سیاسی

مشارکت ۳ هزار میلیاردی خیرین درامر مدرسه سازی در سال گذشته

به گزارش نسیم قائن ، رخشانی مهر معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش ورئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در مراسم افتتاح مجتمع شهید فخری زاده با بیان این که خیرین طی سال گذشته بیش از ۳ هزار میلیارد تومان در مدرسه سازی مشارکت داشته اند گفت: از اجرای طرح آجر به آجر نیز بیش از ۱ میلیون نفر دراین طرح مشارکت داشته اند که این نشان از فرهنگ سازی و مشارکت مردم درامر مدرسه سازی است و امیدواریم روز به روز مشارکت مردم دراین زمینه افزایش یابد.
وی با بیان این که دولت نیز با اعتبار ۲ هزار و۳۵۰ میلیارد تومان از محل منابع دولتی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام خیر ساز هزینه کرد است گفت: حضور خیرین در مجموعه آموزش و پرورش و نوسازی مدارس حضور پرخیر و برکتی است که جای تقدیر و تشکر از این خیرین دارد.
رخشانی مهر با بیان این که به دنبال ساخت مدارسی بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هستیم گفت: باید مدارسی ساخته شود که آیندگان معماری فاخر این دوره را به رخ بکشند.
معاون وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که پس از شهادت شهید سلیمانی تا دهه فجر سال ۹۹ بیش از ۱۰۰ مجتمع به نام شهید سلیمانی نامگذاری شده است گفت: اگر گوشه به گوشه مدرسه نقش تربیتی دارد سر درب مدارس هم باید نقش تربیتی داشته باشند و نام سردارانی همچون شهید سلیمانی و شهید فخری زاده باید در تمام مدارس کشور بدرخشد و دانش آموزان ما هم باید یاد بگیرند که چه کسانی باعث اقتدار و ماندگاری کشور شده اند و دراین راه جان داده اند.
مجتمع شهید فخری زاده در زمینی به مساحت۱۴هزار متر مربع و زیر بنای ۵ هزار و ۹۵۰ متر احداث شده و برای احداث آن بیش از ۱۶میلیارد تومان هزینه شده است.
این مجتمع دارای ۲هزار و ۸۰۶ متر بنای آموزشی، ۱۰ هزار متر محوطه سازی، ۷۰۰متر دیوار کشی، نماز خانه ای به وسعه ۱۴۴ متر مربع و یک زمین ورزشی به مساحت ۳ هزار متر می باشد، تصریح کرد: با افتتاح مجتمع شهید فخری زاده ، ۳۵۰ دانش آموز قاینی از مزایای آن برخوردار شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا