سیاسی

مصوبات شورای امر به معروف شهرستان باید به درستی اجرا شود/حمایت جدی دادستان ازآمران به معروف وناهیان از منکر

به گزارش نسیم قائن ، جلسه ستاد امر به معروف ونهی از منکر شهرستان قاینات با حضور اعضای ستاد در محل دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد.
درابتدای جلسه سرهنگ فرحبخش ثانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قاینات با قرائت مصوبات ماه گذشته ستادبیان داشت:مصوبات شورای امر به معروف باید به درستی اجراشود .
وی ادامه داد:برخی از مصوبات این شورا هنوز اجرایی نشده و گزارشات آن به دبیر خانه ارسال نشده است.
سرهنگ فرحبخش براجرای درست و به موقع مصوبات ستاد امر به معروف تاکید کرد.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین بیان داشت: مصوبات ستاد امر به معروف و شورای فرهنگ عمومی همانند مصوبات مجلس شورای اسلامی است که از فیلتر شورای نگهبان رد شده است و مورد تایید است وبسیار مصوبات مهمی است.
وی با اشاره به دستور العمل ستاد امر به معروف در خصوص سگ گردانی در معابر عمومی و سطح شهر قاین از دستور و همکاری قوه قضائیه در برخورد با این افراد تقدیر کرد و اشاره به محل نگهداری سگهای ولگرد در ۲ کیلومتری شهر قاین داشت و گفت: گزارشات زیادی از نارضایتی مردم از این منطقه به دست ما رسیده است و شهرداری باید فکر اساسی تری بردارد .
وی به افزایش میزان سگهای ولگرد در سطح شهر اشاره داشت و گفت: این موضوع نیز نارضایتی های زیادی را به دنبال دارد و مسئولین مربوطه باید اقدامات جدی تری داشته باشند.
حجت الاسلام نسائی دادستان قاین نیز با اشاره به موضوع امر به معروف و نهی از منکر و اهمیت آن گفت: تا مردم اهتمام ویژه ای به امر به معروف و نهی از منکر نداشته باشند هزاران میلیارد صرف جرم وجرائم خواهد شد وقطعا اگر همه مردم در این زمینه پای کار بودند این همه پرونده قضائی نداشتیم.
وی ادامه داد:متاسفانه مردم نسبت به فریضه امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت شده اند
حجت الاسلام نسائی با بیان این که امر به معروف ونهی از منکر باید زنده شودگفت: برای تحقق این امر همه باید در صحنه باشند.
دادستان قاین در ادامه خطاب به افرادی معلوم الحالی که نسبت به سگ گردانی در سطح شهر اقدام می کنند گفت: برخورد جدی با این افراد که آرامش مردم را در پارکها و سطح شهر و معابر عمومی برهم می زنند در دستور کار است و برخورد جدی با این افراد صورت خواهد گرفت.
حجت الاسلام نسائی از حمایت جدی از آمران به معروف وناهیان منکر خبر داد و گفت: از آمرین به معروف و ناهیان به منکر به شدت دفاع خواهیم کرد و افرادی با آمرین بد برخورد کنند با اشد مجازات برخورد خواهد شد.
سرهنگ زال بیکی فرمانده نیروی انتظامی قاین نیز در این جلسه با ارائه گزارشات آماری ازبرخورد با خاطیان وهنجار شکنان در سطح شهر از حمایت قوه قضائیه در خصوص برخورد با برخی از ناهنجاری ها تقدیر و گفت: برابر قانون با افرادی که منجر به ناهنجاری و قبح شکنی کنند برخورد خواهد شد.
اعضای ستاد دراین جلسه ضمن حمایت از مسابقات ورزشی در شهرستان ،برگزاری هرگونه مسابقه ورزشی استانی وکشوری را منوط به دریافت مجوز از ستاد امر به معروف ونهی از منکر اعلام کردند و بیان داشتند: دربرگزاری مسابقات رعایت شئونات اسلامی بسیار بایستی مورد توجه قرار گیرد.
در پایان جلسه حکم دبیری ستاد امربه معروف ونهی از منکر شهرستان به سرهنگ فرحبخش ثانی فرمانده سپاه ناحیه قاینات اهدا شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا