سیاسی

مسئولین در تحقق شعار سال ۹۶ بی توجهی کردند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام و المسلمین عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته ضمن تشکر از حضور پر شور نمازگزاران به ۲۵ اسفند ماه سالروز بمباران شیمایی شهر حلبچه توسط رژیم بعث عراق در سال ۶۶ اشاره کرد و بیان داشت: باید دید که چه کسی این سلاح شیمایی وممنوعه را به صدام داده تا علیه رزمندگان اسلام و حتی علیه مردم خود استفاده کند .
وی با اشاره به اینکه حقوق بشر تنها بهانه ای برای فشار بر کشورهایی است که زیر سلطه آنها نیستند گفت: همان کشورهای غربی که مدعی حقوق بشر هستند در برابر بسیاری از کشتارهای منطقه ،هیچ واکنشی از خود نشان ندادند این موضوع نشان می دهد که بیگانگان چقدر دلشان برای حقوق ملتها و انسان ها می سوزد .
خطیب جمعه اسفدن در ادامه به آغاز سال ۱۳۹۷ اشاره و تصریح کرد: در ایام عید خوب است همراه خانه تکانی منزل خانه تکانی دل هم باشد زیرا قلب ودل هم به مرور زمان دچار غبار غفلت می شود که تطهیر آن به توبه ویاد خداست .
وی توجه به گذر عمر و محاسبه اعمال در کنار محاسبه اموال را از دیگر کارهایی که باید در ایام عید انجام داد دانست و تاکید کرد: توجه داشته باشیم که در این ایام دید و بازدید گرفتار اسراف ،غیبت وتهمت نشویم و در بین مومنین اصلاح وآشتی بر قرار کنیم وکدورت ها و کینه ها رو کنار بگذاریم .
حجت الاسلام عبدالهی در آخرین نماز جمعه سال ۱۳۹۶ مروری بر اتفاقات این سال داشت و افزود:سال ۱۳۹۶ را در حالی به پایان می بریم که برگهای عزت و افتخار آن را باید به نام ملت و مردم کرد که از گردنه های سخت عبور کردند و به قله های اقتدار و عزت نزدیک شدند.
وی شکسته شدن داعش ، ناکامی پروژهای غرب علیه ایران ،گسترش نفوذ انقلاب اسلامی در منطقه و مشارکت شکوهمند مردم در انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن را از جمله دستاوردها و پیروزیهای سال ۹۶ عنوان کرد و ابراز داشت:اما در کنار این پیروزیها و دستاوردها ،دراقدامات بسیار دیگری بودند که می توانست انجام شود تا کام ملت شیرین تر شود .
حجت الاسلام عبداللهی بی انگیزگی و یا عدم اعتقاد به انجام برخی کارها را موجب فراموشی سپرده شدن آنها دانست و افزود: اصل موضوع که تحقق شعار سال یعنی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال بود مورد غفلت و یا بی توجهی قرار گرفت که اگر نگاه به درون وتکیه بر تولید داخل می بود قطعا وضع بهتری داشتیم ولی متاسفانه خودرا دلخوش به چند رفت آمد هیئت های تجاری غربی کردند واز اصل موضوع فراموش کردند .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا