سیاسی

نبود هتل مناسب درقاین درد کهنه و آزاردهنده

به گزارش نسیم قائن ، در چند سال اخیر قاینات میزبان برخی از رویدادهای مهم ورزشی در سطح کشوری بوده است. مسابقات قوی‌ترین مردان ایران، مسابقات هندبال کشوری و رویدادهای مشابه دیگر که آخرین آن مسابقات رنکینگ بدمینتون بانوان کشوربود، که اخیراً در قاینات برگزار شد.
نکته مهم در این میان رضایت اکثر قریب به اتفاق شرکت‌کنندگان و میهمانان این رویدادهای کشوری از میزبانی و مهمان نوازی مردم قاینات بوده است که به طور قطع به عنوان خاطره‌ای شیرین برای همیشه در ذهن آنها باقی خواهد ماند، و البته این مایه مباهات و افتخار برای همه مردم قاینات است. اما در کنار آن مشکلی که همیشه موجب رنجش میهمانان در این چنین رویدادهایی و یا سایر رویدادها و برنامه های مهم ملی که در قاینات برگزار می‌شود، گردیده، مسأله نبود مکان مناسب برای اقامت ورزشکاران و میهمانان این چنین رویدادهایی در قاینات است.
این امر مهم‌ترین مسأله و دغدغه برگزارکنندگان این چنین مسابقات و همایش‌ها به خصوص اگر در سطح ملی باشد، بوده و همواره انرژی و زمان بسیاری را از آنان می‌گیرد و در نهایت نیز معمولاً نمی‌توان آن چنان که شایسته و لازم است، این امر یعنی اقامت میهمانان را به سرانجامی مطلوب رساند و شاید بتوان گفت این کمبودها سایر تلاش‌ها و زحمات و اقدامات مثبت در سایر بخش‌ها را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد.
هر بار با فرارسیدن زمان چنین رویدادهایی باید با هماهنگی‌هایی که معمولاً با دشواری و زحمت بسیار همراه است، امکانات بسیاری از دستگاه های اجرایی که معمولاً هم کافی نیست به نوعی بسیج شود و با هزاران زحمت و مکافات به دنبال حل این مسأله و اسکان میهمانان متناسب با شأن میهمانان بود تا به نوعی آبروداری کرد.
اگر چه به دلیل میهمان‌نوازی و تلاش‌های شبانه روزی دست اندرکاران و مسئولان در قاینات، میهمانان در هر صورت کمترین گِله و شکایت را دارند و نبود مکان اقامتی مناسب و مطلوب، برای میهمانان به خاطره‌ای تلخ تبدیل نمی شود، اما باید پذیرفت برای حل این مشکل باید چاره‌ای اساسی و تدبیری جدی اندیشید و با توجه به این که حل آن مستلزم صرف وقت و هزینه نسبتاً زیاد و طولانی است باید گفت که هر نوع تأخیر و اهمال در حل آن مشابه آن‌چه تاکنون بوده است، فقط بر عمق مشکل افزوده و حل آن را دشوارتر می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا