سیاسی

مسائل و مشکلات قاینات و زیرکوه در اجلاسیه ائمه جمعه بررسی شد

به گزارش نسیم قائن ، در نشست مشورتی ائمه جمعه شهرستانهای قاینات و زیرکوه، مسائل و مشکلات منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دراین جلسه مسئله گرانی های افسار گسیخته اخیر که مردم منطقه را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است مورد توجه اعضای اجلاسیه قرار گرفت و خواستار تعدیل قیمت ها و نظارت هر چه بیشتر متولیان بر امر قیمت گذاری کالا های ضروری و مورد نیاز مردم شدند .
درادامه نشست مسئله ابقاء معتمدیان استاندار استان مطرح و از آنجائیکه که وی مصوباتی در سفر به نقاط مختلف استان داشته است ائمه جمعه قاینات و زیرکوه خواستار ادامه کار معتمدیان تا به نتیجه رسیدن مصوبات و پاسخگوی برنامه های ارائه شده از سوی وی بودند.
همچنین در ششمین اجلاسیه ائمه جمعه قاینات و زیرکوه مشکل آب آشامیدنی تعداد بسیاری از روستاهای منطقه که در تامین آب شرب با مشکل جدی مواجه می باشند و مسئله هوشند سازی چاههای عمیق مطرح شد و بر تأمین آب شرب روستاهای قاینات و زیرکوه تأکید گردید و در ادامه به گلایه مندی کشاورزان در خصوص پرداخت پول و عدم کفایت آب اختصاصی اشاره شد که لازم است مسئولین مربوطه ضمن تامین آب شرب روستایی در خصوص تخصیص آب به کنتور های هوشمند تجدید نظر نموده و این گونه نباشد که تخصیص و افزایش سهمیه آب با وجود کمبود منابع آبی در قبال دریافت پول افزایش یابد.
درادامه نشست مسئله ایجاد زائر سرای خراسان جنوبی در مشهد مقدس مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و حاضرین در جلسه ضمن اشاره به اهمیت و ضرورت ساخت زائر سرا در خراسان رضوی خواستار انتخاب هیئت امنا برای زائر سرا با مشارکت همه شهرستانهای استان بودند.
درحاشیه این اجلاسیه، ائمه جمعه قاینات و زیرکوه بازدیدی از دانشگاه بزرگمهر و ارتباطی با اساتید دانشگاه داشتند ودر نشستی صمیمی با سرپرست دانشگاه مسائل فرهنگی به ویژه در حوزه ارتباط دانشجویی مورد بحث قرار گرفت و تصمیماتی در تقویت فضای فرهنگی دانشگاه گرفته شد و دکتر شکیب سرپرست دانشگاه بزرگمهر خواستار تاسیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه بزرگمهر شد و گفت بسیاری از امور فرهنگی ما به دلیل تاخیر درتاسیس این نهاد با مشکل مواجه گردیده است و علی رغم مکاتبات و پیگیری های انجام شده از ائمه جمعه شهرستان تقاضای مساعدت در راه اندازی هرچه سریعتر این نهاد در دانشگاه را داریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا