سیاسی

مشکل فاضلاب هزار واحدی قاین پس از یک دهه حل می شود/ قول وزیر نیرو برای سفر به قاینات وزیرکوه

به گزارش نسیم قائن ، دکتر اردکانیان وزیر محترم نیرو که برای افتتاح چند پروژه به خراسان جنوبی سفر کرده است در مراسم افتتاح سدسیاهو در سربیشه ضمن قدردانی ویژه از حضور آقای اسحاقی نماینده مردم شریف حوزه قاینات وزیرکوه به گفتگوی خود در مسیر سفر به سخنان ارزشمند نماینده این حوزه انتخابیه در این مراسم اشاره کرد و گفت: امروز از همینجا دستور می دهم که از ابتدای فصل تابستان عملیات انشعاب گذاری فاضلاب قاین آغاز شود و إن شاء الله از سه ماه دیگر نصب تجهیزات آن نیز شروع شود .
وی ادامه داد: مراحل کار تصفیه‌خانه فاضلاب قاین تا ۳ ماه آینده به سرانجام می‌رسد.
دراین مراسم بحث انتقال آب آهنگران و تجنود نکته دیگری بودکه وزیر نیرو با اشاره به سخنان نماینده قاینات و زیرکوه گفت: این امر در حال اخذ مجوز ماده۲۳ در سازمان برنامه وبودجه است که ان شاء الله بلافاصله پس از آن منابع اختصاص و شروع خواهد شد .
وزیر محترم نیرو در این مراسم اعلام داشت قطعا در آینده نزدیک به دعوت استاندار و نماینده مردم قاینات و زیرکوه به این شهرستان ها سفر خواهم کرد
سلمان اسحاقی در مراسم افتتاح سد سربیشه خطاب به وزیر نیرو از مشکلات هزار واحدی قاین که سالهاست مردم این مجتمع با آن دست و پنجه نرم می کنندو همچنین مشکل آب شرب برخی از مناطق روستایی قاین و بحث انتقال آب آهنگران و تجنود سخن گفت .
نماینده مردم قاینات و زیرکوه ادامه داد:مشکل فاضلاب مجتمع هزار واحدی قاین از جمله مشکلاتی است که ۱۰ سال می شود در این شهر به وجود آمده و باید برطرف شود.
وی با بیان این که بحث فاضلاب در قاین بدتر از کرونا است، افزود: مردم سه ماه است با کرونا درگیر هستند اما مشکل فاضلاب قاین ۱۰ سال است مردم را درگیر کرده و باعث بیماری مردم شده است.
نکته بسیار ارزشمنددیگر این مراسم پیشنهاد نذر آب توسط نماینده مردم شریف حوزه قاینات وزیرکوه بود که مورد توجه رسانه های کشور قرار گرفت .
در این پیشنهاد اسحاقی اعلام کرد برای خوشنودی دل سیدوسالارشهیدان اباعبدالله الحسین( ع )با جذب اعتبار و همت وتلاش مسئولین به سمت وسوی برخورداری مردم از آب آشامیدنی برویم.
وی ضمن تشکر از وزیر نیرو خطاب به ایشان گفت:حضرتعالی دلباخته آن امام هستید هروقت آب نوشیدید قطعا یاد آن امام مظلوم خواهید بود لیکن استدعا دارم یاد مردم روستاهای کلی و بزن آباد و محمدآبادعلم و جبار و….. حتی روستاهای نهبندان وسربیشه که از آبی برای شرب آشامیدنی برخوردارند که شوری آن دل را می سوزاند ،هم باشید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا