سیاسی

نصب کوره ۱۴۰ تنی فولادسازی مجتمع قاینات

به گزارش نسیم قائن ، امیرحسین نادری با اعلام این خبرافزود: نصب کوره فولادسازی که درمدت دوهفته درقاینات صورت گرفت را می توان یک کار بزرگ فنی ومهندسی قلمداد کرد که با توان متخصصان داخلی به سرانجام رسیده است. وی ابراز امیدواری کرد که پیمانکاران هرچه سریعتر عملیات نصب سایر تجهیزات را نیز به پایان برسانند تا درآینده ای نزدیک این طرح به بهره برداری برسد.
مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران در خصوص کوره نصب شده اظهارداشت: این کوره ذوب ۱۴۰تنی است و برای تولید سالانه ۸۰۰هزارتن ذوب مورد استفاده قرارخواهد گرفت.
نادری خاطرنشان ساخت: پیمانکاران ومشاوران طرح با توجه به اهمیت این پروژه متعهد شدند تا عقب ماندگی های گذشته را جبران کنند و در یک اقدام جهادی، نصب تجهیزات واحد فولادسازی قاینات را به پایان برسانند.
علی همت، رئیس هیئت مدیره شرکت ملی فولاد ایران نیز اظهارداشت: نصب کوره مدت ها به دلایل مختلف معطل مانده بود و جا دارد که از متخصصان داخلی که این کار بزرگ را به سرانجام رساندند تشکر کنم.
اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه نیز طی سخنان کوتاهی اظهارداشت: به نمایندگی ازمردم منطقه ازمدیریت ارشد شرکت ملی فولاد ایران که باجدیت به دنبال اتمام این طرح هستند تشکرو قدردانی می کنم وخرسندم که امروز شاهد نصب یکی ازمهمترین بخش های واحد فولادسازی قائنات هستیم.
فخرآبادی مدیرمجتمع فولادقاینات نیز درخصوص مشخصات فنی وکارکرد کوره نصب شده گفت: کوره قوس الکتریکی نصب شده تامین کننده ۱۴۰تن مذاب برای واحد ریخته گری بیلت است که انتقال مذاب از کوره به تاندیش ها و ماشین ریخته گری بیلت توسط پاتیل و جرثقیل ذوب صورت می گیرد.
وی همچنین افزود: نقش کوره قوس الکتریکی، آماده سازی مذاب با استفاده ازآهن اسفنجی و قراضه فولادی است که با ایجاد جریان بسیار قدرتمند الکتریسیته وانرژی گرمایی بالا،عملیات تهیه مذاب اولیه را انجام می دهد و پس از فراوری مذاب و مراحل کوره پاتیلی، وارد بخش ریخته گری بیلت می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا