اجتماعیاخبارشهرستان

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی: زمین درمانگاه تامین اجتماعی قاین گره گشایی شده است

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: درمانگاه قاین سال‌ها اشتباها در یک زمین دولتی کلنگ زنی شده بود که قابل واگذاری نبود و این موضوع نیز گره گشایی شده و زمین دیگری را شهرستان به این موضوع اختصاص پیدا کرد و به دنبال مراحل بعدی آن هستیم.

به گزارش نسیم قاین، ابوالفضل سبحانی امروز (۱۸ تیر) در مراسم تکریم و تجلیل از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی استان با بیان اینکه بیمارستان میلاد بیرجند به شکل هیات مدیره ای در استان اداره می‌شود و این یک ضعف است، گفت: اولویت کار سازمان تامین اجتماعی استان در دولت سیزدهم تغییر ساختار بیمارستان میلاد بود که در سفر رئیس جمهور اولین مصوبه استانی قرار گرفت و در نهاد ریاست جمهوری نیز قول تغییر ساختار را گرفته ایم و در برنامه سازمان قرار دارد.

وی گفت: همچنین درمانگاه قاین سال‌ها اشتباها در یک زمین دولتی کلنگ زنی شده بود که قابل واگذاری نبود و این موضوع نیز گره گشایی شده و زمین دیگری را شهرستان به این موضوع اختصاص پیدا کرد و بدنبال مراحل بعدی آن هستیم.

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی کمبود پزشک و دندانپزشک مورد نیاز خود را در سراسر کشور از طریق دانشگاه علوم پزشکی و پزشکان خود منطقه تامین می‌کند، افزود: تامین اجتماعی خراسان جنوبی ردیف و اعتبار کافی برای جذب پزشک متخصص و دندانپزشک را دارد اما استان خراسان جنوبی و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند پزشک متخصص کم دارد و باید برای جذب پزشک متخصص در استان جذابیت تعریف شود.

سبحانی افزود: در زمان سفر وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی این قول را گرفته ایم که در سطح تصمیم گیری کلان کشور ضریب محرومیت برای استانهای محروم تغییر کند تا جذابیت برای پزشکان متخصص فراهم شود.

وی با بیان اینکه داروهای سازمان طبق یک برنامه خاص ارائه می‌شود که با سراسر کشور یکسان است، اظهارداشت: یک سری داروها را شورای عالی بیمه تصمیم گیری می کند و طبق برنامه سازمانی در سبد دارویی تامین اجتماعی قرار نمی دهند چراکه سازمان تامین اجتماعی یک صندوق است و باید هزینه هایش را طوری مدیریت کند که برای این صندوق مشکلی پیش نیاید.

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی در خصوص ساخت درمانگاه در شمال شهر بیرجند نیز گفت: طبق مصوبه مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، سازمان درمانگاهی برای شمال شهر احداث می کند به شرطی که زمین رایگان را استان تامین کند.

سبحانی ادامه داد: طی جلسات متعددی که با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و اداره کل راه و شهرسازی استان داشتیم، آخر جواب ما را این دادند که سازمان تامین اجتماعی چون یک نهاد عمومی غیر دولتی است زمین رایگان به آن تعلق نمی گیرد و ما به هر حال این را از استانداری خواسته ایم که در قالب خیرین بتوانند به ما بدهند اما هنوز جوابی نگرفتیم.

وی گفت: همچنین با سازمان تامین اجتماعی هم رایزنی کردیم که اگر بشود زمین را از محل مسئولیت اجتماعی شرکت شستا خریداری کنند اما سیاست کلی سازمان تامین اجتماعی این است که اگر مرکز درمانی در هر شهرستان تاسیس می شود باید خود استان هم همکاری لازم را با سازمان داشته باشد؛ سازمان می خواهد میلیاردها تومان آنجا(در استان) هزینه کند و این مبلغ را به استانهایی می برد که خود استان بیشترین همکاری را با آنها دارد.

منبع:شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا