سیاسی

مراجعه بیش از ۱هزار و ۱۰۰ مسافر نوروزی به پست ایمنی و سلامت نوروزی قاین

جواد یوسفی رئیس جمعیت هلال احمر قاین در گفتگو با خبرنگارنسیم قائن گفت: طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی از ۲۸ اسفند ۹۶ تا ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ در شهرستان قاین اجرا شد و دراین مدت هزار و ۱۱۳ مسافر به پست های سلامت مسافرین نوروزی مراجعه کردند .
وی افزود:دراین طرح ۳۷۹ نفر از مسافرین و مسئولین به میثاق نامه ملی نه به تصادفات پیوستند .
رئیس جمعیت هلال احمر قاین از انجام تست فشارخون برای ۶۴۵ نفر در ایستگاههای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین خبر داد و گفت:بیش از ۷۴۱ بروشور ،مسابقات پیامکی و سی دی و اقلام فرهنگی آموزشی در راستای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی و طرح ملی پیمان در بین مسافرین توزیع شده است .
یوسفی در ادامه بیان داشت: دز طول اجرای این طرح ۳۸۰ نفر به خیمه نماز هلال احمر مراجعه و ۶۲۶ کودک ونوجوان نیز از فضای دوستدار کودک هلال احمر شهرستان قاین استفاده کرده اند.
رئیس جمعیت هلال احمر قاینات گفت:در طی این مدت ۹ تصادف توسط تیم های امدادی پایگاههای بین شهری سه راهی روم،نیمبلوک،حوض رباط و پایگاه سیار هلال احمر شهرستان پوشش داده شده است و ۳۹ مصدوم از خدمات جمعیت هلال احمر بهره مند شده اند.
وی ادامه داد: ۴ مورد اسکان مسافرین،۳ مورد گیرافتادگی خودرو در گل و لای،۱ مورد آب گرفتگی و ۱ مورد گاز گرفتگی در ارتفاعات تگابند از فعالیت های انجام شده توسط نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا