اخباراسلایدر بزرگشهرستان

میزان پایین مشارکت مردم در تزریق دز سوم واکسن/ خیز قاینات به سمت قرمز شدن کرونایی

به گزارش نسیم قاین: عباس حمیدی رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین در جلسه ستاد کرونا شهرستان با رائه گزارشی از وضعیت کرونا در شهرستان گفت: عدم جدی گرفتن پیک ششم کرونا باعث شیوع چند برابری این بیماری شده است وهیچ راهی به جز رعایت پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون وجود ندارد .

وی ادامه داد: با شیوع این بیماری تعداد مراجعات به اورژانس قاین بسیار افزایش داشته است و بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ نفر روزانه مراجعه کننده به اورژانس داریم و با یک موج سنگین در بیمارستان قاین مواجه هستیم و بالغ بر۶۰۰ تزریق  انواع سرم و آمپول در طول روز نیز انجام می شود.

 

حمیدی بیان داشت: درحال حاضر ۱۵ نفر در بخش عفونی بستری هستند که در بین آنها کودکان ۲ و ۱۵ ماهه نیز هستند و شدت بیماری در کودکان بیشتر است و قاینات در معرض خطر و قرمز شدن پیک ششم کرونا قرار دارد.

 

وی بر واکسیناسیون  و به خصوص دز سوم واکسن در بین مردم قاینات تاکید کردوگفت: اکثر مبتلایان و افراد بستری کسانی هستند که واکسن دریافت نکرده اند.

حمیدی با بیان این که از ابتدای کرونا ۱۴۹ نفر بر اثر این بیماری در قاینات جان خود را از دست داده اند گفت:در حال حاضر کلیه شبکه های بهداشت و درمان جهت تزریق واکسن آمادگی دارند و همچنین تیم های سیار آماده خدمات رسانی به شهروندان هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین از پایین بودن درصد تزریق دز سوم واکسیناسیون در قاینات خبر داد و از عموم مردم خواست تا هرچه سریعتر جهت تزریق واکسن به مراکز درمانی مراجعه کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا