سیاسی

مزرعه حد واسط پرورش ماهی در شهرستان قاینات افتتاح شد+ تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، محمدصادق معتمدیان روز پنجشنبه با حضور در روستای پهنایی شهرستان قاینات،نخستین مزرعه حد واسط پرورش ماهی در استان را افتتاح کرد.
مدیر جهاد کشاورزی قاینات در حاشیه آیین بهره‌برداری از این طرح به خبرنگاران گفت: اولین مزرعه پرورش ماهی تیلاپیا در زمینی به مساحت ۶ هزار مترمربع و با ظرفیت سالانه ۳۰ میلیون قطعه بچه ماهی در ۲ فاز هدف‌گذاری شده است.
سید عبدالحسین سجادی افزود: در فاز اول با اعتبار یک میلیارد تومان و احداث هزار و ۵۰۰ مترمربع استخر سالانه ۱۰ میلیون قطعه بچه ماهی پرورش داده می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قاینات هدف از اجرای این پروژه را تامین گوشت سفید استان و بچه ماهی مورد نیاز شرق کشور عنوان کرد و افزود: همچنین سالانه ۲ هزار نفر از پرورش‌دهندگان ماهی در استان خراسان جنوبی از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.
مهندس جوهری مدیر عامل شرکت تعاونی نو اندیشان آبزی پرور قهستان نیز به خبر نگار ما گفت: مزرعه طلایی حد واسط شرکت تعاونی نو اندیشان آبزی پرور قهستان با توزیع و پرورش سه گونه ماهیان گرمابی(کپورو آمور،فیتو و بیگهد ) و سرداآب (قزل آلا )و تیلاپیا به صورت همزمان در روستای پهنایی با ظرفیت تولید ۱۰ میلیون بچه ماهی کلید خورده است.
وی گفت: با بهره‌برداری از این مزرعه پرورش ماهی برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم و ۴۰ نفر غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.
جوهری با بیان این که برای راه اندازی این پروژه ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است گفت:بچه ماهی‌های کم وزن در مزرعه حد واسط پرورش یافته و به بازار عرضه می‌شوند.
وی افزود:سازمان جهاد کشاورزی از سال ۹۳ پیگیر اخذ مجوز پرورش ماهی تیلاپیا در خراسان جنوبی بود که موفق شد سال گذشته به عنوان نخستین استان کشور این مجوز را دریافت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا