سیاسی

نامگذاری ساختمان های اداری وآموزشی دانشگاه آزاد اسلامی قاین به نام شهدای خلبان شهرستان

به گزارش نسیم قائن ، در راستای بزرگداشت یاد و نام شهدا ،دانشگاه آزاد اسلامی واحد قاینات، ساختمان های اداری و آموزشی خود را به نام شهدای خلبان، غفار رامین فر و مختار غفوری نامگذاری کرد.
احمدعلی ناقعی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در دانشگاه آزاد ،اقدام شایسته دکتر طاهری رئیس دانشگاه ،در زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا را ارج نهاد و آغاز سال تحصیلی را به اساتید،دانشجویان و بویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر تبریک گفت.
گفتنی است خلبان شهید غفار رامین فردرتاریخ ۱۳۲۳/۰۲/۲۰ در روستای پهنایی قاین متولد شد با شروع جنگ تحمیلی در ماموریت های برون مرزی شرکت می نمود وی فرماندهی واحد هوایی عمل کننده د رغرب کشور که در همدان مستقر بود را بر عهده داشت. آخرین ماموریت شهید برای درهم کوبیدن مواضع و استحکامات رژیم بعثی صدام در قلب عراق که در تاریخ ۱۳۵۹/۰۷/۰۲ صورت گرفت با سقوط هواپیمایش درخاک عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد و جسدش مفقود شد.
شهید مختار غفوری نیز در تاریخ ۱۳۳۲/۰۸/۰۲ در روستای پهنایی قاین متولد شد. پس ازگذراندن دوران راهنمایی وارد دبیرستان هوایی ارتش در تهران شد. سپس در دانشکده نیروی هوایی رشته خلبانی را برگزید. برحسب وظیفه به جبهه رفت در یکی از ماموریت ها، نیمه های شب برای مقابله با هواپیماهای دشمن بعثی از پایگاه بوشهر پرواز کرد که هواپیمای ایشان دچار حادثه گردید و روح پاکش به ملکوت اعلا پیوست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا