد.
امام جمعه قاین خطاب به دولت مردان گفت: اینقدر ساده لوح و خوش خیال نیستیم که نابسامانی را به حساب تحریم بگذاریم.
وی افزود: کارشناسان امور اقتصادی می گویند تحریم ۲۰ درصد در گرانی بازار تاثیر دارد ولی ما می گوییم ۵۰ درصد به دلیل تحریم و برجام،حال مسئولین بفرمایند۵۰ درصد دیگر به خاطر چیست؟مگر غیر از سوء مدیریت می تواند باشد که یک حالت روز مرگی برای مسئولین ما ایجاد شده است وخیالشان نیست که بر مردم چه می گذرد؟؟
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: در بدنه دولت انسانهای مومن و متدین و شریف و جهادی هم هستند و تقاضاداریم هوای مردم را داشته باشید ودولت این اواخر یک خوش نامی از خود بر جای بگذارد .
حجت الاسلام رحمانی در ادامه خطبه های نماز جمعه این هفته قاین به اهانت نشریه هتاک فرانسوی به پیامبر اعظم(ص)گفت: پیروزیهای جبهه مقاومت، قوی شدن ایران در منطقه که به شدت باعث زمین گیر شدن آنها شده است و این که آمریکا با آن همه ابهت خیالی و هزینه های گزاف در منطقه خوار و ذلیل شد دشمنان را به خشم اورده است و شکست های پیاپی و عقده های متراکم باعث شده است که به این کارهای رذیلانه روی آوردند و به بزرگترین شخصیت دنیا توهین کنند.
وی افزود: آنها با نشر کاریکاتور میخواهند غیرت سنجی دینی بکنند که وقتی ما توهین به مقدساتشان بکنیم چه قدر واکنش نشان میدهند وآیا بر سر عهد خود با پیامبر هستند یا نه؟
حجت الاسلام رحمانی افزود:آنها می گویند اگر مسلمانان با نشر این کاریکاتور بی تفاوت باشند روزهای بعد توهین های دیگر را رائه دهیم و به هدف خود برسیم
ولذا دنیای اسلام و علمای بلاد از همه مذاهب اسلامی و فقهی باید واکنش سخت وتندی را در مقابل اینها بروزدهند تا خوابی را که برای اسلام و کم رنگ نمودن آن و عقاید مسلمانان دیده اند هیچ گاه تعبیر نشود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا