سیاسی

مسئولیت پذیری یکی از معروف های فراموش شده/ آمران به معروف الگوی دیگران باشند

به گزارش نسیم قائن ، جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قاینات برگزار شد .
دراین جلسه حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین با تاکید بر این که هریک از ما مسئولین باید در ماموریت محوله خود به نحو احسن عمل کنیم گفت: افرادی هم که امر به معروف و نهی از منکر می کنند باید خود الگو باشند.
وی با اشاره به ماه رمضان و موضوع روزه خوری در ملاء عام گفت: یکی از موضوعات مهم این جلسه معروف فراموش شده ای است که گاها درشهر مشاهده می شود.
امام جمعه قاین موضوعات روزه خواری در میادین شهری،پنج شنبه بازار و همچنین موضوع حجاب و پوشش رفتاری در بین مردم و برخی از دانشجویان رااز جمله مواردمورد بحث جلسه مطرح کرد و خواستار پیگیری وبرخورد مناسب مسئولین با این موضوعات شد.
مشیرالحق عابدی فرماندار فرماندار قاین با بیان این که پایه های نظام با انجام معروف ها مستحکم تر می شود گفت: یکی از معروف های فراموش شده مسئولیت پذیری است.
وی افزود: اگر مسئولین ما و مردم در اجرای قوانین مسئولیت پذیر باشند وخلاف شرع عمل نکنند و تفسیر قانون را تفسیر به رای شخصی نکنند قطعا این معروف مهم فراموش نخواهد شد.
عابدی ادامه داد: در اجرای قوانین باید مسئولیت پذیر باشیم واین معروف را هم مد نظر داشته باشیم.
فرماندار قاین درادامه گفت: اعتقادات مذهبی ما در بسیاری از جاها ریشه دوانده است و ماه رمضان نیز در بسیاری از جاها تاثیر خود را گذاشته است.
وی افزود: روزی خواری از منکر های معروف است و باید برابر قانون بااین موضوع برخورد شود .
فرماندار قاین به موضوع دروغ نیز اشاره کرد و گفت: خیلی از افراد تمایل دارند که دروغ گویی را با سیاست و کیاست قاطی کنند و دراین زمینه هم باید دقت عمل بیشتری شود.
وی در خصوص بد حجابی نیز گفت: این موضوع به عینه قابل رویت است وباید ریشه یابی شود .
وی افزود: یکی از دلایلی که باعث وجود این گونه مشکلات شده است شاید مدیریت فرهنگی در کشور باشد و این مشکلات هم یک شبه به وجود نیامده است که بخواهد یک شبه حل شود و حل آن نیاز به کار فرهنگی دارد.
فرماندار قاین عدم تعالیم دینی و اسلامی برای کودکان را یکی از منکرهای رایج دانست و گفت: اموزش تعالیم اسلامی از کودکی باید در وجود فرزندان نهادینه شود.
دراین جلسه هریک از اعضاء به بیان دیدگاهها و نظرات خود پیرامون موضوعات مطرح شده در جلسه پرداختند .
اتلاف اموال عمومی،نوع پوشش در بین پسران و دختران،نظارت بر آموزش ها در مهد ها و مدارس ،عدم رعایت حقوق فردی واجتماعی شهروندان نسبت به یکدیگر از موضوعاتی بود که مورد توجه و تاکید اعضای ستاد امر به معروف ونهی از منکر شهرستان بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا