اجتماعیاخبار

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج در اختتامیه رویداد سواد رسانه: جنگاوری فعالان انقلابی فضای مجازی موجب تغافل برخی مسئولان از مسئولیت‌شان شده‌ است

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج کشور گفت: معتقدیم رزمندگی و جنگاوری فعالان فضای مجازی در جبهه جنگ نرم و فضای مجازی، خوش‌خیالی را برای عده‌ای از مسؤولان ایجاد کرده و موجب تغافل آن‌ها از مسؤولیت‌های‌شان شده است.

به گزارش نسیم قاین به نقل از راه دانا، مسلم معین عصر امروز در آئین اختتامیه دومین رویداد ملی سواد رسانه‌ای اظهار کرد: دشمن از رسانه‌های شیمیایی و تلویزیون‌های میکروبی برای هدف قرار دادن قلب و روح جوانان و خانواده‌های ما استفاده می‌کند.

 

وی بیان کرد: البته جبهه دشمن اوضاع سرخورده و افسرده‌ای داشته و در مقابل روحیه ملت ایران در عرصه‌های مختلف فضای رو‌به جلو و پرنشاطی دارد که از مصادیق آن می‌توان به راهپیمایی پرخروش ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن و عزاداری‌های دهه محرم اشاره کرد.

 

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج کشور ادامه داد: البته معتقدیم رزمندگی و جنگاوری فعالان فضای مجازی در جبهه جنگ نرم و فضای مجازی، خوش‌خیالی را برای عده‌ای از مسؤولان ایجاد کرده و موجب تغافل آن‌ها از مسؤولیت‌های‌شان شده است.

 

معین خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های جوان و انقلابی در عرصه‌های مختلف پای کار آمده و دشمن را شکست داده و تارانده است، اما نباید این جهادگری آنان موجب تغافل برخی مسؤولان در عرصه‌های دیگر شود، از این‌رو در کنار همه اقدامات ایجابی و رو به جلو در حوزه فضای مجازی باید در این باره نیز مطالبه‌گری شود.

 

وی با اشاره به اینکه در دولت پیشین به صورت تعمدی شاهد زمین گذاشتن بسیاری از پروژه‌های فضای مجازی بودیم، افزود: از این‌رو انتظار می‌رفت در فضای جدید این عقب‌ماندگی تاریخی با شتاب و نگاه رو به جلو جبران شود.

 

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج کشور ادامه داد: با وجودی که فعالان فضای مجازی جبهه انقلاب در حوزه جنگ رسانه فعال هستند، اما مسؤولان نمی‌توانند کانال‌کشی ویروس رسانه‌ای را متوقف کنند و به جای خودکفایی زیرساخت‌های اساسی در این حوزه، از ابزار ناکارآمد فیلترینگ استفاده می‌کنند.

 

معین در همین راستا گفت: به نظر می‌رسد همچنان دست‌هایی از دولت گذشته می‌خواهند در دوره جدید مرکز ملی فضای مجازی نیز مسیر را به انحراف بکشانند.

 

وی با اشاره به وجود برخی انتقادات در حوزه قانونگذاری، گفت: بخشی از عملکرد دستگاه قضایی در ماه‌های اخیر تاثیرگذاری عملیات روانی دشمن را بیشتر کرد.

 

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج کشور بیان کرد: آیا قرار است فعالان عرصه فضای مجازی جانباز جنگ شوند اما برخی سلبریتی‌ها برای جمهوری اسلامی مسئله‌سازی کرده و در قبال ادعاها و موضوعاتی که مطرح می‌کنند، پاسخگو نباشند؟ اینگونه عملا زمینه توفیق جنگ ‌رسانه‌ای دشمن مهیا می‌شود.

 

 

چرا اسناد سلبریتی‌ای که خواهر خود را به زندان انداخت زودتر منتشر نکردید؟

 

معین در بخش دیگری از سخنانش گفت: وقتی می‌دانستید سلبریتی سردسته جریان هرزه زن، زندگی، آزادی در سال ۱۴۰۰ خواهر و مادر خود را روانه زندان کرده است چرا همان موقع این موضوع را به اطلاع مردم نرساندید که او در ۱۴۰۱ برای جمهوری اسلامی مدعی حقوق زنان این سرزمین نشود!

 

وی با تاکید با اینکه دوران بزن در رو برای دشمن در عرصه فضای مجازی تمام می‌شود، افزود: ما در کنار مردم مانده و آن‌ها را در عرصه جنگ نرم تنها نمی‌گذاریم.

 

آموزش بیش از ۳ هزار مدرس سواد رسانه‌ای در سال‌های اخیر

 

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بیش از سه هزار مدرس سواد رسانه‌ای در سال‌های اخیر در سراسر کشور آموزش دیده و در حال فعالیت هستند.

 

معین درباره برگزاری دومین رویداد ملی سواد رسانه‌ای نیز تصریح کرد: سال گذشته در فراخوانی برای استعدادهای حوزه سواد رسانه، بیش از ۲۲۰۰ اثر به دبیرخانه این رویداد ارسال شد که از میان آن‌ها قریب به ۲۷۰ اثر برگزیده شده و در نهایت ۲۱ اثر به رویداد پایانی راه یافتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا